Ημερήσια αποβολή - ποινολόγιο

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδια να ρωτήσω κάτι και ας μου απαντήσουν όσοι ξέρουν.
Άμα πάρεις μονοήμερη αποβολή σημειώνεται το ποινικό σου μητρώο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
'Ελεος! Φυσικά όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ??????????έ όχι και έτσι ρε παιδιά!είπαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Το ποινολόγιο ουσιαστικό το ποινικό μητρώο ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Sdoup!
Όχι...
Και το Ημερήσια γράφεται έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τότε τι χρειάζεται το ποινολόγιο?
Γιατί μάλλον εκεί θα το γράψουν...ποιό το νοημά του άμα δεν περάσει στο ποινικό μητρώο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τότε τι χρειάζεται το ποινολόγιο?
Γιατί μάλλον εκεί θα το γράψουν...ποιό το νοημά του άμα δεν περάσει στο ποινικό μητρώο?
Για να έχουν απλά οι καθηγητές ένα "μητρώο" με τις ποινές που έχεις φάει. Φυσικά και δεν περνάνε στο ποινικό σου μητρώο. Δεν περνάς από δικαστήριο. :P





Ποιος καθηγητής σας το 'πε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Λογικά θα λαμβάνεται υπόψιν και για όταν γίνεται συμβούλιο καθηγητών/γονέων για την απόβολη ενός μαθητή ή στο τέλος της χρονιάς για το αν λόγω απουσιών θα μείνει ή όχι στην τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ποινολόγιο ουσιαστικό το ποινικό μητρώο ειναι?


Στο ποινικό μητρώο καταγράφονται μόνο οι τελεσίδικες αποφάσεις δικαστηρίων με τις οποίες βαρύνεσαι με ποινικά κολάσιμη πράξη. Οι διοικητικές και πειθαρχικές κυρώσεις δεν είναι ποινικά κολάσιμες πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ έχω φάει 2 μονοήμερες εώς τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Στο ποινικό μητρώο καταγράφονται μόνο οι τελεσίδικες αποφάσεις δικαστηρίων με τις οποίες βαρύνεσαι με ποινικά κολάσιμη πράξη. Οι διοικητικές και πειθαρχικές κυρώσεις δεν είναι ποινικά κολάσιμες πράξεις.

Ακριβώς αυτό. Στα ποινικά μητρώα καταχωρούνται ποινές που έχουν επιβληθεί με αμετάκλητες αποφάσεις δικαστηρίων. Οι σχολικές αποβολές στο σχολείο δεν έχουν καμία μα καμία απολύτως σχέση με το ποινικό μητρώο του καθενός. Όσο για το ποινολόγιο, βασικά απ'ότι γνωρίζω, δεν είναι παρά ένα αρχείο όπου σημειώνονται άσχημες συμπεριφορές και στάσεις παιδιών που δεν αρμόζουν και δεν είναι σύμφωνες με τους κανονισμούς λειτουργίας ενός σχολείου. Τίποτα παραπάνω απ'αυτό όμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Α τέλεια..Ωραία συζήτηση πιάσαμε.. Και γω αύριο ωδεύω για 3ήμερη..
Ακου εδώ ρε φίλε.. Σε όλη μου τη ζωή ούτε ωριαία και τώρα 3ήμερη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω φάει ποτέ αποβολή(Αυτό έλειπε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Α τέλεια..Ωραία συζήτηση πιάσαμε.. Και γω αύριο ωδεύω για 3ήμερη..
Ακου εδώ ρε φίλε.. Σε όλη μου τη ζωή ούτε ωριαία και τώρα 3ήμερη..
Γιατί ρε συ;
Τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Βγήκε η απόφαση.
Κάντο 4ήμερη να σαι μέσα..
Επειδή ανέβασα ένα κ*λοβίντεο μέσα απ την τάξη ενός άλλου τμήματος.
Καλά.. Μπορεί να μου πει κάποιος τι σόι παράπτωμα είναι αυτό για 4ήμερη?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Τι είχε το βίντεο ;
Και μας αποβάλλαν εναν για βίντεο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βγήκε η απόφαση.
Κάντο 4ήμερη να σαι μέσα..
Επειδή ανέβασα ένα κ*λοβίντεο μέσα απ την τάξη ενός άλλου τμήματος.
Καλά.. Μπορεί να μου πει κάποιος τι σόι παράπτωμα είναι αυτό για 4ήμερη?..


Αν το βίντεο θίγει πρόσωπα και συγκεκριμένες ενδοσχολικές καταστάσεις τότε απαγορεύεται η δημοσίευσή του. Θέμα προσωπικών δεδομένων δεν τίθεται. Προσωπικό δεδομένο είναι μόνο το σπίτι μας. Τα υπόλοιπα είναι δημόσια δεδομένα. Επίσης μετράει αρνητικά αν συμμετείχες εσκεμμένα σε κάποια κατάσταση ή αν την προκάλεσες, προκειμένου να δημιουργήσεις το αρχείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Δεν το τράβηξα εγώ το video.
Ούτε καν στην τάξη δεν ήμουν ρε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μισό δεν κατάλαβα. Αν δεν το τράβηξες εσύ τότε γιατί να σου δώσουν 4ήμερη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί το έθεσε σε δημόσια θέα, πράγμα που πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί είναι παραβίαση κάποιου κανονισμού. Εκτός κι αν θίγονται πρόσωπα και καταστάσεις. bobiras, αν θέλεις στειλε μου με πμ το url του βιντεο να το δω. Δεν καταλαβαινω για τι ακριβως προκειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top