Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Το Cambridge ομως εχει 1.500.000 υποψηφιους παγκοσμιως σε 100 χωρες και σε 1500 εξεταστικα κεντρα που διενεργουν τις εξετασεις τους σε παραρτηματα παγκοσμίως!
Οταν εδωσα cambridge lower, το χαρτι εγραφε χαρακτηριστικα οτι ειναι ενας μη κερδοσκοπικος οργανισμος. Βεβαια με αυτο το νουμερο υποψηφιων, και με το κοστος των εξεταστρων να εχει 3ψηφιο αριθμο, βγαζουν εντελως μη κερδοσκοπικα πανω απο 2 δις τη φορα/ετος.

Οποτε φαινετε απο τις πολλες φιλλανθρωπιες που κανουν ειπαν να επενδυσουν και στον επαγγελματισμο τους μερικα χιλιαρικα...

Αυτα για να μην νομιζετε οτι μας κανουν και καμια χαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantin

Νεοφερμένος

Ο gavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
παιδια ξερετε αν βγουν τα αποτελεσματα του e.c.c.e αρχη αυγουστου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι τα αποτελεσματα απο οτι μου εχουν πεις τις ουκ ολίγες φορες που εχω παρει τηλεφωνο θα βγουν τον Αυγουστο.

Βεβαια μην τους πολυ-δινετε σημασια.Πιστεύω ακραδαντα οτι μεχρι τελη Ιουλιου θα χουν τελειωσει το scoring.Αλλα δεν σας παιρνω και στο λαιμό μου.

Συνιστώ υπομονη!

Οταν εδωσα cambridge lower, το χαρτι εγραφε χαρακτηριστικα οτι ειναι ενας μη κερδοσκοπικος οργανισμος. Βεβαια με αυτο το νουμερο υποψηφιων, και με το κοστος των εξεταστρων να εχει 3ψηφιο αριθμο, βγαζουν εντελως μη κερδοσκοπικα πανω απο 2 δις τη φορα/ετος.

Οποτε φαινετε απο τις πολλες φιλλανθρωπιες που κανουν ειπαν να επενδυσουν και στον επαγγελματισμο τους μερικα χιλιαρικα...

Αυτα για να μην νομιζετε οτι μας κανουν και καμια χαρη.

Καταρχας αγαπητε φιλε και γω ξερω πολύ καλα οτι τα εσοδα του Cambridge ειναι γιγαντια.
Αλλα μην ξεχνας κιολας οτι το Cambridge ειναι ενας κολλοσος.
Με 10.000 βαθμολογητές και εξεταστες στο δυναμικό του και 1000 ατομα στο Costumer Services ξερει πολυ καλα να κανει ενα management των χρηματων του.
Μια πολύ απλή επισκεψη στον ιστοτοπο του θα δεις οτι μεγαλο μερος των χρηματων του,ξοδευεται σε Pretesting και σε ερευνες που διενεργούνται.
Για να μην σας πολυκουραζω να σα πω πως η προετοιμασια ενος Paper απο τα τερατα του Cambridge διαρκει περιπου 2 χρονια.Για να φτασει στον υποψηφιο το paper πρεπει να περασει απο 4-5 σταδια ελεγχου ποιότητας.
Μην ξεχνας επίσης τα τεραστια εξοδα του να διανείμει 1.500.000 γραπτα παγκοσμίως σε 100+ παγκοσμίως και φυσικα να τα παρεί πίσω.
Επισης να σε ενημερωσω πως το "καθαρο" ποσο που παιρνει το Cambridge δεν ειναι καν 100 ευρω για το FCE καθως ποσοστο των χρηματων χρησιμοποιει και το test centre για λειτουργικά εξοδα,προσωωπικο,ενοικιασεις venues κλπ.
Αυτα αγαπητε μου Χρηστο ας τα κανει το ΤΙΕ.
Το Κειμπριτζ ειναι ενας κολλοσος στο χωρο του assessment της αγγλικής γλώσσας.
Με τις εξετασεις που διενεργει απο το 1913 εχει ριζώθει για τα καλα σε αυτο το χώρο.

Αρα καλα κανει και παίρνει τοσα χρηματα,τα οποια δεν λεω ειναι ΥΠΕΡΟΓΚΑ για τον μεσο ελληνα.Δεν λεω οτι μας κανουν και χάρη αλλα επειδη εχω ασχοληθεί παρα πολυ με αυτο το θεμα θα μου επιτρέψεις να εκφρασω αποψη!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Φυσικα και θα εκφρασεις αποψη ρε teo, αλημονο!
Καλα δεν πιστευω οτι ετοιμαζουν ενα paper 2 χρονια, ειπαμε! Πιο ευκολο θα ειναι να ανακλυκλωνουν θεματα με μια περιοδο πχ 15 ετων. Ουτε η blizzard να ηταν lol!

Παντως οπως και να χει βγαζουν καλο χρημα οποτε και οι υπηρεσιες τους πρεπει να ειναι αναλογες του κοστους. Αυτο φυσικα ισχυει για ολα τα πτυχια, ασχετα αν καποιοι εθελοτυφλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
αντε να βγουν τα αποτελεσματα,δεν μπορω να περιμενω αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Φυσικα και θα εκφρασεις αποψη ρε teo, αλημονο!
Καλα δεν πιστευω οτι ετοιμαζουν ενα paper 2 χρονια, ειπαμε! Πιο ευκολο θα ειναι να ανακλυκλωνουν θεματα με μια περιοδο πχ 15 ετων. Ουτε η blizzard να ηταν lol!

