Εκνευριστικά πλοία

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να γίνουν τα νεύρα σας κομμάτια λόγω καθυστερήσεων και χάλια υπηρεσιών σε πλοία?

Παράδειγμα εγώ, σήμερα το πλοίο ΜΥΤΙΛΗΝΗ ήταν να αναχωρήσει από το λιμάνι της ομόνυμης πόλης στι 10:30 το πρωί και να φτάσει στον Πειραιά στις 8:30 το απόγευμα.

Τι έγινε;


Το πλοίο μπήκε στο λιμάνι στις 10:30 και αναχώρησε στις 11... Μακάρι να ήταν μόνο αυτό...

Έπειτα από 10 ώρες δυνατού κουνήματος και απίστευτης βαρεμάρας, μας απαγορεύτηκε να εισέλθουμε στο λιμάνι του πειραιά λόγω αυξημένης κίνησης.

Αποτέλεσμα?

Το πλοίο μπήκε στις 9:30 στο λιμάνι και αποβιβαστήκαμε στις 10:00. Σύνολο 12 ώρες ταλαιπωρίας.

Συγχαρητήρια στη NEL LINES (ιδιοκτήτρια του ΘΕΟΦΙΛΟΣ) της οποίας το καλύτερο πλοίο τυχγάνει να είναι το... μυτιλήνη. Άσ' τα να πάνε δηλαδή...
Καημένε μου.
Το ίδιο εχτές έπαθα και εγώ.Τι το θέλουν το Μυτιλήνη.Αλλά ευχαριστήθηκα να μείνω λίγο ακόμα στο νησί μου την Μυτιλήνη μου λίγη ωρα παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Φέτος, που ανέλαβε ο πατριώτης μου, και τη διεύθυνση της ένωσης εφοπλιστών, όλα μια χαρά πάνε. :D:D

Ξεθάβω αυτό για να πω πως το μυτιλήνη εχει σκατώσει φέτος 100 φορές παραπάνω από πέρυσι . Τόσο θεαματική μεταμόρφωση πρώτη φορά βλέπω. Να ναι καλά ο κιμωλιάτης σου ο σπαγγοραμμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μυρτιδιότισσα.Το πλοίο που πηγαίνει Χανιά-Γύθειο.Από τις χειρότερες εμπειρίες που μπορεί να ζήσει κάποιος στη ζωή του.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Έχω ανέβει πολλές φορές σε αυτό γιατί κάποτε πήγαινε Νεάπολη-Κύθηρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Έχεις καμιά σχέση με Μάνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι.
Η μαμά μου και όλο το σόι της από κει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Mάλιστα.:PΚι εγώ έχω,από παππούδες και τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πατριωτάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Μη μου λες τέτοια τώρα... Θα πάω διακοπές Κύθηρα με καράβι για πρώτη φορά... Δε ξέρω με ποιό πλοίο αλλά θα έιναι οι πρώτες μου διακοπές σε νησί που ταξιδεύω με καράβι!! Δε θέλω να περάσω τέτοια κούραση!!
ειμαι απο κυθηρα και εχω να σου πω πως ειναι ελαχιστες οι φορες χωρις καθυστερηση
μια φορα που περνουσε πριν απο κρητη το καραβι ειχαν παρει τηλ και ειχαν πει πως ειχαν βαλει βομβα
προφανως καποιος θα το εχανε και ειπε δεν τους γ****
ολους με 4 ωριτσες καθυστερηση?
-----------------------------------------
Μυρτιδιότισσα.Το πλοίο που πηγαίνει Χανιά-Γύθειο.Από τις χειρότερες εμπειρίες που μπορεί να ζήσει κάποιος στη ζωή του.:P
επαναλαμβανομαι το ξερω αλλα εχω ταξιδεψει για κυθηρα και με αυτο.
χαλια πολα αλλα μετα απο τοσα χρονια εχω δεθει συναισθηματικα μαζι του.
τωρα το εριξαν στα βραχια του λιμανιου και ησυχασαμε:no1:
-----------------------------------------
Έχω ανέβει πολλές φορές σε αυτό γιατί κάποτε πήγαινε Νεάπολη-Κύθηρα:P
πες μου οτι εισαι απο εκει να τρελαθω:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ξεθάβω αυτό για να πω πως το μυτιλήνη εχει σκατώσει φέτος 100 φορές παραπάνω από πέρυσι . Τόσο θεαματική μεταμόρφωση πρώτη φορά βλέπω. Να ναι καλά ο κιμωλιάτης σου ο σπαγγοραμμένος.

Ναι, και το πιο αστείο ειναι ότι φέτος ένας απ'τους Κεντέρηδες πιάνει τρεις φορές την εβδομάδα Κίμωλο. :P
Το πιο εκνευριστικό πλοίο ειναι το "καινούριο" Αδαμάντιος Κοραής...Κύθνο-Σέριφο-Σίφνο-Μήλο-Κίμωλο-Φολέγανδρο-Σίκινο-Ίο-Σαντορίνη...Φεύγει στις 2,30 το μεσημέρι από Πειραιά και φτάνει Σαντορίνη το άλλο πρωί στις 6,30...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ναι, και το πιο αστείο ειναι ότι φέτος ένας απ'τους Κεντέρηδες πιάνει τρεις φορές την εβδομάδα Κίμωλο. :P
Το πιο εκνευριστικό πλοίο ειναι το "καινούριο" Αδαμάντιος Κοραής...Κύθνο-Σέριφο-Σίφνο-Μήλο-Κίμωλο-Φολέγανδρο-Σίκινο-Ίο-Σαντορίνη...Φεύγει στις 2,30 το μεσημέρι από Πειραιά και φτάνει Σαντορίνη το άλλο πρωί στις 6,30...
και γω αυτο πηρα φετος...εφτασα στην ιο στις 3 το πρωι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
και γω αυτο πηρα φετος...εφτασα στην ιο στις 3 το πρωι!


Χαχ, και πάλι καλά να λες γιατι μετά το δεκαπενταυγουστο έφτανε Κίμωλο στις 1, οπότε στην Ίο θα έφτανε στις 4-5...Πάντως εγώ με HS έφτασα Ίο σε 4 ώρες και πέρασα κι από Σαντορίνη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top