Εσπερινό ή ημερήσιο ΕΠΑ.Λ.;

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,237 μηνύματα.
Ήμουν σε ενιαίο λυκείο & τώρα μετά από αρκετά χρόνια επέλεξα να γραφτώ σε εσπερινο επαλ για να πάρω πτυχίο ειδικότητας & να ξαναδωσω πανελλήνιες την χρόνια που διανύουμε & ο λόγος που επέλεξα το εσπερινο είναι & λόγω κάποιων θέματων υγείας που με ταλαιπωρουν εδώ & χρόνια
Οποτε ειναι τελειωμενη υποθεση. Πραγματι οι θεσεις εισακτεων που αντιστοιχουν στα επερινα ΕΠΑΛ γεμιζουν απο τα παιδια γελ που θελουν μια δευτερη ευκαιρια. Λεμε λοιπον καλη επιτυχια.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,381 μηνύματα.
Ήμουν σε ενιαίο λυκείο & τώρα μετά από αρκετά χρόνια επέλεξα να γραφτώ σε εσπερινο επαλ για να πάρω πτυχίο ειδικότητας & να ξαναδωσω πανελλήνιες την χρόνια που διανύουμε & ο λόγος που επέλεξα το εσπερινο είναι & λόγω κάποιων θέματων υγείας που με ταλαιπωρουν εδώ & χρόνια
Γεια σου!
Ήμουν στο ίδιο δίλημμα πριν κάτι μήνες. Το εσπερινό θεωρώ ότι συμφέρει καθώς σε σχέση με το ημερήσιο, οι υποψήφιοι που θα δώσουν πανελλαδικές είναι λιγότεροι. Πολλοί άνθρωποι είναι μεγάλης ηλικίας που απλώς πηγαίνουν για να περνάει εποικοδομητικά ο χρόνος τους ή για να αποκτήσουν τις γνώσεις που παλιότερα δεν τα κατάφεραν. Στο εσπερινό που πάω εγώ, είμαι η πιο μικρή και από τα λίγα παιδιά που θα δώσουν του χρόνου.
Οι βάσεις όπως είπαν κι πιο πάνω είναι πάνω κάτω το ίδιο, οπότε, μην το σκέφτεσαι!
Προσωπικά είχα ρωτήσει και καθηγητές και όλοι συμφωνούσαν με την επιλογή του εσπερινού.
Καλή επιτυχία σε ο,τι κι να κάνεις :)
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Οι βασεις ανεβηκαν στα εσπερινα ναι αλλα και παλι ειναι πιο χαμηλα απο τα ημερισια.Κι ας ειναι μονο 1 το πολυ 2 θεσεις σε καποια αει απ τα εσπερινα επαλ.Στα ημερισια δινουν 10-15 θεσεις αλλα ειναι χιλιαδες οι υποψηφιοι.Στις 100 σχολες το πολυ σε 2 να τυχει η βαση του ημερισιου επαλ να ειναι πανω απ το νυχτερινο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης μπορει να ειναι επαλ αλλα αν πας νομιζοντας οτι ειναι παιχνιδακι δε θα πιασεις ουτε τη βαση.Θελει καλη προετοιμασια και να μαθαινεις την καθε λεπτομερεια.Επισης θελει μαθηματικα καποιες ωρες ιδιαιτερα για να μπορεσεις να γραψεις εστω 17.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top