Εξ αποστάσεως προπτυχιακό (Αγγλική Φιλολογία στο Nicosia University) και αναγνώριση

nitsa11

Νεοφερμένος

Η Dionisia Charapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θέλω να παρακολουθήσω εξ αποστάσεως προπτυχιακό από university Nicosia με ενδιαφέρει το τμήμα αγγλικής φιλολογίας αλλά δεν γνωρίζω πολλά για την αναγνώριση... επίσης με προβληματίζει αν οι εργοδότες μου ... θα κρίνουν το ενδεχόμενο ότι είναι εξ αποστάσεως .γνωρίζει κάποιος κάτι ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,380 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θέλω να παρακολουθήσω εξ αποστάσεως προπτυχιακό από university Nicosia με ενδιαφέρει το τμήμα αγγλικής φιλολογίας αλλά δεν γνωρίζω πολλά για την αναγνώριση... επίσης με προβληματίζει αν οι εργοδότες μου ... θα κρίνουν το ενδεχόμενο ότι είναι εξ αποστάσεως
δεν αναγνωριζεται στην ελλαδα γιατι το εαπ δεν εχει αναλογο
εκτος και ειναι σε συνεργασια με ελληνικο πανεπιστημιο.

σε φροντ δεν θα εχεις θεμα ,,σε ιδιωτικο σχολειο απαγορευεται ομως

πιο εγκυρα θα σου πει το δοαταπ
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θέλω να παρακολουθήσω εξ αποστάσεως προπτυχιακό από university Nicosia με ενδιαφέρει το τμήμα αγγλικής φιλολογίας αλλά δεν γνωρίζω πολλά για την αναγνώριση... επίσης με προβληματίζει αν οι εργοδότες μου ... θα κρίνουν το ενδεχόμενο ότι είναι εξ αποστάσεως .γνωρίζει κάποιος κάτι ;
Τα εξ αποστάσεως δεν αναγνωρίζονται,αυτό έχω μάθει και εγώ! Σίγουρα πάντως για φροντιστήρια , δεν θα σε επηρεάσει
 

nitsa11

Νεοφερμένος

Η Dionisia Charapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τα εξ αποστάσεως δεν αναγνωρίζονται,αυτό έχω μάθει και εγώ! Σίγουρα πάντως για φροντιστήρια , δεν θα σε επηρεάσει
Δηλαδή δεν θα έχω θέμα με τον ιδιωτικό τομέα ? Επίσης αυτό αφορα συγκεκριμένα την Ελλάδα ή κι την Κύπρο ;
 

ZENIA

Νεοφερμένος

Η ZENIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τουλάχιστον μέχρι κάποια χρόνια πριν ξέρω ότι ακόμα και με proficiency ( που εννοείται δεν έχει απολύτως καμία σχέση με αγγλική φιλολογία!!!!!) τα φροντιστήρια τους προσλαμβαναν! Σκέψου....Κοίτα, για να είσαι σίγουρη, και να μην βρεθείς προ δυσάρεστης εκπλήξεως...Εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν να πάρω σε κάποιους μεγάλους εκπαιδευτικούς οργανισμούς και να πω, γεια σας είμαι πτυχιούχος αγγλικής φιλολογίας από το τάδε εξ αποστάσεως, δέχεστε το πτυχίο μου για εργασία;; Αν αυτοί σου πουν ναι, Ε τα συνοικιακά φροντιστήρια το θεωρώ απόλυτα δεδομένο...Καλή σου επιτυχία!!!!
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τουλάχιστον μέχρι κάποια χρόνια πριν ξέρω ότι ακόμα και με proficiency ( που εννοείται δεν έχει απολύτως καμία σχέση με αγγλική φιλολογία!!!!!) τα φροντιστήρια τους προσλαμβαναν! Σκέψου....Κοίτα, για να είσαι σίγουρη, και να μην βρεθείς προ δυσάρεστης εκπλήξεως...Εγώ αυτό που θα έκανα θα ήταν να πάρω σε κάποιους μεγάλους εκπαιδευτικούς οργανισμούς και να πω, γεια σας είμαι πτυχιούχος αγγλικής φιλολογίας από το τάδε εξ αποστάσεως, δέχεστε το πτυχίο μου για εργασία;; Αν αυτοί σου πουν ναι, Ε τα συνοικιακά φροντιστήρια το θεωρώ απόλυτα δεδομένο...Καλή σου επιτυχία!!!!

Με Proficiency δεν μπορείς πια να διδάξεις (ευτυχώς).
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 587 μηνύματα.
Με Proficiency δεν μπορείς πια να διδάξεις (ευτυχώς).
Για να είμαστε ακριβείς δεν εκδίδεται πλέον επάρκεια διδασκαλίας με βάση το proficiency. Οι έχοντες επάρκεια από παλιά διδάσκουν κανονικά. Φυσικά με το πέρασμα των ετών λιγοστεύουν καθώς δεν εκδίδονται νέες ή γιατί προτιμώνται όσοι έχουν πτυχίο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top