Ηλεκτρονικά συγγράμματα στην Τριτοβάθμια

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
πωπωπω οσα λεφτα δεν δωσαμε τοσα χρονια για σχολικα βιβλια θα δωσουμε για να εκτυπωσουμε τα συγγραμματα εμεισ μπασ και διαβαζουμε σαν ανθρωποι!!!!!!!!το ειδαν τωρα ολοι λατρεισ τησ τεχνολογιασ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Γιατί το ebook reader δεν ανεβάζει τη μυωπία??? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
πωπωπω οσα λεφτα δεν δωσαμε τοσα χρονια για σχολικα βιβλια θα δωσουμε για να εκτυπωσουμε τα συγγραμματα εμεισ μπασ και διαβαζουμε σαν ανθρωποι!!!!!!!!το ειδαν τωρα ολοι λατρεισ τησ τεχνολογιασ!!!
υπερβολές και καταστροφολογιες....
Γιατί το ebook reader δεν ανεβάζει τη μυωπία??? :confused:
το ebook reader εχει ειδικές οθονες τεχνολογιας e-ink που εχουν υφή χαρτιου και δεν κουράζουν το μάτι.
Επίσης ΔΕΝ έχουν φωτισμο, ετσι μπορεις να διαβαζεις αποδιδοντας με τον ιδιο ρυθμο που διαβαζεις με το χαρτι.
επισης μπορεις να υπογραμίζεις, σημειωνεις, ζωγραφιζεις, όπως και στο χαρτι!

Το iPad δεν ειναι γι' αυτή τη δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
Kαι το kindle έχει γυαλιστερή οθόνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
στο τέλος και το χαρτί τουαλέτας θα γίνει ηλεκτρονικό έτσι όπως πάμε :Ρ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Kαι το kindle έχει γυαλιστερή οθόνη

Νομίζω ότι είναι πιο "ματ". Έτσι κι αλλιώς το kindle είναι το κατ'εξοχήν e-book reader, άμα πας στη σελίδα στο amazon δίνει τη χωρητικότητα σε αριθμό βιβλίων πχ 4000 βιβλία αντί να πει 8gb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μη μου χαλάτε το όνειρο ρε καταραμένοι!
Εγώ που με τόσο μεράκι έκανα χώρο στη βιβλιοθήκη μου για να βάλω τα πανεπιστημιακά μου βιβλία...
Να κόψετε τις δαπάνες από τα "γούστα" των βουλευτών, όχι απο την παιδεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Πέρα από το Kindle πιο καλό και οικονομικό reader προτείνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Kαι το kindle έχει γυαλιστερή οθόνη
οχι βέβαια...:fool:
Να κόψετε τις δαπάνες από τα "γούστα" των βουλευτών, όχι απο την παιδεία!
γιατι να μην κοψουν τα καλοπληρωμενα οδοιπορικά ας πουμε των πανεπιστημιακών;
Πέρα από το Kindle πιο καλό και οικονομικό reader προτείνεται;
για την Barnes & Noble εχω ακουσει καλα λόγια....:hmm:
ειχα ψαχτει γυρω στο 2009 να αγορασω, αλλά δεν το εψαξα μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
αυτό που λες είναι ταμπλέτα, όχι e-reader!
δες κι εδώ, και σταμάτα να παραπληροφορείς τον κόσμο!
:( έχεις δίκιο
το Kindle από ότι ξέρω δε παίζει βιβλία εκτός amazon υπάρχει κανά εναλλακτικό να αγοράσω; με την ιδια ποιότητα που έχει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
οταν το ψαξω θα σου πω, μεχρι στιγμης δεν εχω βρει χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
οταν το ψαξω θα σου πω, μεχρι στιγμης δεν εχω βρει χρόνο...

Πιστεύω θα ενδιέφερε πολλούς. Οπότε, αν τελικά το ψάξεις, κάνε μία πλήρη παρουσίαση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Πιστεύω θα ενδιέφερε πολλούς. Οπότε, αν τελικά το ψάξεις, κάνε μία πλήρη παρουσίαση. :)
+1
Άμα γνωρίζεις αρκετά επί του θέματος πες μας τι παίζει με τιμές/μάρκες, τι specs πρέπει να κοιτάμε και διάφορες παγιδούλες(το Kindle παίρνει μόνο βιβλία του άμαζον; da fuck?). Μέχρι χθες δεν ήξερα καν πως υπάρχουν τέτοιες πιπούλες(παρόλο που είμαι "σχετικός" με τη τεχνολογία, τρομάρα μου) και ψήνομαι άσχημα να πάρω ένα όταν έχω λεφτά. Έχω 250 βιβλία στον υπολογιστή που δε μπορώ να διαβάσω γιατί δε βολεύομαι ;/.

Y.Γ: Για την ώρα ακούω καλά λόγια γι' αυτό => click me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ρε παιδιά μήπως χάνουμε την ουσία; κάθεστε τόση ώρα και συζητάτε για gadget ανάγνωσης των e-book! μα ήμαρτον...

δεν μπορούμε ρε παιδιά να τα κάνουμε όλα εικονική πραγματικότητα, υπολογιστές! το χουμε χ*σει πια το θέμα με τις "διευκολύνσεις"!

