Εφαρμοσμένα μαθηματικά Κρήτης vs ΣΕΜΦΕ Μετσόβιο

soadistis

Νεοφερμένος

Ο nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
πειτε μου
-----------------------------------------
βοηθηστε με ειμαι στο τεμ κρητης πια ενημερωστε με οσο πιο καλα μπορειτε
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Αφου εισαι στο τεμ γιατι ρωτας;Σκεφτεσαι να ξαναδωσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soadistis

Νεοφερμένος

Ο nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ναι μπορει να ξαναδωσω δεν ξερω αλλα αμα ξαναδωσω θα παω χημικο γιατι φετοσ το χασα για λιγο
θελω να μου πουν οσοι ειναι μεγαλυτεροι η γενικα ξερουν αν εχω καλες επαγγελματικες προοπτικες και κυριως στον κλαδο των βιομαθηματικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Η σχολή που πέρασες απ΄οτι έχω ακουσει είναι καλή.Εχει κατοχυρωμένα δικαιώματα,μπορείς να γίνεις καθηγητής σε σχολείο και αν θέλεις μπορείς να κανεις μεταπτυχιακό σε όποιον τομέα θέλεις.Προσωπικα πιστεύω πως δεν αξιζει να ξαναδώσεις για σεμφε αφού η κατεύθυνση των μαθηματικών σε ενδιαφέρει όπως είπες.Αν θέλεις να ασχοληθείς με βιομαθηματικα ή οποιονδήποτε άλλο μαθηματικό κλάδο είσαι στη σωστή σχολη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,089 μηνύματα.
θα ήθελα να μάθω για τα βιομαθηματικά ;)

σε ποια μαθήματα θα πρέπει να δώσω έμφαση;





είμαι φοιτητής στο Μαθηματικό Πανεπ.Πατρών και έχω επιλέξει κατεύθυνση εφαρμοσμένης ανάλυσης, διαφορικών εξισώσεων και μαθηματικής φυσικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soadistis

Νεοφερμένος

Ο nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
τα βιομαθηματικα απο οτι μου χουν πει ειναι ενας αναπτυσσομενος πολυ κλαδος ο οποιος εχει ως εμφαση του την επιλυση καποιων προβληματων σε θεματα βιολογιας και χημειας βρισκεις δουλεια σαν επιστημονας σε ιατρικα κεντρα φαρμακοβιομηχανιες και αλλου δηλαδη εκτος του πτυχιου του μαθηματικου με αυτη την ειδικευση μπορεις να κανεις και τα παραπανω ευχαριστω epsilon για την συμβουλη σ
και κατι ασχετο και γω συνονοματε nPb ειμαι απο αιγιο πιστευω να το ξερεις το αιγιο
-----------------------------------------
δυστυχως δεν μπορω να σε κατατοπισω ακριβως για το ποια μαθηματα πρεπει να δωσεις εμφαση αλλα η βιολογια και εφαρμοσμενη βιολογια και χημεια πιστευω να ειναι
μην νομιζεις και γω τωρα φανατιζομαι με αυτο ν τον κλαδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,089 μηνύματα.
Φίλε συνονόματε, Μαθηματικός είμαι και γω...και όσο να είναι βιολογία ή χημεία προπτυχιακά δεν έκανα και δεν θα κάνω μέχρι το τέλος των σπουδών. :P Απλά έχω κάνει κάποια μαθήματα που εμπίπτουν στον κλάδο των βιομαθηματικών όπως Δυναμικά Συστήματα, Χάος και Φράκταλς, Μερικές Διαφορικές Εξισώσεις, Αριθμητική Ανάλυση πάσης φύσεως...Επίσης είχα διαβάσει ότι στα βιομαθηματικά είναι χρήσιμη η αριθμητική ανάλυση και η στατιστική, διότι με τους γενετικούς αλγορίθμους και τα μη γραμμικά μοντέλα μπορείς να μελετήσεις υπολογιστική νοημοσύνη και τεχνολογία νευρωνικών δικτύων. :)

Απάντηση στο άσχετο: ναι ξέρω που είναι το Αίγιο...:P (για περισσότερα στο πμ)

κλείνει το offtopic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top