Ενδιαφέρουσες σχολές της Θεωρητικής

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
καμια...εκτος της ψυχολογιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελιος[Vini V.]

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος Μαυρομάτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ο καθενας την αποψη του εκφραζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Όντως.
Εμένα δεν μου αρέσει ούτε η Νομική ούτε η ψυχολογία.
Αρχαιολογία και Ιστορία.:D
Αν και Στέλιο μυρίζομαι ότι εσύ θες σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μήπωσ ξέρει κανείς πόσω φτάνει η βαση της κατευθυνσης της Ιστορίας:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
pardon?:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
τι εννοεις ποσο φτανει η βαση της κατευθυνσης ιστοριας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μήπωσ ξέρει κανείς πόσω φτάνει η βαση της κατευθυνσης της Ιστορίας:hmm:
Εννοείς την βάση γενικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Κατάλαβα, μόνη μου θα δίνω για το μεταφραστικό εξετάσεις σε 2 χρόνια :P 9 σελίδες και κανείς δεν έκανε αναφορά γιαυτήν την σχολή (Μετάφραση και Διερμηνεία στο Ιόνιο παν/μιο).

Ένας καλός δημοσιογράφος θα πρέπει να χειρίζεται πολύ καλά την ελληνική γλώσσα, οπότε και μια φιλολογία δεν θα ήταν άσχημη επιλογή.

Εγώ πάντως θα πάω θεωρητική για το Μεταφραστικό που προανέφερα, Διεθνών και Ευρωπαϊκών σπουδών ή φιλοσοφία.


Επειδή πρώτη φορά άκουσα για τη συγκεκριμένη σχολή (θα μου πείτε μικρή είμαι ακόμη, αλλά...) ήθελα να ρωτήσω. Πρέπει να ξέρεις κάποιες ξένες γλώσσες, πλην των αγγλικών; Και στα πόσα μόρια κυμαίνεται;Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα οφείλω να πω!:iagree::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
πρεπει να ξερεις αγγλικα και μια αλλη ξενη γλωσσα γαλλικα ή γερμανικα νομιζω σε επιπεδο proficiency.και στο πανεπιστημιο μαθαινεις αλλες 5 γλωσσες νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Επειδή πρώτη φορά άκουσα για τη συγκεκριμένη σχολή (θα μου πείτε μικρή είμαι ακόμη, αλλά...) ήθελα να ρωτήσω. Πρέπει να ξέρεις κάποιες ξένες γλώσσες, πλην των αγγλικών; Και στα πόσα μόρια κυμαίνεται;Φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα οφείλω να πω!:iagree::D
Νομιζω πρεπει να δωσεις ως ειδικα μαθηματα 3 ξενες γλωσσες.
-----------------------------------------
Μήπωσ ξέρει κανείς πόσω φτάνει η βαση της κατευθυνσης της Ιστορίας:hmm:
Ιξκιουζ μι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
η αποκατάσταση στη δημοσιογραφία είναι πολύύύ χάλια;;; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkenea moses

Νεοφερμένος

Η arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
η αποκατάσταση στη δημοσιογραφία είναι πολύύύ χάλια;;; :(

Κοίτα αν επιθυμείς να εργαστείς στον Τύπο ,ναι ειναι. Οι δημοσιογράφοι,αρθρογράφοι είναι παρα πολλοι (και απο φιλολογια μπορεις να εργαστεις στον Τυπο) και δυστυχως ,συμφωνα και με τη φιλη μου που τελειωσε περσι τη σχολη αυτη, πρεπει να δουλευεις τουλαχιστον για 7 μηνες ως ενα χρονο σε μικρα αρθρα και διχως μισθο. Ειναι δυσκολο να ανελιχθεις επαγγελματικα και πρεπει να το παλεψεις πολυ ,για να πετυχεις σε αυτο το επαγγελμα. Βεβαια, ισως και να κανω λαθος διοτι δεν με ενδιαφερει αυτη η σχολη και δεν εχω ασχοληθει περαιτερω ,ομως αυτο γνωριζω απο "πρωτο χέρι".
Πιστευω αν το επιθυμεις εντονα, θα τα καταφέρεις! Απλως θελει πεισμα..
Φυσικα και μετραει η επαγγελματικη αποκατασταση ,ομως περισσοτερη σημασια εχει να σπουδασεις κατι που σου αρεσει και σε ευχαριστει. Απο κει και περα η ζωη ειναι παλη , και αν δε παλεψεις γι αυτο π θες , δε κανεις τπτ..δε θα σου ερθουν ολα απλοχερα.
Σου ευχομαι καλη επιτυχια και να περασεις εκει π θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Φυσικα και μετραει η επαγγελματικη αποκατασταση ,ομως περισσοτερη σημασια εχει να σπουδασεις κατι που σου αρεσει και σε ευχαριστει. Απο κει και περα η ζωη ειναι παλη , και αν δε παλεψεις γι αυτο π θες , δε κανεις τπτ..δε θα σου ερθουν ολα απλοχερα.
Συμφωνω απολυτα.
Αυτο που ειπες ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα πραγματα που πρεπει να καταλαβει καποιος.
Θεωρω πως το να κανει καποιος κατι που του αρεσει ειναι ζωτικης σημασιας.
Απο κει και περα,με προσπαθεια και πεισμα θα βρει ο καθενας τον δρομο του.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα.
Αυτο που ειπες ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα πραγματα που πρεπει να καταλαβει καποιος.
Θεωρω πως το να κανει καποιος κατι που του αρεσει ειναι ζωτικης σημασιας.
Απο κει και περα,με προσπαθεια και πεισμα θα βρει ο καθενας τον δρομο του.
:)

