Ευκολότερο Τμήμα Οικονομικών Σπουδών

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Καλησπέρα ,
ανοίγω αυτό το θέμα γιατί θα δώσω Πανελλήνιες με το 10% και θέλω να μάθω πιο είναι το καλύτερο αλλά και το πιο εύκολο τμήμα Οικονομικών Σπουδών . Σπουδάζω ήδη σε κάποιο τμήμα Θετικών Επιστημών , αλλά νομίζω ότι καθώς προχωράνε τα μαθήματα , δυσκολεύουν και δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορώ να ανταπεξέλθω αργότερα .
Τα οικονομικά μου αρέσουν πολύ και πέρυσι είχα δηλώσει σχεδόν όλες τις Σχολές Οικονομικών Επιστημών , αλλά είχα πιο πάνω την επιλογή της σχολής μου και πέρασα . Όποιος μπορεί και θέλει ας μου απαντήσει .
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,066 μηνύματα.
θέλω να μάθω πιο είναι το καλύτερο αλλά και το πιο εύκολο τμήμα Οικονομικών Σπουδών
Και καλύτερο και πιο εύκολο μαζί? Λες να υπάρχει κάτι τέτοιο?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κανείς δεν έχει φοιτήσει και στις 6-7 σχολές οικονομικών επιστημών για να σου πει πιο τμήμα είναι ευκολότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Kανένα ΙΕΚ Οικονομικών θα εννοεί..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Είπα μήπως κάποιος ήξερε κάποιες πληροφορίες από αυτό που έχει σπουδάσει (σίγουρα όχι ΙΕΚ) ή αν έχει ακούσει κάτι για κάποιο οικονομικό τμήμα .
Σίγουρα δεν εννοώ να έχει σπουδάσει και στα 6 ή 7 διαφορετικά οικονομικά που ανέφερες φίλε μου , αλλά να μπορεί να μου πει ξέρεις το οικονομικό των Ιωαννίνων ή της Πάτρας που ξέρω πόσο δύσκολα είναι από γνωστούς μου δεν αξίζουν γιατί υπάρχει στην τάδε πόλη ένα άλλο που η σχολή είναι πιο καλή , πιο εύκολη και η πόλη είναι οικονομική κλπ.
Μάλλον έκανα λάθος λοιπόν ... γιατί εδώ δεν είμαστε για να σπάμε την πλάκα μας (έτσι νόμιζα) αλλά για να βρίσκουμε λύσεις στα προβλήματά μας . Ούτε να κοροιδευόμαστε , ούτε να καβγαδίζουμε και σίγουρα όχι να προσθέτουμε likes στα "έξυπνα" σχόλια ...
Αν μπορούμε να βοηθήσουμε καλώς , αν δεν μπορούμε το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να το βουλώσουμε για να μην μπερδέυουμε κάποιον που ζητάει την βοήθειά μας ...
Καλό σας βράδυ ... και ευχαριστώ για τα τόσο κατατοπιστικά και καθόλου προσβλητικά σχόλια (για κάποιον που έχει γράψει 15 και κάτι χιλιάδες μόρια) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Animal X

Νεοφερμένος

Ο Animal X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα ,
ανοίγω αυτό το θέμα γιατί θα δώσω Πανελλήνιες με το 10% και θέλω να μάθω πιο είναι το καλύτερο αλλά και το πιο εύκολο τμήμα Οικονομικών Σπουδών . Σπουδάζω ήδη σε κάποιο τμήμα Θετικών Επιστημών , αλλά νομίζω ότι καθώς προχωράνε τα μαθήματα , δυσκολεύουν και δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορώ να ανταπεξέλθω αργότερα .
Τα οικονομικά μου αρέσουν πολύ και πέρυσι είχα δηλώσει σχεδόν όλες τις Σχολές Οικονομικών Επιστημών , αλλά είχα πιο πάνω την επιλογή της σχολής μου και πέρασα . Όποιος μπορεί και θέλει ας μου απαντήσει .
Ευχαριστώ προκαταβολικά

Διαβασα χθες το μηνυμα σου και ηθελα να σου γραψω αλλα δεν ειχα λογαριασμο.
εγω σπουδαζω στο οικονομικων επιστημων βολου και ξερω μερικα πραγματα για καποιες αλλες σχολες.
αν εισαι απο θεωρητικη κατευθυνση (οπως ειμαι και εγω) το τμημα του βολου ειναι αρκετα καλο και πιο "ευκολο" καθως εχει πολλα μαθηματα ιστοριας και πολιτικης. το τμημα των ιωαννινων οπως ειπες και μονος σου ειναι αρκετα πιο απαιτητικο γιατι εχει δυσκολα μαθηματα. οι περισσοτεροι δηλωσαν τα τμηματα θεσσαλονικης και αθηνας οποτε κατι ξερουν περισσοτερο.
αυτα σε γενικες γραμμες . μην ψαχνεις παντως ευκολα τμηματα γιατι ακομα και τα τει ειναι δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Artech

