Η γνώμη σας για την αγορά έτοιμων εργασιών για ΑΕΙ, ΤΕΙ

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το ίδιο και ο προπτυχιακός και ο μεταπτυχιακός, αυτό δεν έχει να κάνει με το επίπεδο στο οποίο βρίσκεται.
ΑΛΛΑ το πανεπιστήμιο δεν είναι υποχρεωμένο (και μιλάω για τους διδακτορικούς) να τους πληρώνει (γιατί κάπου ειπώθηκε ότι παίρνουμε ψίχουλα και πρέπει να έχουμε χορηγό).

Το διδακτορικό δεν είναι υποχρεωτικό, όποιος δεν αντέχει να το κάνει, δεν το κάνει. Όποιος δεν έχει τη δυνατότητα να συντηρήσει τον εαυτό του, στρώνει κώλο, διαβάζει και παίρνει υποτροφία. Δεν πάει στην "παρανομία" (λίγο υπερβολική λέξη αλλά στην ουσία αυτό είναι) για να χρηματοδοτήσει κάτι που κάνει για το γούστο του, και να τον δικαιολογούμε από πάνω γιατί κάπως πρέπει να συντηρηθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το διδακτορικό δεν είναι υποχρεωτικό, όποιος δεν αντέχει να το κάνει, δεν το κάνει. Όποιος δεν έχει τη δυνατότητα να συντηρήσει τον εαυτό του, στρώνει κώλο, διαβάζει και παίρνει υποτροφία. Δεν πάει στην "παρανομία" (λίγο υπερβολική λέξη αλλά στην ουσία αυτό είναι) για να χρηματοδοτήσει κάτι που κάνει για το γούστο του, και να τον δικαιολογούμε από πάνω γιατί κάπως πρέπει να συντηρηθεί...


Να σπω... Γεννηθηκες σε Πύργο μήπως; :P *(όχι της Ηλείας)
Γιατί το παν/μιο δεν είναι καθόλου άσπιλο
και ούτε οι φοιτητές χωρίζονται σε διαβαστερούς με λεφτά υποτροφίας/τεμπέληδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχα
Ούτε σε Πύργο, ούτε στον Πύργο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Καλά, μιας και αναφέρθηκαν οι υποτροφίες...άλλο μεγάλο θεμα και αυτό. Γιατί ουσιαστικά είναι ανύπαρκτες!
Μόνο ένα ΙΚΥ υπάρχει, το οποίο έχει κι αυτό ένα ποσοστό διαφθοράς μέσα του.
Είχα φάει τον τόπο για να βρω μια υποτροφία όταν πέρασα στο μεταπτυχιακό, έστω κάτι ως επιβράβευση επειδή πέρασα πρώτη στον τομέα μου. Τίποτα απολύτως!! Μόνο στην υποτροφία του Ιδρύματος Ωνάση μπόρεσα να κάνω τα χαρτιά μου(γιατι ήταν η μόνη ευρεία) και δεν με πήρανε γιατί δεν είχα πτυχίο με άριστα.
Επομένως, και να θες να πάρεις υποτροφία...πού στο καλό θα τη βρεις;;;

Αντίθετα, αν είσαι ξένος, το πανεπιστήμιο έχει ένα σωρό υποτροφίες. Μου ήρθε η άλλη από τη Σερβία στο μεταπτυχιακό και παίρνει υποτροφία 400 ευρώ, επειδή είχε καλό βαθμο πτυχίου αλλά στις εισαγωγικές του μεταπτυχιακού δεν είχε την πρώτη θεση. Και εγώ επειδή είμαι Ελληνίδα, είχα πτυχίο με 8, πέρασα πρώτη στο μεταπτυχιακό, δεν πήρα ούτε μια συμβολική επιβράβευση.... Σκρουντ!

