Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE May 2009

Πιστεύετε πώς έχετε περάσει το Michigan ECCE/ECPE?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Koιταξτε καλα μου παιδια.
Μπορει να ειναι εντελως υποκειμενικα τα κριτηρια αξιολογησης αλλα ενας μπουσουλας υπαρχει για να βαθμολογείται ενας υποψηφιος αντικειμενικα.
Για αυτο υπαρχουν και 5 Bands που αξιολογουν την επιδοση του υποψηφίου με βαση καποια ερεθισματα που προβαλλει ο εξεταστης και απαντα ο εξεταζομενος αλλα και με βαση την ποιοτητα του λογου του εξεταζομενου.
Για αυτο και οι εξεταστες παρακολουθουν σεμιναρια,για αυτο και γινονται record καποια προφορικα για να διαπιστωθει κατα ποσο σωστα αξιολογεί ο εξεταστης αλλα και για επιπροσθετο assessment.
Ειναι πολλα παιδια που δεν ξερουμε για τις εξετασεις των αγγλικων
"Κρυβονται" πισω απο αυτές πολλα μυστικα και ερευνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Οκ πατερα εδωσες λιγο φως, το ερωτημα παραμενει ομως:
Τι κερδος εχει αυτος που θα "βοηθησει" στην ερευνα αυτη και αξιολογηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οκ πατερα εδωσες λιγο φως, το ερωτημα παραμενει ομως:
Τι κερδος εχει αυτος που θα "βοηθησει" στην ερευνα αυτη και αξιολογηση?

Το οτι θα βαθμολογηθει αντικειμενικα απο δυο διαφορετικα ατομα εναν τοπικο εξεταστη στην Ελλαδα και εναν native speaker στην Αμερικη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Αυτο το native american εμενα προσωπικα θα με χαλαγε απο λιγο εως πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oχου τωρα και συ σιγα.
Δεν σκεφτεσαι οτι με τον κοπο σου βοηθας ενα ολοκληρο ELI-UM να γινει καλυτερο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Oχου τωρα και συ σιγα.
Δεν σκεφτεσαι οτι με τον κοπο σου βοηθας ενα ολοκληρο ELI-UM να γινει καλυτερο?:)
Μπα ουτε που με ενδιαφερει. Ας κοιταξουν να το αναβαθμισουν με αλλα μεσα πιο δικαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην εισαι αχαριστος ρε συ!
Αντε!
Τεσπα!
Εγω παντως θα εδινα την αδεια να με ηχογραφησουν ελευθερα αν ηξερα πως θα βοηθησεις χιλιαδες αλλους υποψηφιους μου στην θεση που είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να με ηχογραφήσουν , για να ανακαλύψουν το ταλέντο μου!LOL πλάκα κάνω. Απλά δεν ήθελα γιατί θα γινω ρεζίλι ΚΑΙ στην Αμερική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μην εισαι αχαριστος ρε συ!
Αντε!
Τεσπα!
Εγω παντως θα εδινα την αδεια να με ηχογραφησουν ελευθερα αν ηξερα πως θα βοηθησεις χιλιαδες αλλους υποψηφιους μου στην θεση που είμαι.
Αμα ηταν κοινοφελες ιδρυμα πολυ ευχαριστως να το εκανα και γω.
Αλλα δωρεαν χαρη στην "επιχειρηση" δεν θα εκανα ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να με ηχογραφήσουν , για να ανακαλύψουν το ταλέντο μου!LOL πλάκα κάνω. Απλά δεν ήθελα γιατί θα γινω ρεζίλι ΚΑΙ στην Αμερική

Δεν γινεσαι ρεζίλι.
Ισα-ίσα για το καλό σου είναι αφου ξερείς οτι θα σε βαθμολογήσει και ενας τριτός ο οποίος ή θα επιβεβαιώσει ή θα διαψεύσει τον τοπικό εξεταστη.
Ασε που κιολας θα ξέρεις την ακριβη αποδοση σου.

Αμα ηταν κοινοφελες ιδρυμα πολυ ευχαριστως να το εκανα και γω.
Αλλα δωρεαν χαρη στην "επιχειρηση" δεν θα εκανα ποτε.

