Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΠΑΔΑ)

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εδωσες πανελληνιες και αν ναι τι περασες τελικα?
Η ΘΑ δωσεις πανελληνιες και ρωτας?
Απο εμενα ηλεκτρονικη με την προυποθεση πως σου αρεσει και εχεις μερακι να ασχοληθεις διαφορετικα πανε τουρ επιχειρησεων..Οτιδηποτε θες να ρωτησεις για την ηλεκτρονικη απο μαθηματα,επαγγελματικη αποκατασταση οτιδηποτε τελος παντων..feel free:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ΘΑ δωσω παννεληνιες Κωστα και απλως δεν εχω κατασταλαξει ακομα σε καποιο απο αυτα τα 3.
δεν γνωριζω ακομα τα υπερ και τα κατα της ηλεκτρονικης για'αυτο και δεν ξερω εαν μου αρεσει η οχι. :S
Αν μπορεις να μου στειλεις καποιο μηνυμα με εκτενεστερη αναφορα στο συγκεκριμενο επαγγελμα θα το εκτιμουσα πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
οκ θα σου στειλω ενα υπερπληρης μυνημα με ολα τα σχετικα αργα το βραδακι ομως μολις επιστρεψω απ΄εξω.Εφοσον δινεις τωρα ενταξει εχεις καιρο να αποφασισεις.Καλη αρχη:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
κανενας της ηλεκτρονικης/ηλεκτρολογιας εδω μεσα να με φωτισει? :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sezgin

Νεοφερμένος

Ο sezgin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
περασα ηλεκτρολογιας τει πειραια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,340 μηνύματα.
Επισης τουριστικες επιχειρησεις κυμαινονται απο 13-15000 μορια (δυσκολα θα βγαλω τοσα) ενω Ηλεκτρονικη/Ηλεκτρολογια απο 8-13000 περιπου.

Μάλλον σου διέφυγε, ότι οι "Τουριστικές Επιχειρήσεις" ανέκαθεν απαιτούσαν και ως ειδικό μάθημα μια ξένη γλώσσα (συνήθως Αγγλικά) στο οποίο πρέπει να γράψεις τουλάχιστον 10. Δηλαδή, η "πραγματική" τους βάση είναι πολύ χαμηλότερη από τα 13-15 χιλιάδες μόρια που ανέφερες.

Πάντως και στα τρία ΤΕΙ που σε ενδιαφέρουν κάθε χρόνο παρουσιάζουν ΚΕΝΕΣ θέσεις (ειδικά στα τμήματα στην επαρχία είναι πάμπολλες), οπότε όσο και να γράψεις στις Πανελλήνιες (αρκεί να πιάσεις ΓΒΠ 10 ή 10.000 μόρια) έχεις πετύχει σε μία από αυτές τις Σχολές! Οπότε μην αγχώνεσαι με τα μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebas

Νεοφερμένος

Ο rebas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
περασα ηλεκτρολογιας τει πειραια


εγω θελω να περασω τει ηλεκτρολογιασ αλλα δεν ξερω τι ματθηματα διουμε στισ πανελινιεσ....αν μπορουσεσ να μου πεισ θα το εκτιμουσα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ουσιαστικη διαφορα ενος ηλεκτρολογου απο εναν ηλεκτρονικο
ειναι οτι ο πρωτος ασχολειται με εγκαταστασεις χαμηλων συχνοτητων και ισχυρων ρευματων
(πχ ηλεκτρολογικη εγκατασταση κτηριου)

Ο δευτερος ασχολειται με κατασκευες/ επισκευες συσκευων και κυκλωματων που συνηθως χρησιμοποιουν ασθενη ρευματα
και υψηλες συχνοτητες
(πχ. εγκατασταση πομπων κινητης τηλεφωνιας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα, περασα κι εγω ηλεκτρονικος και ειπα να δηλωσω παρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Χαιρεται ,και εγω φετος δινω πανελληνιες και σκεφτομαι να περασω σε ΤΕΙ, αλλα δεν εχω αποφασισει σε τι ακριβως.. ΤΕΙ Ηλεκτρολογιας της Καβαλας ή ΤΕΙ Ηλεκτρονικης της Θεσσαλονικης

και στις δυο πολις μπορω να περασω (να μεινω), ειναι ολα κανονισμενα, απλα τι θα περασω ειναι το προβλημα.. οπως εχω καταλαβει ο ηλεκτρολογος ασχολειται με εγκαταστασεις κτηριων, γεννητριες γενικα μεγαλες τασεις ρευματος και ο ηλεκτρονικος με πλακετες, Η/Υ, συσκευες γενικα μικρες τασεις ρευματος

εαν ειναι λαθος διορθωστε με.. (και στο αλλο thread "ΤΕΙ Ηλεκτρονικης" με βοηθησαν, δεν χρειαζετε να τα ξαναγραψετε ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ThemisNS

Νεοφερμένος

Ο ThemisNS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια. Έχω βγαλει 16168 μόρια. Γενικά ειμαι ο κλασσικός κομπιουτεράκιας. Έχω στήσει δύο δικους μου υπολογιστές, ενδιαφέρομαι να μάθω γλώσσες και φέτος λάτρεψα τον προγραμματισμό.Με τις βάσεις του 2013 (που κάπου εκεί λενε πως θα πανε φέτος) πιάνω ηλεκτρολόγων στην ξανθη και στον βόλο. Ξάνθη την έχω απορρίψει ήδη οποτε μένει ο βόλος. Το δίλημμα μου λοιπον ειναι είναι να παω ηλεκτρολογοσ στον βολο ή ηλεκτρονικους στην πατρα ή στην κρητη που εχω ακουσει πολυ καλα λόγια. Γνωρίζω τις βασικες διαφορες ηλεκτρολόγων και ηλεκτρονικών οπως στα θέματα της υπογραφης κλπ. Θέλω λοιπόν την βοηθειά σας τι ταιριάζει πιο πολυ σε μένα και πια σχολή θα μου παρεχει καλυτερα εφοδια για το μελλον
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Στο Βολο το επιπεδο προγραμματισμου ειναι αρκετα υψηλο , οποτε αμα θες να ασχοληθεις με αυτο το τομεα και να εχεις επαγγελματικα δικαιωματα ηλεκτρολογου σου το προτεινω.Για την Πατρα αν και ειναι καλη σχολη (καλυτερη απο βολο σε θεμα hardware/software),δεν την επιλεγει και πολυς κοσμος οποτε το επιπεδο των φοιτητων ειναι λιγο χαμηλο .Η κρητη προσανατολιζεται και αυτη στο να γινει ηλεκτρολογων οποτε δεν ξερεις αμα γινει καμια αλλαγη στο προγραμμα σπουδων,γενικα και αυτη ειναι καλη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top