Εισαγωγή σε άλλη σχολή

GeorgeKarag

Νεοφερμένος

Ο GeorgeKarag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Πώς είστε;
Λοιπόν, εγώ είχα περάσει το 2018 στο ΑΤΕΙΘ (νυν ΔΙΠΑΕ) στο τμήμα Ηλεκτρονικών, αλλά αποφάσισα να διακόψω την σχολή, διότι δεν με ικανοποιούσε. Θα ήθελα να δώσω εκ νέου Πανελλαδικές εξετάσεις και να μπω σε κάποια σχολή Κοινωνιολογίας (Παν. Αιγαίου, Παν. Κρήτης, ΕΚΠΑ, Πάντειο), δηλ. σχολή από το 1ο επιστημονικό πεδίο. Γίνεται κάτι τέτοιο μιας και μπήκα στο ΑΤΕΙΘ από το 4ο πεδίο; Αν γίνεται κάτι τέτοιο, τι διαδικασία πρέπει να παρακολουθήσω; Πρέπει να πάω στο λύκειό μου και να κάνω κάποια δήλωση; Γνωρίζω, βέβαια, ότι κάτι τέτοιο θα είναι πολύ δύσκολο, διότι θα πρέπει να δώσω έμφαση σε άλλα μαθήματα (Αρχαία, Ιστορία, Κοινωνιολογία), αλλά αν γίνεται, θα ήθελα να δοκιμάσω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,730 μηνύματα.
Απλο ακουγεται , παιρνεις τηλεφωνο στο λυκειο σου να ρωτησεις πως θελουν την αιτηση ( με παρουσια ή email) και κανεις την αιτηση συμμετοχης στις πανελληνιες 2021 στο 1ο πεδιο. Προθεσμια 8-19 Μαρτιου.
 

GeorgeKarag

Νεοφερμένος

Ο GeorgeKarag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απλο ακουγεται , παιρνεις τηλεφωνο στο λυκειο σου να ρωτησεις πως θελουν την αιτηση ( με παρουσια ή email) και κανεις την αιτηση συμμετοχης στις πανελληνιες 2021 στο 1ο πεδιο. Προθεσμια 8-19 Μαρτιου.
A, δηλαδή μόνο αυτό; Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που ήμουν σε διαφορετικό πεδίο τότε; Τους στέλνω ένα email, μου στέλνουν την αίτηση, την συμπληρώνω, τους την στέλνω και αυτό, σωστά;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,730 μηνύματα.
A, δηλαδή μόνο αυτό; Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα που ήμουν σε διαφορετικό πεδίο τότε; Τους στέλνω ένα email, μου στέλνουν την αίτηση, την συμπληρώνω, τους την στέλνω και αυτό, σωστά;
Οχι δεν υπαρει θεμα με το πεδιο που εισουν, τωρα πας οπου θελεις.
Τωρα...ζητω, μου στελνεις, σου στελνω ? ενταξει μπορει και να παιξει ,αλλα σχολειο ειναι μεν, δημοσιο δε.
Καλυτερα να εισαι προετοιμασμενος απο μονο σου.
Εδω ειναι οι αιτησεις ( περιεργο δεν τις εβαλαν σε μορφη word φετος)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top