Επιλογή τμήματος ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ, σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,525 μηνύματα.

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μαντεψια ....η πληροφορικη του οπαδα θα καθίσει στα αυγα της... ειναι τοπ μοριων πολλα χρονια τωρα..οτι βγαλει η διακύμανση βαθμων που δειχνει κατι σε 100+ μειον λογω μαθηματικων..

Η σχολη εχει συντελεστη μαθηματικα και πληροφορικη 28% (4ο)
τα μεσαια ειναι

View attachment 135176
Άρα δεν προβλέπεται αύξηση στα μόρια της Πληροφορικής στο ΠαΔΑ. Έχει πιθανότητες να μπει και η κολλητή μου δηλαδή 🙂
Υγ. Εγώ προσωπικά την έβαλα 2η επιλογή 🙂
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,815 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,525 μηνύματα.
Άρα δεν προβλέπεται αύξηση στα μόρια της Πληροφορικής στο ΠαΔΑ. Έχει πιθανότητες να μπει και η κολλητή μου δηλαδή 🙂
Υγ. Εγώ προσωπικά την έβαλα 2η επιλογή.
Μετά το ΕΚΠΑ.
ναι ναι ναι ..χωρις κολλητη δεν βγαινει καλα καμια σχολη.... εδικα με εργαστηρια.
ε αμα εχεις μορια εκπα τοτε μπαι μπαι παδα θα σε ξαναδουμε ισως παλι του χρονου με 6%.
 

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι ναι ναι ..χωρις κολλητη δεν βγαινει καλα καμια σχολη.... εδικα με εργαστηρια.
ε αμα εχεις μορια εκπα τοτε μπαι μπαι παδα θα σε ξαναδουμε ισως παλι του χρονου με 6%.
Να σας πω την αλήθεια, από όσα διάβασα και είδα στα προγράμματα σπουδών θεωρώ ότι μοιάζουν αυτά τα δύο τμήματα. Για αυτό και η σειρά προτιμησης. Μπορεί κάποιος να πει ότι "καιω" τα μόριά μου, που δεν βάζω πρώτα π.χ. ΟΠΑ ή ΠαΠΕΙ, αλλά δεν θέλω να μπω κάπου μόνο για το brand name του πανεπιστημίου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,525 μηνύματα.
Η μελλοντική συννένωση των ΟΠΑ και ΠαΔα.
Ο Γιάννης βλέπει στο μέλλον.
Ελλάδα 2.0 :hehe:
χαχαχα..οχι δεν γνεται αυτο... το ΟΠΑ εχει μεγαλες κεφαλες ειναι ανδρο πολιτικων...
να λεγαμε παδα + γεωπονικό ναι
να λεγαμε παδα + καλων τεχνων ναι
να λεγαμε παδα + χαροκοπειο ναι
Οπα οχι ...
Μα δε ειδες τι επαιξε? δωσανε 13,5 εκατομμυρια να αγορασουν οικοπεδο 600τμ ..ποσο ημαρτον ειναι.
 

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
χαχαχα..οχι δεν γνεται αυτο... το ΟΠΑ εχει μεγαλες κεφαλες ειναι ανδρο πολιτικων...
να λεγαμε παδα + γεωπονικό ναι
να λεγαμε παδα + καλων τεχνων ναι
να λεγαμε παδα + χαροκοπειο ναι
Οπα οχι ...
Μα δε ειδες τι επαιξε? δωσανε 13,5 εκατομμυρια να αγορασουν οικοπεδο 600τμ ..ποσο ημαρτον ειναι.
Αυτό που λέγαμε για το brand name. Δεν φτάνει ΜΟΝΟ αυτό (για εμένα προσωπικά) 🙂
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,525 μηνύματα.
Να σας πω την αλήθεια, από όσα διάβασα και είδα στα προγράμματα σπουδών θεωρώ ότι μοιάζουν αυτά τα δύο τμήματα. Για αυτό και η σειρά προτιμησης. Μπορεί κάποιος να πει ότι "καιω" τα μόριά μου, που δεν βάζω πρώτα π.χ. ΟΠΑ ή ΠαΠΕΙ, αλλά δεν θέλω να μπω κάπου μόνο για το brand name του πανεπιστημίου.
ε τωρα θα φαω μπουφλα .....αλλα αν ψαχνεις θετικες σπουδες σε οικονομικα πανεπιστημια κατι λιγοτερο θα παρεις.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,815 μηνύματα.
χαχαχα..οχι δεν γνεται αυτο... το ΟΠΑ εχει μεγαλες κεφαλες ειναι ανδρο πολιτικων...
να λεγαμε παδα + γεωπονικό ναι
να λεγαμε παδα + καλων τεχνων ναι
να λεγαμε παδα + χαροκοπειο ναι
Οπα οχι ...
Μα δε ειδες τι επαιξε? δωσανε 13,5 εκατομμυρια να αγορασουν οικοπεδο 600τμ ..ποσο ημαρτον ειναι.
Αστειάκι προφανώς, συνεννώσεις δεν γίνονται εννοείται με τίποτα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,525 μηνύματα.
Αυτό που λέγαμε για το brand name. Δεν φτάνει ΜΟΝΟ αυτό (για εμένα προσωπικά) 🙂
ε σαφως ...το brand name δεν ειναι καλος συμβουλος ... ο θυμόσοφος λαος το ελεγε διαφορετικα ..γουρουνι στο σακι.
Δυστηχως ομως περνα στην αγορα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αστειάκι προφανώς, συνεννώσεις δεν γίνονται εννοείται με τίποτα.
Καλα μην το δενεις...αστο λυμενο κανει και ζεστη!
 

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ε τωρα θα φαω μπουφλα .....αλλα αν ψαχνεις θετικες σπουδες σε οικονομικα πανεπιστημια κατι λιγοτερο θα παρεις.
Γιατί να φάτε μπουφλα?
Εγώ αποδοκιμάζω τη βία.
Προσωπικά θέλω πληροφορική με εργαστήρια και μαθηματικά, και όχι με οικονομικά.
Πιστεύω ότι ΕΚΠΑ ή ΠαΔΑ είναι οι καλύτερες επιλογές για αυτή την επιθυμία μου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,525 μηνύματα.
Γιατί να φάτε μπουφλα?
Εγώ αποδοκιμάζω τη βία.
Προσωπικά θέλω πληροφορική με εργαστήρια και μαθηματικά, και όχι με οικονομικά.
Πιστεύω ότι ΕΚΠΑ ή ΠαΔΑ είναι οι καλύτερες επιλογές για αυτή την επιθυμία μου.
Την μπουφλα την περιμενω γιατι υπαρχουν εξαιρετικα παιδια που ειναι πληροφορικη Οπα και Παπει.
Εμ τα εργαστηρια τα εχει η ηλεκτρονικη και αυτη ειναι στο παδα.
 

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Την μπουφλα την περιμενω γιατι υπαρχουν εξαιρετικα παιδια που ειναι πληροφορικη Οπα και Παπει.
Εμ τα εργαστηρια τα εχει η ηλεκτρονικη και αυτη ειναι στο παδα.
Όχι, όχι καμία μπουφλα. Ο κάθε ένας να επιλέγει ό,τι τον κάνει να χαιρεται.
Όπως λέει και ενας θείος "τα ράσα δεν κάνουν τον παπά"
 
Top