Επαγγελματική αποκατάσταση

Stefaniak

Νεοφερμένος

Η Stefaniak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Περνάω στο τμήμα Παραστατικών και Ψηφιακών Τεχνών Ναύπλιο, αλλά δεν ήταν από τις πρώτες μου επιλογές, οπότε δεν το είχα ψάξει πάρα πολύ. Εγώ ήθελα νηπιαγωγών, οπότε θα ήθελα άμα ξέρει κάποιος να μου πει τι επαγγελματική αποκατάσταση και σε τι αντικείμενα μπορεί να έχει ένας απόφοιτος του τμήματος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🫶🏼
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Περνάω στο τμήμα Παραστατικών και Ψηφιακών Τεχνών Ναύπλιο, αλλά δεν ήταν από τις πρώτες μου επιλογές, οπότε δεν το είχα ψάξει πάρα πολύ. Εγώ ήθελα νηπιαγωγών, οπότε θα ήθελα άμα ξέρει κάποιος να μου πει τι επαγγελματική αποκατάσταση και σε τι αντικείμενα μπορεί να έχει ένας απόφοιτος του τμήματος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🫶🏼
ενταξει ..καλη εχει
ειναι σαν την πολιτισμικη της μυτιληνης
εχει πολυ δουλεια στην προωθηση εμπορευματων μεσω των σαιτς των εταιριων.... και συμμετοχη σε τηλεοπτικες διαφημισεις...χωρις εσας διαφημιση δεν παραγεται
Σε περιβαλλον κινηματογραφου ( εξω) κανεται τα εφε και τα καρτουν..δηλαδη απαραίτητοι
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Παρόμοια με αυτήν που πέρασα εγώ! Εγώ είμαι στην Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου των Ψαχνών. Η διαφορά μας είναι πως εσύ έχεις παραστατικές τέχνες, εγώ κάνω κινηματογράφο. Παραστατικές τέχνες (performing arts στα εγγλέζικα) είναι οι τέχνες που γίνονται για κάποιο ζωντανό κοινό πάνω σε μία σκηνή, σκέψου χορό, θέατρο, stand-up, κτλ.

Αρχικά, αυτό είναι το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος σου: https://pda.uop.gr/mathimata/
Από όσο βλέπω στο πρώτο έτος έχεις μαθήματα τόσο ψηφιακών όσο και παραστατικών τεχνών, ενώ από το δεύτερο έτος και μετά επιλέγεις μία κατεύθυνση.

Σε περιβαλλον κινηματογραφου ( εξω) κανεται τα εφε και τα καρτουν..δηλαδη απαραίτητοι
Και δεν πληρωνόμαστε κιόλας, ασ'το. Πονεμένη ιστορία με τους μισθούς και τις συνθήκες εργασίας των animator στο εξωτερικό.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Παρόμοια με αυτήν που πέρασα εγώ! Εγώ είμαι στην Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου των Ψαχνών. Η διαφορά μας είναι πως εσύ έχεις παραστατικές τέχνες, εγώ κάνω κινηματογράφο. Παραστατικές τέχνες (performing arts στα εγγλέζικα) είναι οι τέχνες που γίνονται για κάποιο ζωντανό κοινό πάνω σε μία σκηνή, σκέψου χορό, θέατρο, stand-up, κτλ.

Αρχικά, αυτό είναι το πρόγραμμα σπουδών του τμήματος σου: https://pda.uop.gr/mathimata/
Από όσο βλέπω στο πρώτο έτος έχεις μαθήματα τόσο ψηφιακών όσο και παραστατικών τεχνών, ενώ από το δεύτερο έτος και μετά επιλέγεις μία κατεύθυνση.


Και δεν πληρωνόμαστε κιόλας, ασ'το. Πονεμένη ιστορία με τους μισθούς και τις συνθήκες εργασίας των animator στο εξωτερικό.
ωχ φαλίρισε το χολιγουντ ..δεν ειξερα οτι ειναι ντοναισιονς κατασταση
..μα ειναι δυνατον?
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
ωχ φαλίρισε το χολιγουντ ..δεν ειξερα οτι ειναι ντοναισιονς κατασταση
..μα ειναι δυνατον?
Πρόσφατο παράδειγμα είναι οι υπερ-ωρίες που είχαν να αντιμετωπίσουν οι animators του Across the Spider-verse (ταινιάρα btw)

Είναι δύσκολος χώρος αν είσαι χαμηλά στην ιεραρχία είναι η αλήθεια. Εγώ φοβάμαι πιο πολύ, μην στο μέλλον, αρχίζουν οι εταιρείες παραγωγής να χρησιμοποιούν κανένα generative AI και αντικαταστίσουν πολλά ανθρώπινα χέρια.
(Κάτι σαν αυτό που έκανε το Netflix πρόσφατα σε μία παραγωγή του. Τα backgrounds έγιναν όλα με AI:
)
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Παρόμοια με αυτήν που πέρασα εγώ! Εγώ είμαι στην Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου των Ψαχνών. Η διαφορά μας είναι πως εσύ έχεις παραστατικές τέχνες, εγώ κάνω κινηματογράφο. Παραστατικές τέχνες (performing arts στα εγγλέζικα) είναι οι τέχνες που γίνονται για κάποιο ζωντανό κοινό πάνω σε μία σκηνή, σκέψου χορό, θέατρο, stand-up, κτλ.
Αυτην ήθελε και η αδελφή μου και την έχασε για 80 μόρια... Πολύ γερή σχολή με μέλλον.
Καλή αρχή.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Περνάω στο τμήμα Παραστατικών και Ψηφιακών Τεχνών Ναύπλιο, αλλά δεν ήταν από τις πρώτες μου επιλογές, οπότε δεν το είχα ψάξει πάρα πολύ. Εγώ ήθελα νηπιαγωγών, οπότε θα ήθελα άμα ξέρει κάποιος να μου πει τι επαγγελματική αποκατάσταση και σε τι αντικείμενα μπορεί να έχει ένας απόφοιτος του τμήματος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🫶🏼
Μπορείς να ασχοληθείς με πάρα πολλά πράγματα, από marketing και διαφημισεις μέχρι animation, να συνεργαστείς με φορείς όπως μουσεία, με κατασκευαστικές εταιρείες,κτλ. Από εσένα εξαρτάται, η σχολή θα σου δώσει τα εφόδια και από εκεί και πέρα θα δεις εσύ με τι θα ήθελες να ασχοληθείς. Θα μπορούσες να δουλέψεις και freelance.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
πωπω 1000 ατομα για το Σπαιντερμαν?
υπερωριες νο..ε?
θα ειθελα να ηξερα ομως και ποσα πηραν κανονικα.

ε τωρα το χολιγουτ με την πειρατεια εχει μεγαλο θεμα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top