δλδ τι στο καλό πια, δεν είναι δυνατόν να είμαστε πάντα μπροστά σε μια οθόνη.
θέλω να διαβάζω το βιβλίο μου και να νιώθω το χαρτί, γιατί έτσι γουστάρω ρε φίλε... θέλω να μυρίζω τη καινουργίλα :Ρ, να κάνω τις άτσαλες υπογραμμίσεις μου, τις ζωγραφιές μου στο χαρτί, να βάζω το σελιδοδείκτη μου και να μπορώ ανά πάσα στιγμη να γυρίζω επιτόπου στη σελίδα που θέλω με μία κίνηση του χεριού μου, όχι με μία αναζήτηση της σελίδας 267! θέλω να βλέπω τα βιβλία που έχω απέναντι στη βιβλιοθήκη μου για να θυμάμαι ότι πρέπει να διαβάσω, όχιι να βλέπω τα cd και να τα βάζω στο pc ενώ παράλληλα αντί να διαβάζω θα σερφάρω στο ίντερνετ. δλδ ήμαρτον, και αν μου κόψουν το ρεύμα, αν μου τελειώσει η μπαταρία, δεν θα μπορώ να διαβάσω;

πολύ tech-freaks θέλει να μας κάνει αυτή η κυβέρνηση. να πάνε να κάνουν ηλεκτρονικά τα χαρτιά που υπογράφουν, τα πρακτικά τους και τα δικά τους βιβλία! γτ όλα να τα λουζόμαστε εμείς δλδ;

άντε γτ κάτι τέτοια είναι παράλογα . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ρε παιδιά μήπως χάνουμε την ουσία; κάθεστε τόση ώρα και συζητάτε για gadget ανάγνωσης των e-book! μα ήμαρτον...
κοίτα, εγω που διαβαζω πιο πολυ απο τις σημειώσεις και όχι τοσο από τα βιβλία μου, θα με βόλευε αντί να πηγαίνω κάθε μέρα στο ΤΕΙ με 5 κιλά σημειώσεις να σηκώνω μόνο το 1 κιλο (και ούτε) του pdf reader.

δεν μπορούμε ρε παιδιά να τα κάνουμε όλα εικονική πραγματικότητα, υπολογιστές! το χουμε χ*σει πια το θέμα με τις "διευκολύνσεις"!
υπερβάλλεις μου φαινεται...
δλδ τι στο καλό πια, δεν είναι δυνατόν να είμαστε πάντα μπροστά σε μια οθόνη.
δεν το λες και οθόνη αυτό που εχουν τα readers...
θέλω να διαβάζω το βιβλίο μου και να νιώθω το χαρτί, γιατί έτσι γουστάρω ρε φίλε... θέλω να μυρίζω τη καινουργίλα :Ρ, να κάνω τις άτσαλες υπογραμμίσεις μου, τις ζωγραφιές μου στο χαρτί, να βάζω το σελιδοδείκτη μου και να μπορώ ανά πάσα στιγμη να γυρίζω επιτόπου στη σελίδα που θέλω με μία κίνηση του χεριού μου, όχι με μία αναζήτηση της σελίδας 267! θέλω να βλέπω τα βιβλία που έχω απέναντι στη βιβλιοθήκη μου για να θυμάμαι ότι πρέπει να διαβάσω,
δικαίωμά σου, όμως από τη στιγμή που υπάρχει ένας τρόπος να μειωθεί το βάρος στο πηγαινέλα στη σχολή, εγώ το βλέπω ελαφρώς θετικά! και λέω ελαφρώς γιατί έχει και κάποια μειονεκτήματα!
επίσης δεν συμφέρει τους εκδοτικούς οίκους αυτό, οπότε και με τα βιβλία δεν πρόκειται να προχωρήσει εύκολα.
Αν γίνει, μόνο με τις σημειώσεις το βλέπω...

όχιι να βλέπω τα cd και να τα βάζω στο pc
Τα οπτικά μέσα κοστίζουν. και τα pc επισης. τα readers οχι.
ενώ παράλληλα αντί να διαβάζω θα σερφάρω στο ίντερνετ.
στο χέρι σου είναι αυτό!;)
κι εγώ διαβάζω πχ και εχω ανοικτό πισι. με επηρεάζει κάπως αυτό; όχι. άλλους ίσως ναι.
αν ναι ας μην πάρουν readers με δίκτυο.
δλδ ήμαρτον, και αν μου κόψουν το ρεύμα, αν μου τελειώσει η μπαταρία, δεν θα μπορώ να διαβάσω;
Οι επιφάνειες απεικόνισης e-ink έχουν μηδαμινή κατανάλωση, οπότε η συσκευή έχει αυτονομία παραπάνω από βδομάδα

να πάνε να κάνουν ηλεκτρονικά τα χαρτιά που υπογράφουν, τα πρακτικά τους και τα δικά τους βιβλία!
Μαζί σου είμαι! Όλες οι αποφάσεις ηλεκτρονικές, αναρτητέες και προσβάσιμες στον πολίτη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
θα είναι εναλλακτική επιλογή στα έντυπα και δε θα αντικαταστήσουν πλήρως.

Ουφφ,παλι καλα που δεν θα γινει ολικη αντικατασταση.

Εγω οπως και να εχει,θελω τα βιβλια μου σε κανονικη μορφη.Θελω τα βιβλια μου να υπαρχουν στην βιβλιοθηκη :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Εννοειται πως τα βιβλία είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε φοιτητή και αυτό δεν παίρνει διάλογο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
Τι δικαιώματα λέτε τώρα


Αν δεν παίρνω φέτος βιβλία θα κλαίω που δε θα παίρνω δηλάδη

Σας φαινεται μακρινο το να μην παίρνετε βιβλία και εσείς αλλά αν συνεχίζουν τα κομματοσκυλα ετσια αυτη η μερα δε θα αργησει να ερθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top