Επαναληπτικές πανελλήνιες εξετάσεις

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Είναι κάτι που ελπίζω να μην τύχει σε κανέναν μας, αλλά αν τύχει να είστε άρρωστοι κάποια μέρα που δίνετε εξετάσεις, ξέρετε τι θα κάνετε? Θα πάτε να δώσετε και ας έχετε (δικαιολογημένα) χαμηλότερη απόδοση ή θα προτιμήσετε τις επαναληπτικές που τα θέματα είναι αρκετά εως πολύ πιο δύσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μιλάς για τις πανελλήνιες ή γενικότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Πανελλήνιες, γι'αυτό το έβαλα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Επαναληπτικές???
Υπάρχει τέτοια επιλογή στις Πανελλήνιες και δεν το ήξερα???
Ή μήπως εννοείς την επόμενη χρονιά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
α οκ σόρρυ δεν είδα την κατηγορία!!έχω εγώ ακόμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Είναι γι'αυτούς που δεν κατάφεραν να δώσουν εξετάσεις την προβλεπόμενη μέρα (πχ λόγω αρρώστειας). Βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται μόνο για ένα μάθημα ή είναι για όλη την περιόδο εξετάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πρέπει να είσαι πολύ άτυχος όμως για να σου συμβεί κάτι τέτοιο..:p

*Valandil χτυπάει ξύλο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν, πάμε να δούμε τι παίζει. Κατά τα τέλη Ιουνίου - αρχές Ιουλίου διεξάγονται οι επαναληπτικές πανελλήνιες εξετάσεις, για όσους ήταν άρρωστοι στις κανονικές.


Εάν τύχει κάτι την ημέρα που γράφετε: θα πας την ίδια ημέρα σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο να σε εξετάσει, θα πάρεις το χαρτί και την ίδια ημέρα θα πας (εσύ ή κάποιος άλλος) στο γραφείο του λυκειάρχη σου να το παραδώσεις. Το μάθημα θα κατέβεις να το δώσεις χοντρικά σ' ένα μήνα, στις επαναληπτικές.


Συμβουλή:
Και 40 πυρετό να 'χεις, θα κατέβεις στην κανονική.



Νταξ, δεν μιλάω για ακραίες περιπτώσεις, αλλά σίγουρα για περιπτώσεις που αισθάνεστε ολίγον αδιάθετοι και λέτε αυτά τα περί "χαμηλότερης απόδοσης" και τα συναφή. Βλακείες απλά. Δεν θα κατεβείτε ούτε σε ένα μάθημα στην επαναληπτική, καθώς είναι θέματα από "αρρώστους" για αρρώστους.

Κι αυτό για να "εκδικηθούν" όσους πήραν μαϊμού χαρτί για να κάτσουν ένα μήνα παραπάνω να διαβάσουν. Δυστυχώς την πληρώνουν και οι πραγματικοί άρρωστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Και εγώ αυτό βλέπω, Γιώργο, διαβάζοντας τα θέματα των επαναληπτικών. Είναι αρκετά δύσκολα (σχετικά με τα άλλα). Και εγώ μάλλον αυτό θα έκανα, θα πήγαινα άρρωστος να δώσω.. Αλλά όχι και ότι είναι βλακεία το ότι έχεις χαμηλότερη απόδοση αν είσαι άρρωστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Λοιπόν, πάμε να δούμε τι παίζει. Κατά τα τέλη Ιουνίου - αρχές Ιουλίου διεξάγονται οι επαναληπτικές πανελλήνιες εξετάσεις, για όσους ήταν άρρωστοι στις κανονικές.
Εάν τύχει κάτι την ημέρα που γράφετε: θα πας την ίδια ημέρα σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο να σε εξετάσει, θα πάρεις το χαρτί και την ίδια ημέρα θα πας (εσύ ή κάποιος άλλος) στο γραφείο του λυκειάρχη σου να το παραδώσεις. Το μάθημα θα κατέβεις να το δώσεις χοντρικά σ' ένα μήνα, στις επαναληπτικές.


Συμβουλή:
Και 40 πυρετό να 'χεις, θα κατέβεις στην κανονική.