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Artech αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Δέν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιος θέλει να κάνει έκπτωση στην δυσκολία μιάς σχολής διακινδυνεύοντας να πάρει και ελλειπέστερες γνώσεις. Καθώς όταν κάτι είναι πιο δύσκολο εκπαιδευτικά, αποδίδει και καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Δέν καταλαβαίνω τον λόγο που κάποιος θέλει να κάνει έκπτωση στην δυσκολία μιάς σχολής διακινδυνεύοντας να πάρει και ελλειπέστερες γνώσεις. Καθώς όταν κάτι είναι πιο δύσκολο εκπαιδευτικά, αποδίδει και καλύτερα.

Δεν εννοώ να είναι μόνο εύκολο ένα τμήμα . Μπορεί να έχεις δίκιο ότι μέσα από δυσκολίες γίνεσαι καλύτερος αλλά η εποχή δεν είναι τόσο καλή για αυτόν τον σκοπό . Όλοι έχουμε τα προβλήματά μας μέσα στα σπίτια μας και κοιτάμε κάτι που να μην είναι τόσο απαιτητικό . Και εγώ μία έρευνα κάνω στην τελική για να ξέρω , δεν είπα ότι θα πάω και στο πιο εύκολο τμήμα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Διαβασα χθες το μηνυμα σου και ηθελα να σου γραψω αλλα δεν ειχα λογαριασμο.
εγω σπουδαζω στο οικονομικων επιστημων βολου και ξερω μερικα πραγματα για καποιες αλλες σχολες.
αν εισαι απο θεωρητικη κατευθυνση (οπως ειμαι και εγω) το τμημα του βολου ειναι αρκετα καλο και πιο "ευκολο" καθως εχει πολλα μαθηματα ιστοριας και πολιτικης. το τμημα των ιωαννινων οπως ειπες και μονος σου ειναι αρκετα πιο απαιτητικο γιατι εχει δυσκολα μαθηματα. οι περισσοτεροι δηλωσαν τα τμηματα θεσσαλονικης και αθηνας οποτε κατι ξερουν περισσοτερο.
αυτα σε γενικες γραμμες . μην ψαχνεις παντως ευκολα τμηματα γιατι ακομα και τα τει ειναι δυσκολα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση . Είμαι τεχνολογικής πάντως .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Βέβαια σκέψου ότι πολλές φορές η δυσκολία μπορεί να υπάρχει και σε "εύκολα" Τμήματα σε σημεία που δεν φαντάζεσαι καθόλου. Έχει δίκιο o artech. Μην αφήνεις το Μαθηματικό με στόχο να σπουδάσεις κάτι άλλο επειδή είναι εύκολο όπως το φαντάζεσαι, διότι συνήθως ότι φανταζόμαστε δεν ισχύει στην πραγματικότητα, εφόσον στην Ελλάδα ζούμε. Ανέκαθεν στην χώρα μας, οι σπουδές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση αντιμετωπίστηκαν και αντιμετωπίζονται μόνο ως κομματική εξαγγελία. Γνωρίζεις ότι σε οποιοδήποτε Τμήμα στην χώρα μας, σε οποιαδήποτε επιστήμη υπάρχουν θετικά και αρνητικά, προγράμματα σπουδών προχειροδομημένα,.. και μια από τα ίδια. Συνεπώς, αν σκέφτεσαι σοβαρά να εγκαταλείψεις τα μαθηματικά, για να σπουδάσεις κάτι άλλο θα πρέπει το κάτι άλλο να το έχεις ερωτευτεί ήδη ή να το ερωτευτείς στην πορεία για να πας καλά. Αν το κίνητρο είναι η λύση ανάγκης επειδή στο Μαθηματικό δεν μπορείς να περάσεις κάποια μαθήματα, δεν θα πας καλά και αλλού. Διότι και αλλού θα συναντήσεις παρόμοιες πραγματικότητες. Βέβαια εξαρτάται και τι ζητάει ο καθένας..από το Πανεπιστήμιο, αλλά δυστυχώς η ακαδημαϊκή κοινότητα για λόγους επιστημονικής δεοντολογίας, δεν μπορεί να προσαρμοστεί και να ρίξει το επίπεδο ..στο επίπεδο του κάθε φοιτητή (ο οποίος στην εποχή του ίντερνετ) δηλώνει άγνοια πριν καν δηλώσει τη σχολή και την επιλέγει με άκυρα κριτήρια (π.χ. προοπτικές, φήμες, τίτλος,..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Βέβαια σκέψου ότι πολλές φορές η δυσκολία μπορεί να υπάρχει και σε "εύκολα" Τμήματα σε σημεία που δεν φαντάζεσαι καθόλου. Έχει δίκιο o artech. Μην αφήνεις το Μαθηματικό με στόχο να σπουδάσεις κάτι άλλο επειδή είναι εύκολο όπως το φαντάζεσαι, διότι συνήθως ότι φανταζόμαστε δεν ισχύει στην πραγματικότητα, εφόσον στην Ελλάδα ζούμε. Ανέκαθεν στην χώρα μας, οι σπουδές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση αντιμετωπίστηκαν και αντιμετωπίζονται μόνο ως κομματική εξαγγελία. Γνωρίζεις ότι σε οποιοδήποτε Τμήμα στην χώρα μας, σε οποιαδήποτε επιστήμη υπάρχουν θετικά και αρνητικά, προγράμματα σπουδών προχειροδομημένα,.. και μια από τα ίδια. Συνεπώς, αν σκέφτεσαι σοβαρά να εγκαταλείψεις τα μαθηματικά, για να σπουδάσεις κάτι άλλο θα πρέπει το κάτι άλλο να το έχεις ερωτευτεί ήδη ή να το ερωτευτείς στην πορεία για να πας καλά. Αν το κίνητρο είναι η λύση ανάγκης επειδή στο Μαθηματικό δεν μπορείς να περάσεις κάποια μαθήματα, δεν θα πας καλά και αλλού. Διότι και αλλού θα συναντήσεις παρόμοιες πραγματικότητες. Βέβαια εξαρτάται και τι ζητάει ο καθένας..από το Πανεπιστήμιο, αλλά δυστυχώς η ακαδημαϊκή κοινότητα για λόγους επιστημονικής δεοντολογίας, δεν μπορεί να προσαρμοστεί και να ρίξει το επίπεδο ..στο επίπεδο του κάθε φοιτητή (ο οποίος στην εποχή του ίντερνετ) δηλώνει άγνοια πριν καν δηλώσει τη σχολή και την επιλέγει με άκυρα κριτήρια (π.χ. προοπτικές, φήμες, τίτλος,..).