Εγω θελω να σπουδασω Δημοσιογραφια, και αν και μου λενε συνεχεια οτι δυσκολα θα βρω επαγγελμα, εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου γιατι εχω σκοπο να το ψαξω πολυ... Απο το να σπουδασω κατι που δεν μ'αρεσει καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Κοίτα αν επιθυμείς να εργαστείς στον Τύπο ,ναι ειναι. Οι δημοσιογράφοι,αρθρογράφοι είναι παρα πολλοι (και απο φιλολογια μπορεις να εργαστεις στον Τυπο) και δυστυχως ,συμφωνα και με τη φιλη μου που τελειωσε περσι τη σχολη αυτη, πρεπει να δουλευεις τουλαχιστον για 7 μηνες ως ενα χρονο σε μικρα αρθρα και διχως μισθο. Ειναι δυσκολο να ανελιχθεις επαγγελματικα και πρεπει να το παλεψεις πολυ ,για να πετυχεις σε αυτο το επαγγελμα. Βεβαια, ισως και να κανω λαθος διοτι δεν με ενδιαφερει αυτη η σχολη και δεν εχω ασχοληθει περαιτερω ,ομως αυτο γνωριζω απο "πρωτο χέρι".
Πιστευω αν το επιθυμεις εντονα, θα τα καταφέρεις! Απλως θελει πεισμα..
Φυσικα και μετραει η επαγγελματικη αποκατασταση ,ομως περισσοτερη σημασια εχει να σπουδασεις κατι που σου αρεσει και σε ευχαριστει. Απο κει και περα η ζωη ειναι παλη , και αν δε παλεψεις γι αυτο π θες , δε κανεις τπτ..δε θα σου ερθουν ολα απλοχερα.
Σου ευχομαι καλη επιτυχια και να περασεις εκει π θες!
μάλιστα.. ευχαριστώ πολύ!
απλά όλες οι υπόλοιπες σχολές του πεδίου μου δεν μ'αρέσουν.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγω θελω να σπουδασω Δημοσιογραφια, και αν και μου λενε συνεχεια οτι δυσκολα θα βρω επαγγελμα, εμενα δεν με ενδιαφερει καθολου γιατι εχω σκοπο να το ψαξω πολυ... Απο το να σπουδασω κατι που δεν μ'αρεσει καλυτερα!
:)
To θεμα ειναι να κανεις κατι που σου αρεσει οπως ειπα και πριν.
Ειναι πολυ σημαντικο να κυνηγαει καποιος τα ονειρα του,χωρις να υπολογιζει μονο το πως θα βολευτει σε καποια δουλεια που δεν του αρεσει.
Και παρα τις δυσκολιες,στο τελος οποιος προσπαθει παντα τα καταφερνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freedom_

Νεοφερμένος

Η Freedom_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Κάποτε ήθελα και εγω ΜΜΕ και ήταν το μοναδικό που μου άρεζε..
Στην αρχή αυτής της χρονιάς όμως, γνωριζοντας ενα ημοσιογραφο άλλαξα γνώμη.. :P

Με ενδιαφέρει το ιστορικό- αρχαιολογικό! Ποια είναι η γνωμη σας για αυτή την σχολή? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φανίλα

Νεοφερμένος

Η φανίλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ψυχολογια! και διαβασμα διαβασμα διαβασμααααα... δεν εχω καταλαβει την κινηματογραφικη σχολη.. τι ειναι αυτο? :/ το θεμα ειναι να περασουμε καπου και να σπουδασουμε αυτο που μας ευχαριστει... το προβλημα ειναι οτι και να σπουδασουμε δουλεια δεν θα βρουμε. -,-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Θέλω να περάσω στα ΤΕΙ φωτογραφίας και οπτικοακουστικών τεχνών. Θα πάω θεωρητική κατεύθυνση. Από το 5ο πεδίο νομίζω πως γίνεται. Ξέρει κανείς για να με "διαφωτίσει"; χιχι

Αρχαιολογικό ήθελα κι εγώ..Αλλά όσους έχω ρωτήσει, μου λένε πως δεν βρίσκεις με τίποτα δουλειά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top