Νταξ, δεν μιλάω για ακραίες περιπτώσεις, αλλά σίγουρα για περιπτώσεις που αισθάνεστε ολίγον αδιάθετοι και λέτε αυτά τα περί "χαμηλότερης απόδοσης" και τα συναφή. Βλακείες απλά. Δεν θα κατεβείτε ούτε σε ένα μάθημα στην επαναληπτική, καθώς είναι θέματα από "αρρώστους" για αρρώστους.

Κι αυτό για να "εκδικηθούν" όσους πήραν μαϊμού χαρτί για να κάτσουν ένα μήνα παραπάνω να διαβάσουν. Δυστυχώς την πληρώνουν και οι πραγματικοί άρρωστοι.

XAXAXA νομίζεις!!!!!!!!!!!:xixi:
Υπάρχει ένα μάθημα το οποίο δεν έχει δύσκολα και εύκολα θέματα και δεν μπορούν όσο και να προσπαθούν να το κάνουν πιο δύσκολο στις επαναληπτικές...
Για να σκεφτώ...ΑΟΔΕ πρέπει να το λένε το μάθημα και μάλλον αυτό θα κάνω...

Αλλά άμα δεν είσαι πραγματικά άρρωστος και πας στο νοσοκομείο να πάρεις το χαρτί που θα αναγράφει ότι είσαι δικαιολογημένος,υπάρχει περίπτωση να σου πει ο γιατρός ότι δεν είσαι άρρωστος και ότι δεν σου δικαιολογεί τίποτα???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ΑΟΔΕ εξαιρείται προφανώς, για το λόγο του ότι μέσα απ' το βιβλίο είναι. Still, δεν θα θυσίαζα 1 μήνα διακοπών σε άγχος για να 'χω απλά ένα μήνα παραπάνω, ενώ όλοι έχουν τελειώσει. Γι' αυτό εγώ το δούλεψα μες στη χρονιά.

Αλλά άμα δεν είσαι πραγματικά άρρωστος και πας στο νοσοκομείο να πάρεις το χαρτί που θα αναγράφει ότι είσαι δικαιολογημένος,υπάρχει περίπτωση να σου πει ο γιατρός ότι δεν είσαι άρρωστος και ότι δεν σου δικαιολογεί τίποτα???????????
Αν δεν είσαι άρρωστος προφανώς και μπορεί να μη σου δώσει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Μα το πιο λογικό αυτό είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Δεν ξέρω,αλλά μπορεί να στο κάνει αυτό ο γιατρός???????/
Δεν είναι ανάγκη όλες οι αρρώστιες να συνοδεύονται από πυρετό.
Πας και του λες ότι το βράδυ πονούσε φριχτά η καρδιά σου και δεν κοιμήθηκες όλο το βράδυ από τους πόνους΄.
Αυτός δεν μπορεί να καταλάβει εάν λες αλήθεια πάνω σε κάτι τέτοιο.
Το πολύ πολύ να σε στείλει για εξετάσεις που θα γίνουν μετά από κάποιες μέρες.Αλλά εκείνη την ημέρα το χαρτί θα το πάρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Πω πω τι φωτιές σου άναψα isnogood :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν ξέρω,αλλά μπορεί να στο κάνει αυτό ο γιατρός???????/
Δεν είναι ανάγκη όλες οι αρρώστιες να συνοδεύονται από πυρετό.
Πας και του λες ότι το βράδυ πονούσε φριχτά η καρδιά σου και δεν κοιμήθηκες όλο το βράδυ από τους πόνους΄.
Αυτός δεν μπορεί να καταλάβει εάν λες αλήθεια πάνω σε κάτι τέτοιο.
Το πολύ πολύ να σε στείλει για εξετάσεις που θα γίνουν μετά από κάποιες μέρες.Αλλά εκείνη την ημέρα το χαρτί θα το πάρεις!
Πωπω, ξεκόλλα!!! Όσο το σκέφτεσαι τόσες περισσότερες πιθανότητες έχεις να το πάθεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τι ιδέα ήταν και αυτή!!!!:hmm:
Με προβληματίσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δικαιολογητικό απουσίας για Πανελλήνιες προσκομίζεται μόνο από Κρατικό Νοσοκομείο. Δε μπορεί κανένας ιδιώτης γιατρός ή κλινική να υπογράψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalia

