Εκνευριστικά πλοία

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
όντως, απλά μου έκανε εντύπωση που έβαλε δρομολόγιο στην άλλη άκρη της Ελλάδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
για όποιον θέλει φώτος του μυτιλήνη ουρίστε

https://www.marinetraffic.com/ais/showallphotos.aspx?mmsi=237614000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Χεχε...Αξέχαστη ΝΕΛ. Μπράβο στο πατριωτάκι μου τον Απόστολο Βεντούρη από την Κίμωλο. Αυτουνού είναι η εταιρεία...;)
Για Κρήτη βασικά μόνο οι Μινωικές λένε κάτι. Για Ιταλία όμως μην τις προτιμήσετε. Πραγματικά σαβουροκάραβα. Superfast forever!




GA Ferries λέγεται, η αλλιώς Αγούδημος. Κι εγώ μ'αυτούς είχα το χειρότερο ταξίδι μου πέρσι από Σύρο που πήγαινε τόοοοσο γρήγορα που του πήρε 6 ώρες, χωρίς ενδιάμεσα λιμάνια, για να κάνει 81 μίλια.

Διαφωνώ!Η Minoan έχει πολύ ωραιά καλά και καθαρά πλοία!Πιστεύω πως είναι the best! (Έχω ταξιδέωψει και για Ηράκλειο και για Ιταλία και ήταν τέλεια!)Επίσης πολύ καλή εταιρεία είναι και η Blue Star Ferries (πολύ καλά πλοία και ευγενέστατο προσωπικό) και η Hellenic Sea Ways πολύ καλή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχεις κάνει σύγκριση μεταξύ minoan και superfast εξ'ιδίας πείρας στις γραμμές Ιταλίας, πάντως εγώ που έχω κάνει η μεν superfast μου φάνηκε πραγματικά ίσως η καλύτερη επιβατηγός ναυτιλιακή εταιρεία στην Ελλάδα από άποψη υπηρεσιών, πολυτέλειας, ξενοδοχειακής υποδομής, ταχύτητας, αξιοπιστίας, καθαριότητας και ασφάλειας, ενώ αντίθετα η minoan με τα βαπόρια της μου θύμησε εποχές Παναγία Εκατονταπυλιανή της HSF, με μηδενική πολυτέλεια, πολλές φθορές, βρώμα κι ένα άρωμα πολύχρωμης κιτσιάς. Με τις δύο ναυαρχίδες Κνωσός και Φαιστός Παλάς δεν έχω ταξιδέψει, αλλά τα πλοία που βάζει για Ιταλία δεν αξίζουν και είναι και πιο ακριβά από τα superfast.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ασχετο, αλλα ο Πρεβελης της ΑΝΕΚ μια χαρα χαρα πλοιο μου φανηκε. Τουλαχιστον οι χωροι που πηγα (αεροπορικα καθισματα, σαλονι, καταστρωμα). Εχω ταξιδεψει με ΠΟΛΥ χειροτερα πλοια (βλεπε Σκοπελιτης, Σαμινα, Εξπρες Αδωνις κλπ). Εκανε το Παρος-Πειραιας σε 5:30 ωρες. Κουναγε βεβαια αρκετα στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης.
Τα χειροτερα εχω να πω για το Highspeed 2. Μα Ραφηνα-Παρος σε 5 ωρες; Απλα ΕΛΕΟΣ! Και ειναι και ταχυπλοο και ξεκινησε απο Ραφηνα που ειναι πιο κοντα. Εν τω μεταξυ το δρομολογιο ειναι Ραφηνα-Τηνος-Μυκονος-Ναξος-Παρος. Ο γυρος των Βορειων Κυκλαδων δηλαδη!
Τελος παντων αφου ειμαι ζωντανος παλι καλα :P. Απο τοτε που εγινε αυτο με το Σαμινα, εχω μια φοβια με τα πλοια ενω πριν δεν ειχα προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σαφώς υπάρχουν χειρότερα απο το Πρέβελης, αλλά αυτό δε σημαίνει οτι είναι μια χαρά, για παλιοσίδερα κάνει μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν προλαβες το Σαμινα και τον Σκοπελιτη (πρεπει να ταξιδευει ακομα αυτο :!:) γι' αυτο τα λες αυτα :P! Οταν προσεγγιζε το καραβι (o Πρεβελης) το λιμανι της Παρου, πεταχτηκε ενας κυριος απο το πληθος και ειπε: "Μ' αυτο το πραγμα θα ταξιδεψουμε; Αυτο εφερε τον Οθωνα στην Ελλαδα!" :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχεις κάνει σύγκριση μεταξύ minoan και superfast εξ'ιδίας πείρας στις γραμμές Ιταλίας, πάντως εγώ που έχω κάνει η μεν superfast μου φάνηκε πραγματικά ίσως η καλύτερη επιβατηγός ναυτιλιακή εταιρεία στην Ελλάδα από άποψη υπηρεσιών, πολυτέλειας, ξενοδοχειακής υποδομής, ταχύτητας, αξιοπιστίας, καθαριότητας και ασφάλειας, ενώ αντίθετα η minoan με τα βαπόρια της μου θύμησε εποχές Παναγία Εκατονταπυλιανή της HSF, με μηδενική πολυτέλεια, πολλές φθορές, βρώμα κι ένα άρωμα πολύχρωμης κιτσιάς. Με τις δύο ναυαρχίδες Κνωσός και Φαιστός Παλάς δεν έχω ταξιδέψει, αλλά τα πλοία που βάζει για Ιταλία δεν αξίζουν και είναι και πιο ακριβά από τα superfast.
Επείδη τυχαίνει να ταξιδεύω δύο φορές σχεδον το χρόνο τα τελευταία 3 χρόνια θέλω να σε πληροφορήσω πως τα καράβια που έχει η Minoan Lines για Ιταλία είναι πολύ πιο μεγάλα καινούργια απο τις ναυαρχίδες του εσωτερικού Kνωσσός και Φαιστός!H Μinoan πηγαίνει Ανκόνα (τουλάχιστον με αυτά πήγα πέρισυ) με το Eυρώπη Παλλάς και το Ολυμπία Παλλάς που είανι ολοκαίνουργια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όταν πας και με τη superfast θ'αλλάξεις γνώμη, don't worry. Απλώς νομίζω οτι, επειδή έχω πάει και με τις δύο, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή έχω ταξιδέψει και με τις δύο προς Ανκώνα δεν τίθεται
θέμα σύγκρισης:lol:..Πάντως δεν ισχύει αυτό που είπες σε προηγούμενο ποστ ότι η Minoan έχει σαβουροκάραβα για Ιταλία!!Europa Palace, Olympia Palace, Icarus Palace και Pasiphae Palace πιστεύω πως διακοσμούν τα ελληνικά καράβια το κάθε ένα με διαφορετικό στιλ και φινέτσα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω αντίθετη άποψη και από τους περισσότερους φίλους μου που πάνε κάθε χρόνο με τροχόσπιτα στην Ευρώπη, το ίδιο έχω ακούσει. :)


