ΗΜΜΥ ΔΠΘ vs ΗΜΤΥ

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έφτασε η ώρα να καταλήξουμε στις επιθυμητές σχολές, και βλέποντας ότι η ΗΜΜΥ ΑΠΘ αποτελεί όνειρο πλέον, είμαι σε δίλημμα μεταξύ των δύο σχολών του τίτλου.

Το "πρόβλημα" που δημιουργεί το δίλημμα είναι ότι είμαι από Ξάνθη. Οπότε αν τελικά επιλέξω το ΔΠΘ, θα εξοικονομηθούν αρκετά χρήματα. Από την άλλη δεν υπάρχει πρόβλημα (από πλευράς γονέων) να πάω και στην Πάτρα (ούτως ή άλλως εδώ και 2-3 χρόνια μιλούσα για Θεσσαλονίκη).

Αν μείνω εδώ δε θα γνωρίσω αυτή την πολυπόθητη φοιτητική ζωή, στον ίδιο βαθμό τουλάχιστον. Βέβαια, την -αρκετά ανιαρή- ζωή εδώ, την ξέρω και την έχω συνηθίσει (αυτό βέβαια έχει και τα καλά και τα κακά του). Ωστόσο, σαν τμήμα, αυτό της Ξάνθης, μου φαίνεται αρκετά καλό. Για της Πάτρας, δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Αν μπορείτε δώστε συμβουλές τόσο για τις σχολές, όσοι γνωρίζετε, όσο και για το δίλημμα μεταξύ γενικά των πόλεων και της "επιλογής ζωής".

Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Σπουδάζει στην σχολή ημμυ της Πάτρας ένας φίλος μου.(έδινε πανελλαδικές ομογενών αυτός και είχε περάσει αρχικά Ξάνθη και με τα δευτερα αποτελέσματα πήγε Πάτρα)
Είναι πολύ καλά από ότι μου λέει,
Παρόλα αυτά, θα σου πρότεινα να πας Ξάνθη αφού εκεί μένεις, γιατί πλέον το κόστος μεταφοράς αποτελεί σημαντικό παράγοντα
Επίσης θα σε κουράζει και το ταξίδι από τη μια άκρη της Ελλάδας στην άλλη, αν πας Πάτρα
πάντως η τελική απόφαση πρέπει να είναι δική σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Η πιο ορθολογικη επιλογη ειναι το ΕΜΠ καθως τα μορια που απαιτει προσφερει μια εγγυηση στον ιδιωτικο τομεα οτι καποτε αριστευσες.... Εισαι ατομο με θεληση ικανοτητες και διαθεση να δουλεψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οσοι δεν τελιωνουν απο το μετσοβιο ειναι αχρηστη η δεν δουλεψαν στα μαθησιακα τους χρονια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Οσοι δεν τελιωνουν απο το μετσοβιο ειναι αχρηστη η δεν δουλεψαν στα μαθησιακα τους χρονια;

μη βαζεις λογια που δεν εχω πει στο στομα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οταν θα πας για δουλεια τι τον νοιαζει τον αλλο αν τελιωσες το μετσοβιο τι το απθ αν μποριες να βγαλεις την δουλεια θα σε κρατηση αν οχι θα βρει αλλο απλα ειναι τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top