Ερώτηση για σχολη

user2727

Νεοφερμένος

Η user2727 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεις κάποιος αν είναι δύσκολη και αν έχει επαγγελματική αποκατάσταση η σχολή Ιστορίας και φιλοσοφίας της επιστήμης
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,140 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεις κάποιος αν είναι δύσκολη και αν έχει επαγγελματική αποκατάσταση η σχολή Ιστορίας και φιλοσοφίας της επιστήμης
ω ..τρομερη επιστημη ..γεματη ( ολοι θα πρεπει να περνανε απο εκει) αλλα δυστηχως απο δουλεια στον ιδιωτικο τομεα οχι..δημοσιο οκ ναι.
 

user2727

Νεοφερμένος

Η user2727 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ω ..τρομερη επιστημη ..γεματη ( ολοι θα πρεπει να περνανε απο εκει) αλλα δυστηχως απο δουλεια στον ιδιωτικο τομεα οχι..δημοσιο οκ ναι
Καλημερα Γιάννη και ευχαριστώ για την απάντηση σου!Επειδη έψαξα για την επαγγελματική αποκατάσταση έχεις δίκιο σε αυτο που ειπες για τον ιδιωτικό τομέα και λογικό μια τέτοια σχολή να μην έχει προοπτική εκει!Περα από αυτο όμως με προβληματίζει ότι αυτή η σχολή έχει και μαθηματικά και λογιστική διότι μπορείς να περάσεις και από άλλες κατευθύνσεις.Εγω σαν παιδι της θεωρητικής η σχέση μου με τα μαθηματικά είναι μέτρια και σκέφτομαι μήπως μου φανούν πολύ δύσκολα αυτά τα μαθήματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,140 μηνύματα.
Καλησπέρα Γιάννη και ευχαριστώ για την απάντηση σου!Επειδη έψαξα για την επαγγελματική αποκατάσταση έχεις δίκιο σε αυτο που ειπες για τον ιδιωτικό τομέα και λογικό μια τέτοια σχολή να μην έχει προοπτική εκει!Περα από αυτο όμως με προβληματίζει ότι αυτή η σχολή έχει και μαθηματικά και λογιστική διότι μπορείς να περάσεις και από άλλες κατευθύνσεις.Εγω σαν παιδι της θεωρητικής η σχέση μου με τα μαθηματικά είναι μέτρια και σκέφτομαι μήπως μου φανούν πολύ δύσκολα αυτά τα μαθήματα
ε κατσε να δω το προγραμμα σπουδων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπον εσυ γελ τελειωσες και εχεις δει στον πινακα και μαθηματικα και φυσικη.
Ναι πραγματι εχει μεσα ενα μαθημα μαθηματικων και ενα φυσικης.
Μα κοιτα θεωρια της επιστημης κανεις..επιστημη χωρις μαθηματικα και φυσικη δεν υπαρχει
Λεγοντας ομως μαθηματικα μην βαζεις στο μυαλο σου τις ασκησεις που κανατε ... ειναι θεωρια υπαρξης των μαθηματικων ... τι πετυχαμε με τα μαθηματικα και τα διαφορα σταδια τους πχ.
Εφευραμε το διανυσμα ...γιατι το χρειαζομαστε ...οχι ασκησεις και εξωτερικα γινομενα κλπ

Στην φυσικη τωρα...παλι θεωρητικη αντιμετωπιση
Ε τι ειναι αυτος ο Νευτωνας ,τι εκανε ο ανθρωπος και ολοι ασχολουνται μαζι του...
Ο κουλπμ . ο γκαους , ο αμπερ , ο μαξγουελ , ο Τεσλα... τι εκαναν αυτοι ...Ε αν δεν ηταν συτοι τωρα δεν θα μπορουσα να σου γραψω.
Ειναι θεωρια και γνωση της προσφορας τους και οχι ασκησιολογια ...καλα την λογιστικη αστην δεν ειναι τιποτα..
θα σας κανουν λεει και φροντ ..θα σας πανε λεει και βολτα ( στο δημοκριτο),,ολα καλα .
Μια χαρα μη σε αγχωνει
 
Τελευταία επεξεργασία:

user2727

Νεοφερμένος

Η user2727 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ε κατσε να δω το προγραμμα σπουδων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπον εσυ γελ τελειωσες και εχεις δει στον πινακα και μαθηματικα και φυσικη.
Ναι πραγματι εχει μεσα ενα μαθημα μαθηματικων και ενα φυσικης.
Μα κοιτα θεωρια της επιστημης κανεις..επιστημη χωρις μαθηματικα και φυσικη δεν υπαρχει
Λεγοντας ομως μαθηματικα μην βαζεις στο μυαλο σου τις ασκησεις που κανατε ... ειναι θεωρια υπαρξης των μαθηματικων ... τι πετυχαμε με τα μαθηματικα και τα διαφορα σταδια τους πχ.
Εφευραμε το διανυσμα ...γιατι το χρειαζομαστε ...οχι ασκησεις και εξωτερικα γινομενα κλπ

Στην φυσικη τωρα...παλι θεωρητικη αντιμετωπιση
Ε τι ειναι αυτος ο Νευτωνας ,τι εκανε ο ανθρωπος και ολοι ασχολουνται μαζι του...
Ο κουλπμ . ο γκαους , ο αμπερ , ο μαξγουελ , ο Τεσλα... τι εκαναν αυτοι ...Ε αν δεν ηταν συτοι τωρα δεν θα μπορουσα να σου γραψω.
Ειναι θεωρια και γνωση της προσφορας τους και οχι ασκησιολογια ...καλα την λογιστικη αστην δεν ειναι τιποτα..
θα σας κανουν λεει και φροντ ..θα σας πανε λεει και βολτα ( στο δημοκριτο),,ολα καλα .
Μια χαρα μη σε αγχωνει
Ευχαριστώ παρα πολύ Γιάννη μου να σαι καλα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top