Επάρκεια Διδασκαλίας Γερμανικών

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ξερετε να μου πειτε αν μπορει καποιος να παρει επαρκεια με KDS η χρειαζεται να εχει το GDS? Γιατι στα 18 μου σκεφτομαι να βγαλω επαρκεια και να κανω μαθημα σε παιδια που ειναι σε μικρες ταξεις. Εσεις τι νομιζετε? Mπορει καποιος που κατεχει το επιπεδο Γ2 να διδαξει? (για μεγαλες ταξεις δε το συζητω καν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Στο ελληνικο υπουργειο παιδειας το KDS=GDS. οποτε μπορεις και με το KDS να βγαλεις επαρκεια διδασκαλειας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
μπορεις χρηστο να μου πεις ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της επαρκειας και της αδειας διδασκαλιας?
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
επαρκεια ειναι η επαρκης γνωση μιας γλωσσας για να διδασκεις και βγαινει στα 18. η αδεια ειναι απλη αδεια ασκησεως επαγγελματος και βγαινει στα 21.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JEDMARY

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μήπως κάποιος ξέρει εάν με το mittelstufe μπορώ να διδάξω;Ο καθηγητής των γερμανικών μου στο φροντιστήριο ξέρει ότι είμαι πάρα πολύ καλή στα γερμανικά και τα αγαπώ..Εάν πάρω αυτό αλλά και τα ανώτερα ίσως πτυχία θα μπορέσει κάποιος να με προσλάβει(ή ο καθηγητής μου);Έστω για να διδάσκω μικρότερες τάξεις...Δεν έχω πρόβλημα..Γιατί με τις πανελλήνιες δεν το βλέπω και πολύ να περνάω..Δεν είμαι τόσο καλή στο σχολείο όσο στα γερμανικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Οχι, μονο με επιπεδο Γ2 μπορεις να παρεις αδεια διδασκαλιας και να διδαξεις. Αμα παρεις το Großes Deutsches Sprachdiplom (γιατι το KDS δεν υπαρχει αλλο) θα εχεις τη δυνανοτητα να σε προσλαβουν σε φροντιστηριο, να κανεις ιδιαιτερα ή ακομη και να ανοιξεις δικο σου φροντιστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JEDMARY

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top