Επαναλήψεις στη τηλεόραση

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Πες μου ότι έβαλε πάλι το Ρετιρέ να αυτοκτονήσω.

Προσωπικά φέτος δε το είδα να το έβαλε, αλλά ποιος ξέρει μπορεί να το βάλει τη σεζόν που μας έρχεται γιατί θα βάλουν αρκετές σειρές σε επανάληψη το Ant1 και Mega λόγω της 20χρονης πορείας τους. Αρα μπορει να το δουμε...
Οπως και να χει δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο πόλεμος με αυτή τη σειρά, αφού πολλοι τη εβλεπαν και τη βλέπουν. Προσωπικά δε τη θεωρώ και αριστήργημα αλλά ήταν ευχαριστη. Εμένα μου άρεσε πάντως και στις επαναλήψεις που και που το χαζευω:P:P
-----------------------------------------
γιατι το ντολτσε βιτα ποσες φορες το χει βαλλει ελεος με καποιες σειρες....

Και το Ντόλτσε βίτα το βλέπω με ευχαρίστηση πολύ πετυχημένη σειρά. Και πολυ γελιο. Ειδικα η γρια ειναι ολα τα λεφτα:D:D:D:D
-----------------------------------------
Τώρα σχετικά με τις σειρές του Χαρη Ρωμα. Οι μονες καλές είναι το "Οι μεν και οι δε" και "Ο κακός βεζύρης"(που σπανια βλέπω να προβαλλεται). Το "Κωνσταντίνου και Ελένης" ήταν ευχάριστη σειρα όμως τόσες φορές που έχει παιχτεί καταλαβαίνεις ότι ειναι μια κοπια του "Οι μεν και οι δε". Όσον αφορα "Το καφέ της Χαράς" και το "Λίφτινγκ" δεν καταλαβαινω γιατί παιζεται ακομα στη τηλεοραση. Ειδικα το "Καφέ" ποιος καθεται και το βλεπει πλέον;;;;; Αρκετα αποτυχημενες σειρες οι δυο τελευταιες. Και το "Δελληγιανειο παρθεναγωγείο" εχω να πω ότι σειρες εποχής καλύτερα να μη γίνονται στη ελληνική τηλεόραση γιατι ειναι σιγουρα απο χερι χαμένες....:)
Πολύ καλές σειρές για μένα είναι επίσης το "Άκρως οικογενειακόν", τα "Εγκλήματα" (το καλύτερο όλων των εποχ'ων), το "Εμείς κι εμείς", το "Ιδιαιτέρα για κλάματα", το "Θα σε δω στο πλοίο" ενώ φάση ειχε φέτος και πέρυσι το "Αληθινοί έρωτες".:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Στην ελληνική τηλεόραση βλέπουμε το φαινόμενο των επαναλήψεων κατα τους καλοκαιρινους μηνες (και οχι μονο). Τι γνώμη έχετε; Πρεπει να προβαλλονται σε επαναληψη σειρες ή όχι; Ποια σειρα δε θα θέλατε να ξαναδειτε και ποια θα θελετε; Πιστεύετε ότι υπάρχουν σειρές αρκετα καλες που όμως δεν προβλήθηκαν σε επανάληψη;; Τι λέτε;;;:)
δν μ αρέσουν οι επαναλήψεις αλλά το ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ που το βλέπω για πρώτη φορά μου αρέσει πολύ....Ωραίο πρόγραμμα έχει φέτος και το ANT1...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
εγω εχω βαρεθει απιστευτα τις επαναληψεις....ειδικα το Κωνσταντινου και Ελενης, το χω μαθει απ εξω πια.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Στην ελληνική τηλεόραση βλέπουμε το φαινόμενο των επαναλήψεων κατα τους καλοκαιρινους μηνες (και οχι μονο). Τι γνώμη έχετε; Πρεπει να προβαλλονται σε επαναληψη σειρες ή όχι; Ποια σειρα δε θα θέλατε να ξαναδειτε και ποια θα θελετε; Πιστεύετε ότι υπάρχουν σειρές αρκετα καλες που όμως δεν προβλήθηκαν σε επανάληψη;; Τι λέτε;;;:)

Αφου η Ελλάδα γενικως το καλοκαίρι "πάει παραλία" πολυ περισσοτερο απ'τις άλλες χωρες, το ιδιο θα κανει και η TV της. Δεν βλεπω κατι το περίεργο. Εδω κλεινουν οι δημόσιες υπηρεσίες τον Αύγουστο, θα μενουν τα ονόματα στα κανάλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Ε.
Ε!
Η νταντα, η αμερικανικη, υπηρχε χροοοονια πριν, και η ελληνικη νταντα ειναι μια ΑΘΛΙΑ αντιγραφη της κανονικης.
Κρυοι ηθοποιοι, δεν νιωθουνε μια.
ΚΑΜΙΑ σχεση με το αμερικανικο.
Δεν τιθεται συγκριση!
Και τις ιδιες ατακες να λενε, δεν υπαρχει ο τροπος που τις λενε οι ηθοποιοι της κανονικης.
Βγαζουν ΠΟΛΥ γελιο, σε αντιθεση με την σκατοαντιγραφη της κακιας ωρας.-.-'
(μην μου θιγετε την νταντα, ερωτας μεγαλος.:Ρ:Ρ)


Εμενα γιατι μου φαινεται μια αηδια η αμερικανικη..

