Επιλογή δραματικής σχολής

mary lou

Νεοφερμένος

Η mary lou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ουφ ειμαι ηδη πρωτοετης φοιτητρια κ 8ελω να γραφτω σε μια ιδιωτικη δραματικη σχολη,αλλα το θεμα ειναι πως δν ξερω που!εχετε καμια ιδεα?:hmm::(ειναι τοσες πολλες...κ φυσικα μαλλον στο εθνικο δε γινεται γιατι εχω ακουσει πωσ πρεπει ναχεισ τα μεσα !!!
any ideas??η καποιος που ναχει ιδεα....pleeeease
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Λοιπόν..... Μπες εδώ: https://www.aliceintheaterland.info/home_gr.html και θα μάθεις ό,τι χρειάζεσαι. Εγώ οφείλω να ενημερώσω ότι κανονικά πρέπει να περάσεις πρώτα τις εξετάσεις του Υπουργείου Πολιτισμού στο θέατρο (θα τα βρεις και στην ιστοσελίδα που σου έδωσα) και να σε συμβουλεύσω ότι δεν χάνεις απολύτως τίποτα να δοκιμάσεις στο Εθνικό. Ό,τι θέλει μέσο το έχω κι εγώ ακουστά ,αλλά με τον να μην προσπαθήσεις καθόλου δεν κερδίζεις κάτι ,ενώ δεν έχεις τίποτα να χάσεις σε αντίθετη περίπτωση. Να δοκιμάσεις και στο Θέατρο Τέχνης που είναι πολύ αξιόλογο. Θα τα δεις όλα πολύ αναλυτικά στο σάιτ. Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Παιδια δε νομιζω οτι αυτα που λεγονται για μεσα ισχυουν.Γνωριζω ατομο που χαρη στο ταλεντο του και την εφεση στο Θεατρο καταφερε να περασει τις εξετασεις και να μπει στο Εθνικο.

Καλη σου επιτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδια δε νομιζω οτι αυτα που λεγονται για μεσα ισχυουν.Γνωριζω ατομο που χαρη στο ταλεντο του και την εφεση στο Θεατρο καταφερε να περασει τις εξετασεις και να μπει στο Εθνικο.

Καλη σου επιτυχια!!!

Ναι ,σ'αυτό ίσως να έχεις δίκιο. Δεδομένου όμως ότι τα άτομα που γίνονται δεκτά ετησίως δεν ξεπερνούν ένα μικρό αριθμό (γύρω στους 15 νομίζω αλλά το γράφω με κάθε επιφύλαξη) είναι πολύ πιθανό ο γνωστός σου -που δεν είχε μέσο- να ήταν η μειοψηφία , το μεγάλο ταλέντο με λίγα λόγια. Τα περί μέσου στην Ελλάδα γενικά και ειδικά σε τέτοιους κύκλους είναι αρκετά συνηθισμένα, δυστυχώς. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αξίζει μια προσπάθεια ανεξάρτητα από (ας πούμε) φήμες...Ποιος σου λέει ότι δεν είσαι εσύ το μεγάλο ταλέντο που θα περάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Sunny συμφωνω αλλα και παλι μας εχει κατακλυσει τοσο πολυ αυτη η στερεοτυπη ιδεα τουμεσου στην Ελλαδα,ειτε ειναι αληθης ειτε οχι,που δεν τοολμουμε να εκμεταλλευτουμε ευκαιριες.Γιαυτο λοιπον mary lou μη τσιμπας και πανε κυνηγα το ταλεντο σοου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatianna

Νεοφερμένος

Η tatianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια ειμαι 16 χρονων..παω δηλαδη πρωτη λυκειου..θελω να μπω σε καποια ιδιωτικη δραματικη σχολη..εχω ακουσει οτι χρειαζεται μονο να βγαλεισ την πρωτη λυκειου αλλα διαβασα σε ενα σαιτ οτι χρειαζεται απολυτιριο..πλιζ βοηθηστεμε γιατι δν 3ερω κα9ολου..δν 9ελω να το συνεχεισω το λυκειο και 9ελω να μου πιτε..χελπ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μαριλου, επειδη με ενδιαφερει και μενα το θεμα και το εχω ψαξει αρκετα, θα σου προτεινα να δωσεις εξετασεις στο Εθνικο και αν δεν περασεις να γραφτεις στον Ιασμο!! Απ'οτι ξερω εκει γινεται καλη και οργανωμενη δουλεια, οποτε μαλλον θα μεινεις ευχαριστημενη... Οσο για σενα τατιαννα, αν δεν κανω λαθος μπορεις να μπεις σε δραματικη πριν κλεισεις τα 18, αρκει να εχεις γραπτη βεβαιωση απο τον κηδεμονα σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top