Εργαστήριο

baffy

Νεοφερμένος

Η baffy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλοσοφίας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σαν πρώτη μου φορά στο τμήμα της φιλοσοφικής ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν εργαστήρια υποχρεωτικής παρακολούθησης; Και επίσης αν ένα άτομο με σοβαρές αναπηρίες δεν μπορεί να παρευρεθεί υπάρχει τρόπος διαδικτυακής παρακολούθησης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,682 μηνύματα.
Σαν πρώτη μου φορά στο τμήμα της φιλοσοφικής ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν εργαστήρια υποχρεωτικής παρακολούθησης; Και επίσης αν ένα άτομο με σοβαρές αναπηρίες δεν μπορεί να παρευρεθεί υπάρχει τρόπος διαδικτυακής παρακολούθησης; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
καλησπερα
Ναι στο προπτυχιακο εχεις ενα εργαστηριο στο 1ο εξαμηνο και ενα στο 2ο... ειναι απο 1 ωρα την εβδομαδα και ειναι υποχρεωτικα και πρεπει να εισαι εκει.
Εργαστηριο εκει νοείται η μελετη και απαντηση ερωτηματων με βαση κειμενα απο την βιβλιοθηκη του παναπιστημιου.
Εξ αποστασεως ηλεκτρονικα δεν γινεται ...δηλαδη απαγορευεται να γινει στα προπτυχιακα. Μονο οταν πει το υπουργειο.
Τα πανεπιστημια ειναι υποχρεωμένα να εχουν εγκαταστασεις διευκολυνσης αμεα ''αλλα οχι'' και να λειτουργουν ...οποτε μονο καποιος που εχει δει με τα ματια του στα ιωαννινα μπορει να πει.
Αν εισαι αθηναια και εχεις καποια βοηθεια για την κινηση στην αθηνα μπορεις να ζητησεις μια μετεγγραφη για εκπα..ειναι ευκολη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Δεν αναφέρεις συγκεκριμένο τμήμα και πόλη ! Στην Αθήνα δεν υπάρχει κάποιο ίσως κάποια σεμιναριακα μαθήματα μόνο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,682 μηνύματα.
Δεν αναφέρεις συγκεκριμένο τμήμα και πόλη ! Στην Αθήνα δεν υπάρχει κάποιο ίσως κάποια σεμιναριακα μαθήματα μόνο
Ε τι παραπανω τμημα ..? αφου το λεει καθαρα το κοριτσι ,Φιλοσοφια Ιωαννινα
 

giannis8krono

Νεοφερμένος

Ο giannis8krono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
καλησπερα
Ναι στο προπτυχιακο εχεις ενα εργαστηριο στο 1ο εξαμηνο και ενα στο 2ο... ειναι απο 1 ωρα την εβδομαδα και ειναι υποχρεωτικα και πρεπει να εισαι εκει.
Εργαστηριο εκει νοείται η μελετη και απαντηση ερωτηματων με βαση κειμενα απο την βιβλιοθηκη του παναπιστημιου.
Εξ αποστασεως ηλεκτρονικα δεν γινεται ...δηλαδη απαγορευεται να γινει στα προπτυχιακα. Μονο οταν πει το υπουργειο.
Τα πανεπιστημια ειναι υποχρεωμένα να εχουν εγκαταστασεις διευκολυνσης αμεα ''αλλα οχι'' και να λειτουργουν ...οποτε μονο καποιος που εχει δει με τα ματια του στα ιωαννινα μπορει να πει.
Αν εισαι αθηναια και εχεις καποια βοηθεια για την κινηση στην αθηνα μπορεις να ζητησεις μια μετεγγραφη για εκπα..ειναι ευκολη
καλημερα γιαννη, ξερεις αν οι απουσιες μεταφερονται μαζι με τη μεταγραφη η μετακινηση φοιτητη?(γενικα ρωταω οχι μονο για το συγκεκριμενο τμημα)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,682 μηνύματα.
καλημερα γιαννη, ξερεις αν οι απουσιες μεταφερονται μαζι με τη μεταγραφη η μετακινηση φοιτητη?(γενικα ρωταω οχι μονο για το συγκεκριμενο τμημα)
Καλημερα
Προφανως μιλας για απουσιες στα εργαστηρια ?
Οχι δεν μεταφερονται και δεν μπορουν να μεταφερθουν για πολλους λογους.
Οι σχολες δεν εχουν τα ιδια εργαστηρια τον ιδιο χρονο... τα εργαστηριο ειναι κομματι μαθηματος και δεν εφαρμοζεται παντου..πχ μια σχολη σου κανει φυσικη μηχανικη με εργαστηριο αλλη οχι.
Βεβαια υπαρχουν και λιγες σχολες σε προχωρημενα εξαμηνα οπου το εργαστηριο ειναι μαθημα απο μονο του ( πχ χημικα)
Γενικως εχουν δικαιωμα μεταφορας ( αναγνωρισης) μονο ολοκληρωμενα μαθηματα και περασμενα στην εξεταστικη .
Βεβαια στις μετεγγραφες-μετακινησεις του πρωτου ετους δεν υπαρχουν τετοια γιατι δεν φτανεις μεχρι την εξεταστικη φεβρουαριου.
 

baffy

Νεοφερμένος

Η baffy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλοσοφίας Ιωαννίνων. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους, πραγματικά είμαι 44 ετών με σοβαρές παθήσεις κ ντρέπομαι τόσο πολύ να ξεκινήσω μαθήματα, δεν ξέρω γιατί έχω τόσο άγχος, το όνειρο μου ήταν ψυχολογία Ιωαννίνων αλλά τελικά μπήκα φιλοσοφία, μένω Άρτα κ όταν έχω εργαστήριο θα πηγαίνω με λεωφορείο, αν έχετε τίποτα άλλο να μου πείτε σαν πρωτακι που είμαι,σας ακούω με πολύ εκτίμηση, σας ευχαριστώ όλους πολύ που ενδιαφερθηκατε για τα ερωτήματα μου.
Μαρία Παππά
 

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 914 μηνύματα.
κ ντρέπομαι τόσο πολύ να ξεκινήσω μαθήματα, δεν ξέρω γιατί έχω τόσο άγχος
Μην ανησυχείς, σε κάθε τμήμα υπάρχουν μεγαλύτεροι φοιτητές. Το γεγονός ότι παλεύεις να πραγματοποιήσεις τους στόχους σου είναι αξιέπαινο, όχι αιτία ντροπής.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,608 μηνύματα.
ντρέπομαι τόσο πολύ να ξεκινήσω μαθήματα
Ίσα ίσα που το αντίθετο θα έπρεπε να αισθάνεστε! Το ότι ξεκινήσατε σπουδές και το ότι κυνηγάτε ακόμη τη γνώση (ακόμη και αν δεν ήταν η φιλοσοφία το όνειρό σας) μόνο περήφανη πρέπει να σας κάνει, ειδικά εφόσον λίγοι είναι οι τολμηροί που αποφασίζουν να σπουδάσουν όντας μεγαλύτεροι στην ηλικία.
Καλή αρχή εύχομαι να έχετε!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top