Νεοφερμένος

Η kalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά δεν είναι τόσο εύκολα τα πράγματα.Κ χαρτί να πάρεις από δημόσιο νοσοκομείο, περνάς από επιτροπή, η οποία θα αποφασίσει αν όντως ήσουν σε θέση η όχι να γράψεις εκείνη τη μέρα- συν του ότι πριν πας το χαρτί στο σχολείο, πρέπει να το πας πρώτα στο υγειονομικό να στο υπογράψει.Σας το λέω από προσωπική εμπειρία.Αν έχετε παρατηρήσει, δεν λένε πολλά για τις επαναληπτικές, για ευνόητους λόγους. Κ στο ίντερνετ να ψάξετε, δεν θα βρείτε επίσημη εγκύκλιο.Εγώ πέρσι αρρώστησα στη μέση των πανελληνίων ( πραγματικά, όχι μούφα ), νοσηλεύτηκα κιόλας, ήταν σοβαρό.Όταν πήρα στο σχολείο να το πω, ήταν πολύ καχύποπτοι κ αυστηροί, μέχρι που τους πήγα το χαρτί κ το βούλωσαν, είδαν κιόλας ότι έμεινα κ στο νοσοκομείο, οπότε κατάλαβαν ότι δεν έλεγα ψέμματα.Δεν πάει για επαναληπτικές βέβαια μόνο όποιος εισαχθεί στο νοσοκομείο αλλά πρέπει το χαρτί που θα πάρει, να μπορεί όντως να δικαιολογήσει την απουσία του από τις πανελλήνιες. Στην Ελλάδα ζούμε, εύκολα μπορεί να πάρεις κάποιο χαρτί, ακόμα κ αν δεν έχει τίποτα αλλά η επιτροπή αποφασίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkis1983

Νεοφερμένος

Ο alkis1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
γεια χαρα σε ολους...πριν απο λιγο εγινα μελος στο forum γι αυτο και σε περιπτωση καποιου λαθους μου εδω ζηταω συγνωμη...
στο θεμα μας τωρα...παιδια θελω να ρωτησω σχετικα με τα δικαιολογητικα και την διαδικασια που χρειαζονται για να συμμετασχω στις επαναληπτικες των εξετασεων...αναγκαστικα πρεπει να κανω μια μεσοθωρακοσκοπιση κατα την διαρκεια αυτης της εβδομαδας(ειναι επειγον)που ξεκινουν οι πανελληνιες(σε δημοσιο νοσοκομειο)η οποια επειδη δεν ειναι απλη εξεταση,απαιτει ολικη ναρκωση ,παραμονη στο νοσοκομειο κλπ....εκεινο ομως που με προβηματιζει ειναι το οτι μεσα στο νοσοκομειο δεν θα ειμαι για ολη την χρονικη περιοδο των πανελληνιων(αρα και τα δικαιολογητικα μου θα ειναι για συγκεκριμενες μερες)
...ομως οπως και να το κανουμε χειρουργειο ειναι αυτο...δεν μπορω να πατησω ενα κουμπι και την επομενη να παω να δωσω εξετασεις και με επιτυχια-ηδη εχω αγχωθει...συν τοις αλλοις τα μαθηματα που εχω διαβασει τελεια ειναι τα 4 πρωτα που λογικα θα ειμαι εντος νοσοκομειου...με 2 λογια μπερδεμα και παλι μπερδεμα μιας και παιζει και η υγεια μου και το μελλον μου...πως να κινηθω???μπορω με τα παραπανω που ανεφερα να συμμετασχω στις επαναληπτικες?αν καποιος μπορει ας μου πει
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγω ξερω οτι χρειαζεται δικαιολογητικο απο δημοσιο νοσοκομειο και οχι ιδιωτικο αλλα πιστευω οτι πρεπει να εχεις δικαιολογιτικο για οσες μερες δεν εχεις παει.Στη θεση σου θα προτιμουσα αν ημουν καλα βεβαια να εγραφα οσα σε οσα μαθηματα δεν ημουν στο νοσοκομειο γιατι γενικα στις επαναληπτικες βαζουν πιο δυσκολα θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top