Ερώτηση για την σχολή Ικάρων

giorgospilot

Νεοφερμένος

Ο giorgospilot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα..
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος ή κατά την υποκειμενική σας άποψη, πως θα κυμανθούν τα μόρια της Ικάρων. Γιατί είναι η μόνη σχολή που θέλω πραγματικά…(από το δημοτικό…:)).Έβγαλα 17832 μόρια και η σχολή πέρυσι είχε περίπου 17200..Πιστεύεται πως έχω πιθανότητες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Νομίζω αρκετές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Άνετα...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Σιγουρα .. δεν εχω δει πολλες κυμανσεις τα προηγουμενα χρονια ... εκει θελω να περασω κ εγω του χρονου , πιστευω τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Μια χαρά περνας!Πέρνει και περισσότερους φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
χαλαρά περνάς..

καλή σταδιοδρομία, και καλή υπομονή τον πρώτο χρόνο.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
@giorgospilot , ξερεις ακριβως τι δινεις πριν μπεις στην σχολη(η δεν ξερω ποτε) , τα αθλητικα αγωνισματα? ενα 100αρι σε 16 δευτερα και τι αλλα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
@giorgospilot , ξερεις ακριβως τι δινεις πριν μπεις στην σχολη(η δεν ξερω ποτε) , τα αθλητικα αγωνισματα? ενα 100αρι σε 16 δευτερα και τι αλλα ?

100 μέτρα σε 16" (μία προσπάθεια)
1000 μετρα σε 4'20" (μία προσπάθεια)
Άλμα σε ύψος με φόρα 1,05 μ. (3 προσπάθειες)
Άλμα σε μήκος με φόρα 3,60 μ. (3 προσπάθειες)
Ρίψη σφαίρας (7,275 χλγ.) Μέσος όρος ρίψης με το δεξί και το χέρι 4,50 μ.(3 προσπάθειες)
Ελεύθερη κολύμβηση 50 μέτρων (για τη ΣΝ , ΣΙ/ΙΠΤ, ΣΜΥΝ) σε 2'

https://www.haf.gr/el/career/academies/pke2009.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Γιώργο τα είπαμε και από το τηλ ρε φίλε, θα περάσεις χωρίς πρόβλημα! Τα λέμε στα αθλήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδια , επειδη δεν εχω ασχοληθει με τα αθληματα του στιβου , να παω να εξασκηθω?
Η περνας και χωρις εξασκηση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Παιδια , επειδη δεν εχω ασχοληθει με τα αθληματα του στιβου , να παω να εξασκηθω?
Η περνας και χωρις εξασκηση ?

Τουλάχιστον το 1000 και το κολύμπι(αν δώσεις Ικαρων Ιπτάμενοι, Ναυτικών Δοκίμων η Υπαξιωματικών Ναυτικού) θέλουν προπόνηση!Τα άλλα είναι ποιο εύκολα!Συμβουλή μου πάντος είναι να κάνεις εξάσκηση οσο το δυνατόν ποιο γρήγορα ετσι ώστε να πας να δώσεις χαλαρός!Στο 1000 και το μήκος κόβουν τους περισσότερους αλλα για μένα το μήκος δεν είναι δύσκολο!Λίγη εξάσκηση θέλει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgospilot

Νεοφερμένος

Ο giorgospilot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πιστεύω πως χρειάζεται εξάσκηση το 1000.
Ακόμη και η κολύμβηση είναι 50μ σε 2 λεπτά (δηλ.. αρκετά εύκολο)..
-------------------
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μου απάντησαν..
Και σε σας καλή επιτυχία..!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdLP.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fdLP. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
παιδια , για τους μηχανικους ,εχει και εκει αθληματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ναι. δες την προκήρυξη στο www.geetha.mil.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θέλω να περάσω ικάρων και εγώ φετος που δίνω......! Τα αθλήματα τα έχω, και με τα μορια πιστεύω θα τα πάω καλά.... (μακαρι....)....! Το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι: (1) Μετά τα υποχρεωτικά 10-12 χρόνια υπηρεσίας, μπορώ να την κάνω για τα επιβατικά αεροπλάνα, η θέλω περαιτέρω σπουδες σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού;;; (2) Η τρελή πίεση που τρως είναι μόνο το πρώτο έτος η και μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top