PS: Δε νομίζω να είπες οτι έχεις εμπειρία από superfast σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Πια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη εταιρεία ακτοπλοϊκών ή αεροπορικών δρομολογίων;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Για ακτοπλοικές πιστεύω πως είναι
η Minoan Lines, η Blue Star Ferries και η Super Fast
και για αεροπορικές είναι πολύ υποκειμενικό αλλα θα πω ΟΑ και Aegean αλλα και μία charter η Hellas Jet (αν δεν κάνω λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ταξίδεψα σήμερα πάλι με ΑΝΕΚ (με το Λατώ). Ένα έχω να πω: ανατινάξτε το κωλόπλοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ησουν σαφεστατος:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ταξίδεψα με το Εξπρές Πήγασος της Helenic Seaways και ήταν πολύ καλό πλοίο. Δεν είχα κανένα πρόβλημα ή παράπονο!! Για Κύθηρα από Νεάπολη και το αντίθετο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγώ πήγα φέτος πάρο με το Highspeed 2 της Ηellenic Seaways\ και ήταν πάρα πολύ καλό, το μόνο κακό ήταν ότι πάρος ήταν τελευταία στάση και επρεπε να πάμε μέσω Τήνου, Μυκόνου, και Νάξου και κάναμε την ίδια ώρα που κάναμε στο γυρισμό με το ΡΟΔΑΝΘΗ το οποίο ήταν πιο αργό αλλά πήγαινε κατευθείαν από πάρο πειραια!
Δεν είχε την κιρίλα του πρώτου αλλά ήταν μια χαρα!!!!
Οριζοντίωσα το κορμί μου σε έναν καναπέ και τη βρήκα!!!
Σε αντίθεση με το Highspeed που όλες οι θέσεις ήταν σαν σε αεροπλάνο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
.....
Σε αντίθεση με το Highspeed που όλες οι θέσεις ήταν σαν σε αεροπλάνο!!!!!

Και σε αυτες μια χαρα κοιμασαι...Κανεις λιγο πισω το καθισμα βγαζεις παπουτσια/παντοφλες και βαζεις τα ποδια πανω απο το κεφαλι του μποστινου και εισαι οκ...:no1::D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Και σε αυτες μια χαρα κοιμασαι...Κανεις λιγο πισω το καθισμα βγαζεις παπουτσια/παντοφλες και βαζεις τα ποδια πανω απο το κεφαλι του μποστινου και εισαι οκ...:no1::D:no1:



Χαχαχαχαχα. Αυτό έκανα και εγώ κάτα κάποιο τρόπο!! :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ταξίδεψα σήμερα πάλι με ΑΝΕΚ (με το Λατώ). Ένα έχω να πω: ανατινάξτε το κωλόπλοιο.

+φωνω. και μαζι του ανατιναξτε και το πρεβελης!!! κωλοπλοια!!! :mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top