Ερώτηση για το βοήθημα Χημείας του Σαλτέρη - Γ' Λυκείου

Maynard

Νεοφερμένος

Ο Maynard αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω βοηθήματα Χημείας Γ Λυκείου. Συγκεκριμένα, από τις εκδόσεις Σαββάλας του Σαλτερή. Το θέμα είναι ότι έχω μπερδευτεί, καθώς στα τέσσερα τεύχη που κυκλοφορούν, συμπεριλαμβάνεται δύο φορές το κεφάλαιο της Θερμοχημείας. Ας μου εξηγήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα αν πρέπει να αγοράσω και τα τέσσερα ή κάποιο είναι παλαιότερη έκδοση
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,515 μηνύματα.
Ολα (ακα και τα τέσσερα)

Υ. Γ Επειδή λες για παλαιότερες εκδόσεις να σου πω ότι τα τρία (πορτοκαλί, πράσινο, μπλε) προηγήθηκαν του κίτρινου, αλλά ο λόγος είναι ότι το κίτρινο περιλαμβάνει κομμάτια της νέας ύλης (διαμοριακες δυναμεις, ωσμωτικη πίεση, νόμος ταχύτητας και τους νόμους της θερμοχημειας που αν θυμάμαι καλά δεν υπάρχουν στο πορτοκαλί).
 
Τελευταία επεξεργασία:

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω βοηθήματα Χημείας Γ Λυκείου. Συγκεκριμένα, από τις εκδόσεις Σαββάλας του Σαλτερή. Το θέμα είναι ότι έχω μπερδευτεί, καθώς στα τέσσερα τεύχη που κυκλοφορούν, συμπεριλαμβάνεται δύο φορές το κεφάλαιο της Θερμοχημείας. Ας μου εξηγήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα αν πρέπει να αγοράσω και τα τέσσερα ή κάποιο είναι παλαιότερη έκδοση
Αγορασε τα όλα. Προσωπικά τα έχω δουλέψει και τα 4, έχουν διαφορετικά θέματα, διαφορετική θεωρία και άλλα επαναληπτικά. Επίσης παρ'όλο που κάποιο μπορεί να λέει "Οξειδοαναγωγή" περιέχει μέσα και αντιδράσεις Οργανικής που δεν περιέχονται στο βιβλίο Οργανικής.

Πρόσεχε βέβαια με τη θεωρία του γιατί πολλές φορές "παρακτρέπεται" και γράφει πολλά παραπάνω εκτός ύλης.
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω βοηθήματα Χημείας Γ Λυκείου. Συγκεκριμένα, από τις εκδόσεις Σαββάλας του Σαλτερή. Το θέμα είναι ότι έχω μπερδευτεί, καθώς στα τέσσερα τεύχη που κυκλοφορούν, συμπεριλαμβάνεται δύο φορές το κεφάλαιο της Θερμοχημείας. Ας μου εξηγήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα αν πρέπει να αγοράσω και τα τέσσερα ή κάποιο είναι παλαιότερη έκδοση
Όπως είπαν και παραπάνω πρέπει να αγοράσεις και τα 4. Η ύλη θερμοχημειας που περιλαμβάνει το κίτρινο βιβλίο είναι διαφορετική από αυτή που περιλαμβάνει το πορτοκαλι, επειδή προστέθηκε αργότερα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top