Παντως οπως και να χει βγαζουν καλο χρημα οποτε και οι υπηρεσιες τους πρεπει να ειναι αναλογες του κοστους. Αυτο φυσικα ισχυει για ολα τα πτυχια, ασχετα αν καποιοι εθελοτυφλουν.

Κοιτα ειναι αναλόγως.
Υπαρχει και ανακυκλωση θεματων που και που αλλα γενικα ειναι αυθεντικα τα κειμενα που χρησιμοποιούνται σε καε εξεταστική περίοδο και μοναδικά.;)

Το οτι βγαζουν καλο χρημα ειναι το μονο σίγουρο,αλλα πιστευω ακραδαντα πως μπορουν να μειωσουν το "τιμολογιο" προσφερωντας τις ίδιες υπηρεσίες.

Βεβαια οταν ακους τα στατιστικα στοιχεια που αφορουν το Cambridge ESOL σε πιανει μια ζαλη για τα νουμερα και τα χρηματα που ξοδεύονται αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι ο μεγαλυτερος εξεταστικος φορέας στον κοσμό!
Με 3.000.000 υποψηφιους σε 12 εξετασεις που διενεργει παγκοσμίως,εσοδα οσο και και ο προυπολογισμος του υπουργειου παιδειας της Ελλαδας και 10.000 εξεταστές,πανω απο 1500 εξεταστικά κεντρα σε 100+ χωρες και πολλα αλλα...;)
-----------------------------------------
αντε να βγουν τα αποτελεσματα,δεν μπορω να περιμενω αλλο!

Ουτε και γω!!!:'(:'(:'(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
αντε να βγουν τα αποτελεσματα,δεν μπορω να περιμενω αλλο!

Δε θέλω να σε αγχώσω αλλά έχετε ακόμα 2 μήνες μπροστά σας.

(Σε άγχωσα; )

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Djimm ξυνεις πληγες αγορι μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Η ωμή αλήθεια πονάει, δε φταίω εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nα σουν εσυ στην θεση μας να δουμε ποσο πολυ θα σε πονούσε,αλλα δεν είσαι...:P
Αρα δεν μας καταλαβαινεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ήμουν 8 φορές (καλά οι 4 δε μετράνε, ήταν πτυχία μούφα)

Από advanced και μετά σας καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω εχω δωσει ΚΠΓ Γ1 και EDEXCEL LEVEL 4...:p
I think that με καταλαβαινεις...:P

Ουφ!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εχω δωσει YLE S.M.F., KET, FCE, ECCE, ISE II, TIE C2, UCLAN + ONLINE SEMINARS FOR ESOL. Νομιζω οτι εχω καποιο δικιο να νομιζω οτι το κεμπριτζ εχει αρχισει να χανει τη λαμψη του... ακομα και οι ιδιοι το παραδεχονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα ενταξει μπορει να εχει χασει την λαμψη του αλλα υποψηφιους παγκοσμιως εχει.
Αν εχει χασει υποψηφίους ειναι στην Ελλάδα μονο επειδη εδω υπαρχει ανταγωνισμός με αλλα 11 πιστοποιητικα φορείς.

Σε πολλές χώρες το Cambridge ειναι μονοπώλιο ακομα και εχει σταθερους πελάτες.
Το οτι μπορει να χανει την αιγλη του στην Ελλάδα δεν ειναι και κατι το τοσο κακο.
Παλι οι strong candidates θα ξαναδώσουν Cambridge οτι και να γίνει.Και υπαρχουν και τοσες αλυσιδες φροντηστηρίων που διενεργουν εξετασεις Cambridge.

Γιατι εμεις που δωσαμε μεσω ΒC ειδαμε τους υποψηφίους που δωσαν μεσω αυτου του exam centre.Στην Ελλαδα απλα να ενημερωσω πως υπάρχουν 21 centres του Cambridge ESOL!:)

Τεσπα...

Επισημη απαντηση απο το ELI για τα αποτελεσματα:

Dear Theodore,

Thank you for your email. Results for the May session of ECCE 2009 will be released by end of July.

I hope that this is of assistance.

Kind regards,

Maria Huntley

Αυτο που μου αρεσει σε αυτούς ειναι οτι η HAU λεει Αυγουστο και το ELI-UM τελη Ιουλιου!

Οπως βλεπετε απο συννενοηση μπουζούκι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
σε 17 χωρες ο τζιρος του Κεμπριτζ επεσε απο 15 εως 35 % :D καλα να παθουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mαρασει που λες καλα να παθουν...:p

Με ποσά που αγγιζουν και ξεπερνούν το τζιρο του ελληνικού υπουργείου παιδείας νομίζεις οτι θα παθουν τίποτα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
οχι αμεσα αλλα ειναι μια καλη αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι το θέμα είναι για να συζητάτε για το cambridge.

Οπότε, μη συνεχίσετε τα off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αυτο που μου αρεσει ειναι πως ολοι οι ανθρωποι της HAU εχουν μια σταθερη αποψη για τα αποτελεσματα!

Αλλος αρχες Αυγουστου,αλλος λεει σκετο τον Αυγουστο,αλλος μεσα Αυγουστου.Αλλος λεει δεν ξερουμε ακομα υπολογιστε Αυγουστο για να ειστε μεσα...

Και πολυ well-informed μιλαμε...:P

Edit:OK djimm πεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
παντως ειναι ελεος αυτοι στην Ενωση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top