Εκνευριστικά πλοία

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να γίνουν τα νεύρα σας κομμάτια λόγω καθυστερήσεων και χάλια υπηρεσιών σε πλοία?

Παράδειγμα εγώ, σήμερα το πλοίο ΜΥΤΙΛΗΝΗ ήταν να αναχωρήσει από το λιμάνι της ομόνυμης πόλης στι 10:30 το πρωί και να φτάσει στον Πειραιά στις 8:30 το απόγευμα.

Τι έγινε;


Το πλοίο μπήκε στο λιμάνι στις 10:30 και αναχώρησε στις 11... Μακάρι να ήταν μόνο αυτό...

Έπειτα από 10 ώρες δυνατού κουνήματος και απίστευτης βαρεμάρας, μας απαγορεύτηκε να εισέλθουμε στο λιμάνι του πειραιά λόγω αυξημένης κίνησης.

Αποτέλεσμα?

Το πλοίο μπήκε στις 9:30 στο λιμάνι και αποβιβαστήκαμε στις 10:00. Σύνολο 12 ώρες ταλαιπωρίας.

Συγχαρητήρια στη NEL LINES (ιδιοκτήτρια του ΘΕΟΦΙΛΟΣ) της οποίας το καλύτερο πλοίο τυχγάνει να είναι το... μυτιλήνη. Άσ' τα να πάνε δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Μη μου λες τέτοια τώρα... Θα πάω διακοπές Κύθηρα με καράβι για πρώτη φορά... Δε ξέρω με ποιό πλοίο αλλά θα έιναι οι πρώτες μου διακοπές σε νησί που ταξιδεύω με καράβι!! Δε θέλω να περάσω τέτοια κούραση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Σιγά ρε φλώρε, για 2 ώρες κάνεις έτσι, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να γίνουν τα νεύρα σας κομμάτια λόγω καθυστερήσεων και χάλια υπηρεσιών σε πλοία?

Παράδειγμα εγώ, σήμερα το πλοίο ΜΥΤΙΛΗΝΗ ήταν να αναχωρήσει από το λιμάνι της ομόνυμης πόλης στι 10:30 το πρωί και να φτάσει στον Πειραιά στις 8:30 το απόγευμα.

Τι έγινε;


Το πλοίο μπήκε στο λιμάνι στις 10:30 και αναχώρησε στις 11... Μακάρι να ήταν μόνο αυτό...

Έπειτα από 10 ώρες δυνατού κουνήματος και απίστευτης βαρεμάρας, μας απαγορεύτηκε να εισέλθουμε στο λιμάνι του πειραιά λόγω αυξημένης κίνησης.

Αποτέλεσμα?

Το πλοίο μπήκε στις 9:30 στο λιμάνι και αποβιβαστήκαμε στις 10:00. Σύνολο 12 ώρες ταλαιπωρίας.

Συγχαρητήρια στη NEL LINES (ιδιοκτήτρια του ΘΕΟΦΙΛΟΣ) της οποίας το καλύτερο πλοίο τυχγάνει να είναι το... μυτιλήνη. Άσ' τα να πάνε δηλαδή...


με το θεοφιλος πηγες.... ειναι ιδιαιτερα γνωστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
γιατι δεν επαιρνες αεροπλανο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
με το θεοφιλος πηγες.... ειναι ιδιαιτερα γνωστο...

Ε ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΘΕΝΑ, 50 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΠΗΓΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γι'αυτό αποφεύγω όσο μπορώ τα πλοία. Ειδικά αυτά τα σάπια της ΑΝΕΚ που πηγαίνουν Χανιά. Έχει διπλασιαστεί κιόλας η τιμή του εισιτηρίου (απο 10.5 ευρώ πήγε 22 ευρώ το φοιτητικό) μέσα σε 3 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
γιατι δεν επαιρνες αεροπλανο?:P

Γιατί έχουμε αμάξι... άσε που τα αεροπλάνα από το (μικρό) αεροδρόμιο της μυτιλήνης παραείναι γούτσου γούτσου...