Ναι όμως όταν βλέπεις ότι κάτι δεν σου κάνει , έχεις το διακίωμα να το αλλάξεις (με το 10%) και δεν το αλλάξεις , νομίζω θα το μετανοιώνεις μία ζωή . Τις δυσκολίες του μαθηματικού σίγουρα θα τις συναντήσω και στο οικονομικό αλλά αν μπορώ να το αλλάξω και δεν το προσπαθήσω θα το μετανοιώσω αργότερα .
Σίγουρα όμως θα το σκεφτώ όταν πιάσω ένα Χ τμήμα Οικονομικών τον Αύγουστο αν θα παρατήσω το Μαθηματικό . Δεν πρόκειται να φύγω κατευθείαν . Για αυτό κιόλας ρωτάω για να μάθω πιο έιναι ένα καλο τμήμα οικονομικών σπουδών που να μπορώ να αναγνωρίσω και κάποια μαθήματα και να μην τα ξαναδώσω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Αυτό το "δεν σου κάνει", θα μπορούσες να το δεις μέσω ίντερνετ πριν δηλώσεις την σχολή. Googlαρε στα αγγλικά περί πανεπιστημιακών μαθηματικών να δεις τι παίζει με την εν λόγω επιστήμη. Αλλά επειδή τώρα δεν μπορούμε να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω, μπορείς να ψάξεις καλά (και εννοώ εξονυχιστικά καλά) στο google με αγγλική αναζήτηση περί οικονομικών ώστε να ξέρεις τι θα συναντήσεις και όχι τι σου είπαν..;) Απέχει πολύ "τι μας λένε οι γύρω μας" από αυτά "που διδάσκονται στην πραγματικότητα". Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εμένα η απορία μου είναι, αν όντως ενδιαφέρεσαι για το αντικείμενο των οικονομικών. Εντάξει το ξέρουμε θα μας πει ο npb ότι είναι μόδα μπλα μπλα μπλα.
Εσύ το επιλέγεις επειδή σε ενδιαφέρει ή απλά επειδή ΔΕΝ θες το μαθηματικό; Γιατί αν σπουδάζεις κάτι που σου αρέσει, θεωρητικά σου φαίνεται πιο εύκολο από ένα τμήμα που είσαι παντελώς αδιάφορος.