Το κλιμα ειναι πολυ κρυο.Αντιθετα με την ελληνικη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
δν μ αρέσουν οι επαναλήψεις αλλά το ΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ που το βλέπω για πρώτη φορά μου αρέσει πολύ....Ωραίο πρόγραμμα έχει φέτος και το ANT1...

Mega Channel,με μια σπανια εμφανιση της Χρονοπουλου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εμενα γιατι μου φαινεται μια αηδια η αμερικανικη..

Το κλιμα ειναι πολυ κρυο.Αντιθετα με την ελληνικη.:P



Συμφωνώ για το ότι η αμερικάνικη είναι αηδία όπως και η ελληνική version. Και τα δύο είναι εξίσου μεγάλες κρυάδες κατά τη γνώμη μου. Με την ελληνική να παίρνει τα πρωτεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά;

Η Αμερικάνική ''Νταντά άμεσης δράσης'' δεν είναι ωραία,αλλά η Ελληνική είναι όλα τα $!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Δεν ειναι αμερικάνικη αυτη που παιζει το ΣΚΑΙ. Κατά βαση ολα αυτα τα χρονια παιζουν τη βρετανική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aoristos

Νεοφερμένος

Ο Κίμωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Η αμερικανικη ειναι η καλυτερη κατα την αποψη μου .Ειδικα ο Μπατλερ στη Αμερικανικη version οταν τσακωνεται με την ''συνεργατιδα''του παραγωγου(Σισι Μπανγκονγκ λεγεται εκει)ειναι ολα τα λεφτα.Η ελληνικη ειναι καθαρα παρωδια της Αμερικανικης.Ο ρολος της Νταντας στη Μαρια Λεκακη ειναι ''too much''.Επίσης αντεγραψανε το σπιτι της αμερικανικης εκδοσης(λες και εαν ηταν διαοφρετικο θα τους πειραζε),τα παιδια κι αυτα μοιαζανε καπως με της αμερικανικης και γενικα φαινοταν οτι δε ειχε καποια προτοτυπια απο την αμερικανικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Γιατί ρε παιδιά;

Η Αμερικάνική ''Νταντά άμεσης δράσης'' δεν είναι ωραία,αλλά η Ελληνική είναι όλα τα $!
+100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Στο "Η νταντά" παίζει και μια συγγενής μου. Ειναι αυτη που κανει τη φιλη της. Πως τη λενε δε θυμαμαι...............

Προσωπικά την αμερικάνικη (και όποια άλλη εκδοχή έχει βγει) δεν έχω δει. Η ελληνική που εχω δει είναι καλη ευχαριστη............ Μη την θαβετε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Την Γωγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Ρε παιδιά αυτό που έχω πεθυμήσει να δω είναι μια μεξικάνικη σαπουνόπερα!! Μας είχαν συνηθίσει κάθε χρόνο και φέτος μας τις έκοψαν!! Εγώ θέλω αυτό το καλοκαίρι να δω σαπουνόπερα!! Εστω και σε επανάληψη..whatever!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nα την Παλόμα και τον Χούλιο:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Nα την Παλόμα και τον Χούλιο:lol:

Παλόμα?? Χούλιο?? Δεν τους ξέρω.. Εμένα μου άρεσαν οι σειρές με το δύδιμο Thalia-Fernando Colunga και της Natalia Oreiro!! Αλλά και άλλες σειρές όπως η Τζουλιάνα, η Βερόνικα, Η Αλόντρα, η Μαριάννα της νύχτας, η ΠΑΟΛΙΝΑ (αγαπημένο!!) αυτές και άλλες πολλές....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δηλαδή την βαλεντίνα έρωτας εξτρα λαρτζ δεν την ξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,086 μηνύματα.
Ρε παίδες, η χολιγουντιανή υπερπαραγωγή Ρετιρέ φέτος επαναλαμβάνεται; :D:lol::lol:

frikipaideia.wikia.com/.../Το_Ρετιρέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Δηλαδή την βαλεντίνα έρωτας εξτρα λαρτζ δεν την ξες;

Τη ξέρω ρε συ..Και την έβλεπα κιόλας!! Έκτη δημοτικού..το θυμάμαι! χαχα
Αλλά δεν ήταν γνήσια μεξικανοβραζιλιανική σαπουνόπερα, όπως η Μαρία της Γειτονίας, γι'αυτό δεν είνια απο τις αγαπημένες μου.....:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.


Ναι, πως τη λένε την ξέχασα...................
-----------------------------------------
Ρε παιδιά αυτό που έχω πεθυμήσει να δω είναι μια μεξικάνικη σαπουνόπερα!! Μας είχαν συνηθίσει κάθε χρόνο και φέτος μας τις έκοψαν!! Εγώ θέλω αυτό το καλοκαίρι να δω σαπουνόπερα!! Εστω και σε επανάληψη..whatever!!:P

Εγώ ξέρεις ποια σαπουνόπερα θέλω να δω;;; Το "Παλόμα και Λορέντζο" (Cuando seas mia). Από τις αγαπημένες μου. Μια φορα το χε βαλει πριν από έξι χρόνια και δε το ξαναβαλε παρα το γεγονος οτι εκανε μεχρι και 25% τηλεθεαση. Και επίσης είναι και αρκετα διαχρονική......:):):)
Υ.Γ.1 Το έβλεπε κανεις;;;;;;;
Υ.Γ.2 Βλέπατε και "Πακίτα" ("Yo amo a Paquita Gallego");;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top