Μην το λες ξερα "επιχείρηση".Δεν ειναι ουτε επιχειρηση αλλα ουτε κοινοφελες ιδρυμα.
Ειναι ενας εξεταστικός φορέας ο οποίος προσπαθεί να βελτιωθει με καθε τροπο και να προσφερει καλυτερες υπηρεσίες απο αυτες που προσφερει.Για αυτο και το κανει αλλωστε.Ολοι οι φορείς κανουν ετσι.
Αλλιως θα ηταν ασκοπο να υπαρχουν.
Το να αντιδρας με αυτον τον τροπο δεν θα βοηθησει ουτε εσενα αλλα ουτε και τον φορέα που εχεις δωσει 150 ή 180 ευρω που ειναι ουκ ολιγα για να βελτιωθει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Χρυσαφι το πληρωνουμε το ρημαδι το χαρτι, αλλη πονεμενη ιστορια αυτη..
Τεσπα, οποιος θελει να κανει καλο ας ηχογραφηθει για experimental purposes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Χρυσαφι το πληρωνουμε το ρημαδι το χαρτι, αλλη πονεμενη ιστορια αυτη..
Τεσπα, οποιος θελει να κανει καλο ας ηχογραφηθει για experimental purposes.

Το experimental καντο εκει περα researching purposes.
Ειπαμε ετσι αλλα οχι και πειραματόζωα.
Στο Σιτυ εντ Γκιλτς που σε ηχογραφουν ετσι κι αλλιως δηλαδη τι να πεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
ρε παιδια ηρεμια....αλλωστε ποτε δεν ξερεις!μπορει ο βαθμολογητης εδω να σου βαλει BF και στην Αμερικη(εαν εχεις ηχογραφηθει)να βαλει P!αρα δεν ειναι και αδυνατο να επωφεληθεις απο κατι τετοιο...αλλωστε οσοι περισσοτεροι βαθμολογουν τοσο πιο σωστο ειναι το αποτελεσμα....μην ξεχνατε και πως κυριως σκοπος της δημοκρατιας ειναι η διανομη εξουσιας για να μην την καταχρωνται μερικοι μερικοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ρε παιδια ηρεμια....αλλωστε ποτε δεν ξερεις!μπορει ο βαθμολογητης εδω να σου βαλει BF και στην Αμερικη(εαν εχεις ηχογραφηθει)να βαλει P!αρα δεν ειναι και αδυνατο να επωφεληθεις απο κατι τετοιο...αλλωστε οσοι περισσοτεροι βαθμολογουν τοσο πιο σωστο ειναι το αποτελεσμα....μην ξεχνατε και πως κυριως σκοπος της δημοκρατιας ειναι η διανομη εξουσιας για να μην την καταχρωνται μερικοι μερικοι!


Πες τα ρε Αγγελικη.
Αυτο μονο καλο μπορει να κανει στους υποψηφιους και καθολου κακο.;)
Και μην ξεχναμε πως ετσι βελτιώνουμε την ποιοτητα υπηρεσιων του Michigan ELI και το κανουμε καλυτερο.
Τι 150+ ευρω δινουμε για την εξεταση!?Ας ειναι τουλαχιστον η καλύτερη δυνατή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
ειδες τι εγραψες??
Αυτο μονο κακο μπορει να κανει στους υποψηφιους και καθολου κακο.;)
Τι 150+ ευρω δινουμε για την εξεταση!?Ας ειναι τουλαχιστον η καλύτερη δυνατή!;)[/quote]
εγω παλι εδωσα 175 γιατι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλα αλλα εχω στο μυαλο μου και αλλα γραφω...:P
Eιπα 150+ γιατι απο 150 ξεκινουν τα exam fees στο ECCE και φτανουν μεχρι τα 175 στο ECPE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
αππαααα που το χεις βρε το μυαλο σου???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ελα ντε που το χω...:P

Τεσπα!
Εστειλα email στο ELI για να μαθουμε απο πρωτο χερι για το ποτε τα αποτελεσματα θα ειναι διαθεσιμα.
Εν αναμονη απαντησης λοιπον!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drillgr

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Το θεωρω εντελως απιθανο εως αδυνατο να σε περασει ο native american και να σε κοψει ο semi-american εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα ΟΚ οπως νομίζεις.
Παντως τα στανταρτς μιας εξετασης ειναι στανταρτς.
Αμα σου βαζει ο καθε αξιολογητης οτι θελει παει η αντικειμενικοτητα της εξετασης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top