Για να μην πω και για τα ευρωπαικά προγράμματα και το πότε σε πληρώνουν....στο τέλος, με την παράδοση του έργου, και μετά απο 2-3 μήνες.
Γι'αυτό λενε πως για να κάνεις διδακτορικό χρειάζεσαι και κάποιον "χορηγό". Αν δεν έχεις χρόνο να είσαι ο ίδιος χορηγός του εαυτού σου, αν είσαι σε προγράμματα που πληρώνουν του αγίου κούκου ανήμερα και πρέπει να πληρώνεις και τεβε από πάνω, μπλα μπλα μπλα, στο τέλος μπορεί να ξεπέσεις στο να κάνεις φοιτητικές εργασίες!

Ελπίζω να μη φτάσω σε αυτό το σημείο πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, εκτός από το ΙΚΥ, Ωνάση κλπ, υπάρχουν ένα σωρό κληροδοτήματα για όλα τα επίπεδα σπουδών. Και γίνονται με εξετάσεις, οπότε ακόμα και αν δεν έχεις άριστο πτυχίο μπορείς να δοκιμάσεις την τύχη σου και τις δυνατότητές σου.

Υπάρχουν και εσωτερικές υποτροφίες ΕΣΠΑ (βλ. Ηράκλειτος, ή για μεταδιδακτορικούς) που δίνουν παραπάνω από καλά χρήματα (ο Ηράκλειτος έδινε 1250 ευρώ/μήνα, για 3 χρόνια), και αυτά συν-χρηματοδοντούνται από ΕΕ και Ελλάδα, το ίδιο και άλλα προγράμματα όπως ο Θαλής, ο Καποδίστριας κ.α.

Στα ευρωπαϊκά προγράμματα, που εγώ ξέρω, δεν είσαι με μπλοκάκι και ΤΕΒΕ και τέτοια...Κανονικά στο πανεπιστήμιο είσαι ασφαλισμένος, και μάλιστα οι φοιτητές δεν έχουν και σχεδόν καθόλου κρατήσεις.

Τα λεφτά των ωρομισθίων είναι και αυτά αρκετά καλά!

Αυτά είναι για το ΕΚΠΑ. Φυσικά, εξαρτάται πολύ από τον καθηγητή σου, να σε ενημερώνει για όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Τι να πω...Εδώ στο Α.Π.Θ. τα κληροδοτήματα μας ξέχασαν.
Όσο για τα ευρωπαϊκά προγράμματα που είναι μέσω ΕΣΠΑ (για την ενίσχυση της δια βίου μάθησης και τέτοια),επειδή πρόκειται να είμαι σε τέτοιο και η ανάληψη του είναι από ερευνητικό κέντρο και όχι από το ίδιο το ΑΠΘ, θα πρέπει να έχουμε ΤΕΒΕ και μπλοκάκι...Αλλιώς, αν δεν θες κρατήσεις, μπορείς να πάρεις μέχρι 5000 το χρόνο και τίποτε παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μπορεί να παίζει ρόλο ποιος είναι ο επικεφαλής εταίρος.
Αν είναι πρόσωπο δημοσίου ή ιδιωτικού δικαίου !

(είμαστε τελείως off :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Υπάρχουν και εσωτερικές υποτροφίες ΕΣΠΑ (βλ. Ηράκλειτος, ή για μεταδιδακτορικούς) που δίνουν παραπάνω από καλά χρήματα (ο Ηράκλειτος έδινε 1250 ευρώ/μήνα, για 3 χρόνια), και αυτά συν-χρηματοδοντούνται από ΕΕ και Ελλάδα, το ίδιο και άλλα προγράμματα όπως ο Θαλής, ο Καποδίστριας κ.α.


Όποιος έκανε αίτηση το 2010 (δύο και τρεις φορές, απ' ότι ακούω) και τα πήρε, ας μιλήσει εδώ.

