Ελληνοαμερικανική ένωση,τμήμα μετάφρασης

Hartigan

Νεοφερμένος

Ο Hartigan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αρχισα να αποκτώ ένα ενδιαφέρον για τα μαθήματα που προσφέρονται στο τμήμα μετάφρασης της ελληνοαμερικανικής στη Θεσσαλονίκη και αναρωτιόμουν άμα έχει ακούσει κανείς ή έχει κάνει μαθήματα στο τμήμα αυτό,ώστε να μου πει δυο λόγια για την ποιότητα του τμήματος,πώς είναι ας πούμε οι καθηγητές και τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Για το συγκεκριμενο τμημα δεν ξερω να σου πω και παρα πολλα. Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι γενικως το επιπεδο των καθηγητων και της διδασκαλιας ειναι παρα πολυ καλο και το λεω εκ πειρας γιατι πηγαινα εκει για 3 1/2 χρονια μαθημα και πηρα και πηρα και proficiency με την πρωτη. Οποτε πιστευω πως και στο συγκεκριμενο τμημα θα ειναι αρκετα καλα τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εδωσα το proficiency και μου εστειλαν κατι χαρτια με πληροφοριες για το προγραμμα μεταφρασης και το διδασκαλιας αγγλικων της ελληνοαμερικανικης ενωσης και μου φανηκε ιδιαιτερα ενδιαφερον....:) θελω να ρωτησω επιπλεον αν γινονται μαθηματα στην αθηνα, ποσα ειναι τα διδακτρα, αν ειναι ισοτιμα τα πτυχια με αυτα των αει και τελος αν ειναι εφικτο να συνδιασεις τα μαθηματα με το πανεπιστημιο :)

συγνωμη αν σας κουρασα με τις πολλες ερωτησεις μου...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Penny93

Νεοφερμένος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εδωσα το proficiency και μου εστειλαν κατι χαρτια με πληροφοριες για το προγραμμα μεταφρασης και το διδασκαλιας αγγλικων της ελληνοαμερικανικης ενωσης και μου φανηκε ιδιαιτερα ενδιαφερον....:) θελω να ρωτησω επιπλεον αν γινονται μαθηματα στην αθηνα, ποσα ειναι τα διδακτρα, αν ειναι ισοτιμα τα πτυχια με αυτα των αει και τελος αν ειναι εφικτο να συνδιασεις τα μαθηματα με το πανεπιστημιο :)

συγνωμη αν σας κουρασα με τις πολλες ερωτησεις μου...:redface:

Το οτι γινονται μαθηματα στην Αθηνα ειναι σχεδον αυτονοητο.... Τα διδακτρα πρεπει να περασεις να ρωτησεις ποσα ειναι γιατι στο ιντερνετ δεν το γραφουν... Κατα ποσο ειναι ισοτιμα με των ΑΕΙ δεν ξερω, αλλα το proficiency δε νομιζω οτι ειναι κατωτερο, δεδομενου οτι μπορεις να διδαξεις... Τωρα αν μπορεις να το συνδιασεις με το πανεπιστημιο εξαρταται καθαρα απο τη δυσκολια και το προγραμμα της σχολης που θα περασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top