Εκνευριστικά πλοία

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όλα τα καταμαράν κουνάνε απίστευτα μετά τα 6 μποφόρ. Αλλά εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα. :P
Τα Blue Star είναι όντως όμορφα πλοία. Θα ξαναπώ, όμως, οτι τα τελειότερα είναι τα πλούσια ξαδερφάκια τους, τα Superfast.

Εγώ τι να πω που πέρασα με το Highspeed 4 από το κάβο ντόρο με 8 μποφόρ (μας έπιασαν στο δρόμο:P); :s :wow:
Του χρόνου μάλλον θα προτιμήσω τα blue star ferries. Είναι λίγο αργά, αλλά περνάει ευχάριστα το ταξίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μη μιλάς καθόλου. Με 9 πέρασα πέρσι γιατί το απαγορευτικό βγήκε μετά τον απόπλου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μιράζαν και σε εσάς αυτές τις σακούλες που μοιάζουν σαν αυτές που έχουν στα goody's;:P Πάντως το χειρότερο ήταν ότι 4 ώρες δεν πήγα τουαλέτα γιατί και να πήγαινα, από το κούνημα δεν θα έβρισκα στόχο :lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ τα φοβάμαι ρε γαμώτο τ' αεροπλάνα :(. Το ξέρω ότι είναι τελείως παράλογο αλλά πανικοβάλομαι στην ιδέα ότι τα πράγματα είναι έξω απ' το χέρι μου σε περίπτωση ατυχήματος.

Φλώρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
γι' αυτό να εμπιστεύετε τη ΛΑΝΕ. Κάνει δρομολόγια προς άγιο νικόλαο και γιεράπετρο.

(σωστά μαντέψατε, είναι λασιθιώτικη :p )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
ΛΑΝΕ!!! Τι μου θύμησες τώρα??? Υπάρχει ακόμα το Βιτσέντζος Κορνάρος??Kαλό πλοιαράκι τύπου Δημητρούλα αλλά σχετικά παλιό (32 ετών).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μου φαίνεται σε ακούω να κάνεις πλάτσα πλούτσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
γι' αυτό να εμπιστεύετε τη ΛΑΝΕ. Κάνει δρομολόγια προς άγιο νικόλαο και γιεράπετρο.

(σωστά μαντέψατε, είναι λασιθιώτικη :p )

Πρόσεξε! Είμαι από Άγιο Νικόλαο και κατεβαίνω κάθε καλοκαίρι! Με το Βιτσέντζος Κορνάρος μία φορά ταξίδεψα και δεν το ξαναεπιχείρησα...Πάνω από 10-12 ώρες ταξίδι! Έλεος! Σκυλοπνίχτης! Τα τελευταία χρόνια ταξιδεύουμε με ΑΝΕΚ και συγκεκριμένα με τα ΚΡΗΤΗ. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο αλλά συγκριτικά με της ΛΑΝΕ είναι αξιοθαύμαστα! Εμείς έτσι κι αλλιώς πάντα έχουμε καμπίνα οπότε είναι σχετικά καλά! Βέβαια στο ταξίδι επιστροφής στις 2/8 είχε 7-8 Μποφόρ και δε θέλετε να σας περιγράψω τι γινόταν! Εγώ που δε ζαλίζομαι ΠΟΥΘΕΝΑ,ζαλίστηκα σε σημείο λιποθυμίας! Τα ΜΙΝΟΑΝ είναι πολυτελή αλλά ασύγκριτα ακριβότερα όσον αφορά την καμπίνα γι'αυτό και δεν τα προτιμάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
γεια σου ρε συντοπίτισσα! (περίπου, είμαι 900 μέτρα πάνω από τον άγιο, οροπέδιο λασιθίου αν έχεις ακουστά). Δεν είπα ότι η λανέ είναι τέλεια, είπα ότι υπάρχει και λασιθιώτικη εταιρεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άμα είναι για τα σκουπίδια να τη βράσω...Συνήθως όλοι οι κρητικοί που ξέρω από τα μέρη σας πάνε Ηράκλειο με Μινωικές και μετά πάνε Λασίθι δια ξηράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ε ναι το ξέρω αυτό δεν είπα το αντίθετο...

(α το μυτιλήνη ειναι του '73 :!: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Kαι το Μυτιήνη δεν είναι το πιο παλιό!!! Το Νταλιάνα του Μάκη του Αγούδημου κατασκευάστηκε το '70!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν συντηρούνται καλά τα πλοία δεν πειράζει να είναι του 70-75. Δεν θεωρούνται αρχαία μερικά πλοία 30ετίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
το πλοίο αυτό την εποχή που κατασκευάστηκε ήταν φοβερό-τζαμάτο-υπέροχο-ξεχωριστό, γι' αυτό και κρατάει ως σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είναι το καλύτερο καράβι της NEΛ αυτό. Τα 3 ταχύπλοα είναι, εκτός κι αν τα πούλησε και δεν το ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
στο ρέθυμνο και στα χανιά τα έβαλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το 1. Τα άλλα δύο ειναι στις Κυκλάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
γεια σου ρε συντοπίτισσα! (περίπου, είμαι 900 μέτρα πάνω από τον άγιο, οροπέδιο λασιθίου αν έχεις ακουστά). Δεν είπα ότι η λανέ είναι τέλεια, είπα ότι υπάρχει και λασιθιώτικη εταιρεία.

Καλά ,από Οροπέδιο Λασιθίου είσαι? Εννοείται ότι εχω ακουστά! Ανεβαίνουμε μονοήμερες κάθε χρόνο οικογενειακώς! Βρήκα συμπατριώτη! Και που υπάρχει η ΛΑΝΕ τι να το κάνεις? Είναι να μη σου τύχει! Άσε που έτσι και κάτσει και είναι και ένα δεύτερο πλοίο στο λιμάνι του Αγίου πρέπει να περιμένεις να φύγει και μετά να περάσει για να δέσει αυτό στο οπόιο είσαι μέσα (σημ.: το λιμάνι του Αγίου Νικολάου είναι ιδιαιτέρως μικρό και ακατάλληλο για παραπάνω από ένα μεγάλα πλοία)

Άμα είναι για τα σκουπίδια να τη βράσω...Συνήθως όλοι οι κρητικοί που ξέρω από τα μέρη σας πάνε Ηράκλειο με Μινωικές και μετά πάνε Λασίθι δια ξηράς.

Εξυπακούεται! Προκειμένου να τραβήξουμε τα πάνδεινα δια θαλάσσης και να μην ξέρουμε αν θα φτάσουμε κιόλας (που λέει ο λόγος) καλύτερα να πάμε οδικώς! Ούτως ή άλλως πιο γρήγορα θα φτάσουμε με το αυτοκίνητο παρά με το πλοίο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
νομίζω η λανέ είχε δρομολόγιο πειραιάς-λέσβος-χίος-σάμος-σητεία προ αμνημονεύτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ε,και να είχε (που δεν το ξέρω) θα ήταν τόσο καλό όσο και τα υπόλοιπα! περνάς κυριολεκτικά από 40 κύματα για να φτάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top