...Κανείς; :worry:

Ααα ναι, κανείς. Αφού δεν έχουν δοθεί ακόμα μετά από επτά μήνες :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ο Ηράκλειτος βγήκε πριν τις γιορτές, αυτοί που τον πήραν λογικά θα πάρουν άμεσα χρήματα, έχω πολλούς δικούς μου ανθρώπους που πήραν!
Δεν γίνεται να έχει κάνει 2-3 φορές αίτηση για Ηράκλειτο. Αν αναφέρεσαι στην καθυστέρηση των αποτελεσμάτων αυτή ήταν περίπου 15 μήνες.

Καποδίστρια έχω πάρει και εγώ, και τα χρήματα τα πήρα αμέσως!
Ο Θαλής απλά δεν έχει βγει ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ρ παιδια soz αλλα απο περιεργει περισσοτερο

ποσο παιρνεις αν δωσεις αυτη την ετοιμη εργασια?ειναι σιγουρο το 20?

και ποσο κοστιζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
(Είναι η αλήθεια ότι εμείς έχουμε βγει λίγο εκτός!)

Για σχολείο δεν ξέρω, αλλά στο πανεπιστήμιο σίγουρα χτυπάει πάνω από 7-8 και κοστίζει, αν είναι απλή εργασία, γύρω στα 100-150 ευρώ. Αν κάποιος ξέρει άλλες τιμές, ας συμπληρώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
(Είναι η αλήθεια ότι εμείς έχουμε βγει λίγο εκτός!)

Για σχολείο δεν ξέρω, αλλά στο πανεπιστήμιο σίγουρα χτυπάει πάνω από 7-8 και κοστίζει, αν είναι απλή εργασία, γύρω στα 100-150 ευρώ. Αν κάποιος ξέρει άλλες τιμές, ας συμπληρώσει!


Πωπω ελα ρ ειναι καλα λεφτα μπραβο....
εγω νομιζα κανα 50αρι αθ ηταν μονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πωπω ελα ρ ειναι καλα λεφτα μπραβο....
εγω νομιζα κανα 50αρι αθ ηταν μονο...

είναι αρκετά χρήματα γιατί απαιτούν κάποια γνώση στο αντικείμενο αλλά και γνώση συγγραφής εργασιών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
είναι αρκετά χρήματα γιατί απαιτούν κάποια γνώση στο αντικείμενο αλλά και γνώση συγγραφής εργασιών..

α ναι οκ εχεις δικιο, δεν το σκεφτηκα ετσι
θεωρησα ξερω γω οτι θα ηταν καμια πολυ δυσκολη ασκηση...
my bad:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υπάρχουν σκέψου και περιπτώσεις διπλωματικών που πληρώνεις 300 ευρώ....!
Για να καταλάβεις τιμές (και δυσκολία)!

Μιλάμε για απλές εργασίες των 15 σελίδων γκαι για διπλωματικές των 50-60 και πάνω σελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Υπάρχουν σκέψου και περιπτώσεις διπλωματικών που πληρώνεις 300 ευρώ....!
Για να καταλάβεις τιμές (και δυσκολία)!

Μιλάμε για απλές εργασίες των 15 σελίδων γκαι για διπλωματικές των 50-60 και πάνω σελ.

οκ τωρα ειλικρινα εμεινα...
wow................300!!!!
πωπω χρημα....:hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Αυτά σε απλές διπλωματικές....Μη σου πω άλλες τιμές και πέσεις κάτω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Α, καλά...για διπλωματικές μεταπτυχιακού επιπέδου παίζουν και άλλα νούμερα 1000+ ευρώ...Ειδικα αν εμπεριέχουν μεταφράσεις, απομαγνητοφωνήσεις, πινακάκια, σχεδιάκια και δεν συμμαζεύεται. Αλλά εντάξει, είπαμε, ντροπής πράματα είναι αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς...
είναι πολλά τα λεφτά....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,164 μηνύματα.
Bέκκα (γιατί τώρα κατάλαβα ότι το «ρε» είναι προσβλητικό...:D :lol: :lol:) η λήψη του πτυχίου με ή χωρίς πτυχιακή εργασία πόσο κοστίζει; Από 10.000 ? και άνω μήπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top