Επα.Λ. και παραπληροφόρηση

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Eνταξει τ πηγες πολυ τ θεμα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AEK21

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
επειδη δεν μου αρεσει το σχολειο κ ψαχνομε θέλεις να μου πεις τη διαφορα μεταξυ ΕΠΑΛ κ ΤΕΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
επειδη δεν μου αρεσει το σχολειο κ ψαχνομε θέλεις να μου πεις τη διαφορα μεταξυ ΕΠΑΛ κ ΤΕΕ?


Η βασική διαφορά είναι οτι απο ΕΠΑΛ μπορείς να περάσεις και σε ΑΕΙ!Αναλυτικότερα εδω: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48139
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Λοιπόν τα μόνα καλά του επάλ
1)Αδιαφορία από το υπουργείο
2)Ολοκαίνουργια βιβλία μόλις του 1995
3)Τεχνικός εξόπλισμος παμπάλαιος(τουλάχιστον σε εμάς)
θα σεκφτώ κι άλλα περίεμενε...

Όσο αφορά την αδιαφορία από το υπουργείο δεν θεωρώ ότι είναι αδιαφορία απλά δεν ήταν προετοιμασμένη (κακώς βέβαια) και χρόνο με τον χρόνο θα διορθώνετε η κατάσταση. Τα βιβλία τουλάχιστον τις πληροφορικής είναι μια χαρά αν εξαιρέσουμε 2-3 μαθήματα τα οποία είναι σε μη κυρία μαθήματα. Ο εξοπλισμός τουλάχιστον στο δικό μας ΕΠΑΛ είναι σχετικά καινούργιος, η ανανέωση του εξοπλισμού είναι θέμα διευθυντή θεωρώ!!! Θεωρώ μεγαλύτερο θέμα την έλλειψη καθηγητών σε ΠΟΛΛΑ ΕΠΑΛ σε μαθήματα ειδικότητας το οποίο είναι ποιο σοβαρό για εμένα.


επειδη δεν μου αρεσει το σχολειο κ ψαχνομε θέλεις να μου πεις τη διαφορα μεταξυ ΕΠΑΛ κ ΤΕΕ?

Φίλε άμα δεν σου αρέσει το σχολείο σκέψου σοβαρά της σχολές ΟΑΕΔ και τις ΕΠΑΣ. Η Βασική Διαφορά ΕΠΑΛ-ΤΕΕ είναι ότι εκτος από το Πτυχίο παίρνεις και απολυτήριο Λυκείου ισότιμο με του ΓΕΛ και επίσης τα μαθήματα Γενικής παιδείας είναι σχεδόν ιδία με του ΓΕΛ (Τεχνολογική Κατεύθυνση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Σωστα...!:no1:Οσο για αυτα π ειπε ο μαριος στο δικο μου σχολειο τουλαχιστων τα μηαχανημτα ειναι καλα.Windows 2000 εχουμε.Την δουλεια μας την κανουμε τελεια.Και για τα βιβλια ποιο σχολειο εχει ανανεωσει τα βιβλια του τα τελευταια χρονια..?
Μονο τα γυμνασια.Και δεν φταιει τ ΕΠΑ.Λ αν τα βιβλια ειναι παλιακα (να στο πω ετσι).Η αδιαφορια για το υπουργειο ενταξει εχεις δικιο,ησασταν πειραματζωα φετος αλλα οπως ειπε ο Tilemaxos θα στρωσει το θεμα:P (ελπιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδιά οι γενιές 91 και 92 και 93 είναι πειραματόζωα γιατί όλα άλλαξαν σε εμάς… Βιβλία, Τρόποι διδασκαλίας, δημιουργία νέου σχολειού (ΕΠΑΛ). Όπως είδε ποιο έντονα η Γενιά 92 και 93 που έφαγε στην μάπα την αλλαγή βιβλίων στο Γυμνάσιο και στο δημοτικό μερικοί, Να αρχίσετε να φοβάστε και τις αλλαγές στα βιβλία του Λυκείου που εκεί θα αρχίσουν όλοι καθηγητές και μαθητές να τραβάμε τα μαλλιά τους… Προσωπικά πιστεύω ότι το καθυστερούν για να δουν τι θα γίνει με το Λύκειο με τις 4 τάξεις και μόλις λυθεί αυτό τέλος!! Ετοιμαστείτε για μεγαλύτερο Μπάχαλο από το Φετινό!! Όποτε καλά είμαστε…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top