anarki, τα πλοία της ΑΝΕΚ είναι άρτια μόνο στο ηράκλειο με καλύτερά τους τα αργά αλλά σταθερά, μεγάλα και ακούνητα ΚΡΗΤΗ Ι και ΚΡΗΤΗ ΙΙ. Αν έχεις λίιιιγο παραπάνω χρήμα, πας με τη μινόαν μέσα σε 5.5 ώρες. Και τα πλοία τους, μέσα στη χλιδή είναι! Καμία σχέση με τη ΝΕΛ και την ΑΝΕΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Γιατί έχουμε αμάξι... άσε που τα αεροπλάνα από το (μικρό) αεροδρόμιο της μυτιλήνης παραείναι γούτσου γούτσου...
:Dlol
Εγώ μια φορά που έκανα το δρομολόγιο Ρόδος- Πειραιάς είχε λίγη καθυστέρηση, όχι τρομερά πράγματα...
Το αεροπλάνο το προτιμώ, πάντως. Κάνει ταξίδι 14 ωρών (με πλοίο) σε 1 ώρα! Μόνο που μετά ακούω χειρότερα από τη γιαγιά μου για 2 μέρες...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ τα φοβάμαι ρε γαμώτο τ' αεροπλάνα :(. Το ξέρω ότι είναι τελείως παράλογο αλλά πανικοβάλομαι στην ιδέα ότι τα πράγματα είναι έξω απ' το χέρι μου σε περίπτωση ατυχήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εμείς κάθε χρόνο με καράβι πάμε στα νησιά. Φέτος λοιπόν ήταν η χειρότερη. Νάξος-Πειραιάς. Θα σας πω όλο το σκηνικό:
Στις 6.30 ξυπνήσαμε. Στις 9:40 ήμασταν στο καράβι και μας είπαν να έρθουμε σε 1 ώρα. (Αφού φάγαμε αβγά με μπέικον:P) πήγαμε στο καράβι περιμέναμε 2 ώρες και μας έβαλαν μέσα. Πήγαμε με το high speed 2. Ωραίο καράβι θα έλεγα...Το κούνημα δεν είχε τέλος.Το μισό καράβι ξερνούσε(ευτυχώς όχι εγώ:D). Πήγαινε δεξιά αριστερά δεξιά αριστερά. Αλλά δεν ήταν μόνο αυτό. Μας είχαν βάλει 4μελή οικογένεια σε 3 διαφορετικά μέρη. Εγώ με την 6χρονη αδερφή μου μαζί με μια άλλη οικογένεια. Ο μπαμπάς μου στην άλλη άκρη του πλοίου και η μαμά μου κάμποσες θέσεις πιο πέρα...Αφού συνενοηθηκαμε με χιλιάδες ξένους που πολλοί δεν ήξεραν και καλά αγγλικά καταφέραμε να έρθει και η μαμά μαζί μας (για τον μόνο λόγο που την ήθελα ήταν για να την κερδίσω στο πινάκλ :xixi:). Όταν φτάσαμε (μου έκοψαν και στην μέση μια πολύ ωραία ταινία στο ΑΝΤ1) είχαμε άλλη μια 1ωρη καθυστέρηση στο γ***μένο λιμάνι του πειραιά που σε χειρότερο μέρος από αυτό δεν έχω πάει. Λέει είχαν έρθει 2 πλοία μαζί. Η κίνηση δεν είχε προηγούμενο. κορναρίσματα...είναι γνωστοί οι αθηναίοι για την νευρικότητά τους στην οδήγηση μην πω και τίποτα χειρότερο. Ορκίστηκα να μην ξαναπάω Αθήνα μετά από αυτή την φοβερή ταλαιπωρία σε αυτό το απαίσιο και πραγματικά αποκρουστικό λιμάνι. Μετά τις 5 ώρες στο καράβι είχαμε και άλλες 6,5 ώρες στο αμάξι που μου φάνηκαν πολύ λιγότερες και χωρίς ταλαιπωρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Από τα δύο πλοία που ήρθαν ταυτόχρονα το ένα ήταν το ΜΥΤΙΛΗΝΗ, γι' αυτό και δε μας αφήσανε να μπούμε και περιμέναμε μισή ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έχω ταξιδέψει 2 φορές με το Highspeed 4 της hellenic seaways, η εξυπηρέτηση ήταν πολύ καλή και το δρομολόγιο ακριβές. Μόνο που την πρώτη φορά είχαμε ξεκινήσει με 3 μποφόρ και μας έπιασαν τα 8 στο κάβο ντόρο. Τρομακτική εμπειρία... Και όσο για τα αεροπλάνα, είναι τα αγαπημένα μου. Παρόλο που φοβάμαι λίγο, δεν χάνω την ευκαιρία να ταξιδέψω μ' αυτά. Το μόνο που δεν μου αρέσει όμως και στα 2 μέσα μεταφοράς είναι ότι μας δείχνουν τι να κάνουμε σε περίπτωση ατυχήματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ποιά αρτιότατα πλοιά της ΑΝΕΚ μωρέ, μπαίνεις μέσα και άσπρος και βγαίνεις μαύρος απο τη βρωμιά και δεν είσαι και σίγουρος αν θα φτάσεις.
Άθλια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Για τα high speed λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τα High Speed είναι της Hellenic Seaways.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μπες στο κρήτη 1 ή στο κρήτη 2 να δεις ποια αρτιότητα εννοώ. η βρωμιά είναι στο πρέβελης και το λατώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και στο Λισσός και στο Ελευθέριος Βενιζέλος.
Στα Κρητη δεν έχω μπει, αλλά εξωτερικά φαίνονται ακόμα χειρότερα απο τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
το ελευθέριος βενιζέλος είναι κορυφή όταν είχα πάει με αυτό το 2000 δεν υπήρχε ίχνος βρωμιάς. Το ίδιο και στα ΚΡΗΤΗ, με τα οποία πήγα και ήρθα πρόπερσι. Εσύ που πήγες και βρώμισες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγώ τα φοβάμαι ρε γαμώτο τ' αεροπλάνα :(

Κι εγώ λιγάκι.... Έχω ένα ψιλοάγχος πριν μπω μέσα, αλλά μπαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top