Ηλεκτρονική vs Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έχω ψηλομπερδευτεί παιδιά :/:
Από την αρχή της χρονιάς είχα βάλει στόχο την ηλεκτρονική αλλά μου μίλισε ένα παιδί για το τμήμα ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων και δεν ξέρω τι να επιλέξω πια...
Να πω ότι και τα 2 με ενδιαφέρουν παρα πολύ,ίσως περισσότερη η ηλεκτρονική γιατί ασχολήται γενικά με τα ηλεκτρονικά ,που μου αρέσει πολύ να ασχολούμαι, ενώ η άλλη σχολή εστιάζει κυρίως στους υπολογιστές και τον προγραμματισμό που μου ενδιαφέρει επίσης πολύ :/:
Αν και έχουμε καιρό ακόμα για το μηχανογραφικό εγώ θέλω να αποφασίσω σύντομα και οχι τις τελευταίες μέρες,για να είμαι σίγουρος για την επιλογή μου και να μην το μετανίωσω

Αν κάποιος πάει σε αυτές τις σχολές ή γνωρίζει για αυτές θα με έκανε χαρουμένο αν μπορούσε να βοηθούσε λιγάκι να τα ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου :P

Ααα να πω οτι δεν με πολυενδιαφέρει η δυσκολία της κάθε σχολης γιατί σε όποια και να παω σκοπεύω να ασχοληθώ σοβαρά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Πηγα ενα εξαμηνο στο υπολογιστικων συστηματων αλλα μετα ξαναεδωσα.
Σιγουρα εχεις πιο πολλες επαγγελματικες επιλογες απο αυτη τη σχολη καθως ασχολεισαι κυριως με το τεχνικο μερος των υπολογιστων που εχει ιδαιτερη περαση. Υπαρχει κατευθυνση απο οσο γνωριζω αλλα μπορεις να βγαλεις και μεταπτυχιακα για να γινεις προγραμματιστης.Σιγουρα καλυτερη σχολη απο της Ηλεκτρονικης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
σε ευχαριστώ για την απάντηση :D

σαν σχολή πως σου φάνηκε?εννοώ απο θέμα καθηγητών,εργαστηρίων και τετοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Δυσκολη σχολη αλλα αμα σε ενδιαφερει το αντικειμενο δεν θα εχεις προβλημα.
Απο καθηγητες δεν εκανα και πολλα μαθηματα για να σου πω με βεβαιοτητα.Γενικα αυτο που μου ψιλοξυνισε ηταν η ελλειψη προγραμματισμου και οργανωσης...
βεβαια αυτο δυστυχως παρατηρειται σε πολλες σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spirtoulis7

Νεοφερμένος

Ο spirtoulis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οκ σε ευχαριστω! :D
θα το σκεφτω κι αλλο και θα ρωτησω κι αλλα παιδια και θα δω τι θα κανω :P
Παντως προς την ηλεκτρονικη τεινω :P θα δειξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis5

Νεοφερμένος

Ο panagiotis5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια!! Κοιτάξτε, θα ήθελα να περάσω μηχανικών Η/Υ και πληροφορικής, όμως έχω περάσει στο τμήμα ηλεκτρονικών συστημάτων στο ΤΕΙ Πειραιά. Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό ΤΕΙ σε θέμα πληροφορικής και σχετίζεται πάνω κάτω με την άλλη σχολή. Είδα τα μαθήματα και μου φαίνονται ενδιαφέροντα, όμως σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες. Καμιά συμβουλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top