Επίσης, τι εννοείς εύκολο; Να μην έχει πολλά μαθηματικά; να μην έχει θεωρητικά πολλά μαθήματα; Γιατί το θέμα της "ευκολίας" είναι πολύ σχετικό.

Και εγώ οικονομικά σπουδάζω και δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "εύκολη " σχολή.

Από ότι είδα εσύ τώρα θα δώσεις πανελλήνιες . Από την αρχή είπα ότι όποιος μπορεί ας μου πει την άποψή του .
Δεν θεώρησα σωστό να αναφέρω ότι όποιος έχει ειρωνική διάθεση δεν χρειάζεται να γράψει γιατί το θεώρησα αυτονόητο .
Εδώ δεν είμαστε για καβγάδες και επιθέσεις και αν έχετε τέτοια διάθεση καλύτερα αλλάξτε θέμα .

Έτσι κάνουν, απλά αγνόησέ τους και μην το παίρνεις προσωπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Εμένα η απορία μου είναι, αν όντως ενδιαφέρεσαι για το αντικείμενο των οικονομικών. Εντάξει το ξέρουμε θα μας πει ο npb ότι είναι μόδα μπλα μπλα μπλα.
Εσύ το επιλέγεις επειδή σε ενδιαφέρει ή απλά επειδή ΔΕΝ θες το μαθηματικό; Γιατί αν σπουδάζεις κάτι που σου αρέσει, θεωρητικά σου φαίνεται πιο εύκολο από ένα τμήμα που είσαι παντελώς αδιάφορος.
Επίσης, τι εννοείς εύκολο; Να μην έχει πολλά μαθηματικά; να μην έχει θεωρητικά πολλά μαθήματα; Γιατί το θέμα της "ευκολίας" είναι πολύ σχετικό.

Αν διάβασες τι έχω γράψει θα καταλάβεις ότι θέλω να μείνω στο Μαθηματικό εκτός και αν μου τύχει ένα καλό τμήμα Οικονομικών . Το θέμα της ευκολίας είναι όντως σχετικό και δεν σκέφτομαι μόνο αυτό . Αλλά είναι ένας παράγοντας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αν διάβασες τι έχω γράψει θα καταλάβεις ότι θέλω να μείνω στο Μαθηματικό εκτός και αν μου τύχει ένα καλό τμήμα Οικονομικών . Το θέμα της ευκολίας είναι όντως σχετικό και δεν σκέφτομαι μόνο αυτό . Αλλά είναι ένας παράγοντας ...

Τα διάβασα. Αλλά μου φαίνονται μπερδεμένα και έχω την εντύπωση ότι και εσύ βρίσκεσαι σε σύγχυση αναφορικά με το τι θες και για ποιους λόγους το θες.

Γενικά, δεν ισχύουν πάντα αυτά που λένε για τις σχολές: αν τη βγάζουν γρήγορα ή αργά θεωρείται εύκολη ή δύσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Τα διάβασα. Αλλά μου φαίνονται μπερδεμένα και έχω την εντύπωση ότι και εσύ βρίσκεσαι σε σύγχυση αναφορικά με το τι θες και για ποιους λόγους το θες.

Ότι είμαι σε σύγχυση είναι γεγονός . Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να παρατήσω κάτι που έχω δώσει μεγάλο αγώνα (για να περάσω κάποια μαθήματα) για κάτι αβέβαιο . Για αυτό το λόγο άνοιξα και το θέμα για να ξεμπερδευτώ . Μία σχολή όμως που είναι να αργήσω για να την τελειώσω δεν την θέλω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
ΑΣΟΕΕ σίγουρα θα δηλώσω , αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πιάνω κάποια σχολή εκεί .
Εμείς πάντως στη σχολή μου δεν μπορούμε να κουνηθούμε . Σε μερικά βασικά μαθήματα δεν έχω χάσει ούτε μισή ώρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,506 μηνύματα.
Γιατί δε δηλωνεις ΤΕΙ λογιστικής? Είναι καλύτερο από την ΑΣΟΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
ενώ οι λογιστές έχουν κατά μέσο όρο λιγότερες γνώσεις από τους πανεπιστημιακούς οικομολόγους για έναν περιεργο λόγο τα ελληνικα πανεπιστημια δεν εκπαιδεύουν οικονομολόγους σε λογιστικές εργασίες με αποτέλεσμα οι πανεπιστημιακοι οικομολόγοι που θέλουν να δουλέψουν ιδιωτικά να δυσκολεύοτναι αφάνταστα,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top