Εργασία παράλληλα με σπουδές

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Καλησπέρα. Επειδή ο καιρός πλησιάζει και δε με βλέπω να περνάω στη σχολή που μου αρέσει ειδικά στην πόλη μου, και επειδή δε μπορώ να με σκεφτώ σε κάποιο άλλο επάγγελμα... Σκέφτηκα φέτος να σπουδάσω σε ενα κολλέγιο και παραλληλα να εργάζομαι για να τα βγάλω πέρα, επειδή τους γονεις μου δεν θέλω να τους επιβαρύνω οικονομικά, θελω ολα τα έξοδα να είναι δικά μου. Να σημειωθεί οτι ειμαι πολυ δουλευταρου, δε με νοιάζει να δουλεύω ακομα και 6ωρο παραλληλα με σχολή, απλως αγχωνομαι για το εαν θα βγει το διαβασμα. Επομένως, τι άποψη εχετε για σπουδες σε κολλέγιο και εργασία; έχετε αναλογες εμπειρίες; Θα τα καταφέρω ή θα παω απο υπερκόπωση; ευχαριστω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Έχω γνωστή η οποία το εχει καταφέρει. Βέβαια δούλευε 2 δουλειές και ηταν κουρασμένη αρκετά. Όμως τα έβγαλε περα χωρις τη παραμικρή οικονομική βοήθεια. Γιατί όχι;
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Έχω γνωστή η οποία το εχει καταφέρει. Βέβαια δούλευε 2 δουλειές και ηταν κουρασμένη αρκετά. Όμως τα έβγαλε περα χωρις τη παραμικρή οικονομική βοήθεια. Γιατί όχι;
Αυτό σκέφτομαι και εγώ, γιατι όχι... Φοβαμαι μήπως δυσκολευτώ, αλλα προς το παρόν μου φαίνεται μοναδική λύση η οποία ελπίζω να ειναι εφικτή
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Εξαρτάται και το είδος της σχολής και το είδος της εργασίας
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
η σχολή ειναι η εργοθεραπεια! Έχω πάθος απο μικρή. Τωρα όσον αφορά την εργασια, πραγματικά δε με νοιαζει αρκει να μην ειναι εξαντλητικο το ωράριο πχ νυχτερινές βαρδιες οπου και θα χρειαζεται να το πηγαινω σερί για τη σχολή...
Οποιαδήποτε εργασία αρκεί να μου παρέχει τα λεφτά που χρειαζομαι για τη σχολη δηλαδή καπου 400€/μήνα
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
η σχολή ειναι η εργοθεραπεια! Έχω πάθος απο μικρή. Τωρα όσον αφορά την εργασια, πραγματικά δε με νοιαζει αρκει να μην ειναι εξαντλητικο το ωράριο πχ νυχτερινές βαρδιες οπου και θα χρειαζεται να το πηγαινω σερί για τη σχολή...
Οποιαδήποτε εργασία αρκεί να μου παρέχει τα λεφτά που χρειαζομαι για τη σχολη δηλαδή καπου 400€/μήνα
Αυτό το πετυχαίνεις και με 4ωρο οπότε πιστεύω το έχεις...
 

Nikoletaant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoletaant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top