Εισαγωγή λατινικών

ilias_21

Νεοφερμένος

Ο ilias_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πυροσβεστών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα μια διευκρίνιση σχετικά με την εισαγωγή των λατινικών. Στη διδακτέα ύλη αναφέρεται χαρακτηριστικά...Κλασική εποχή : α χρόνοι Κικέρωνα, β αυγουστειοι χρόνοι. Εγώ συμπεραίνω ότι δεν είναι όλη η κλασική εποχή αλλά μόνο αυτά τα δύο κομμάτια. Το έχω συζητήσει και με συνυποψηφίους και οι απόψεις διίστανται. Επίσης καθηγητές λένε ότι διδάσκουν όλη την κλασική εποχή για να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους. Επειδή βλέπω το θέμα λίγο τεχνοκρατικά θα ήθελα να ξέρω ακριβώς τι είναι στην ύλη και τι όχι για να μην ξοδεύω άσκοπα χρόνο σε περιττά πράγματα. Θα εκτιμούσα και τις δικές σας απόψεις
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,734 μηνύματα.
Καλημερα
Κοιτα εγω δεν ξερω λεξη λατινικα
Αλλα μπορω να σου δειξω τον επισημο νομο της υλης
Τωρα αυτο το χαρτι το εχουν μπροστα τους αυτοι που βαζουν τα θεματα αλλα δεν σημαινει οτι και θα το διαβασουν απαραιτητα..

 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Άσε τις μπαρούφες που σας λένε οι καθηγητές γιατί οι μισοί και παραπάνω δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Αν η ανακοίνωση του υπουργείου λέει την Κλασική εποχή: α' και β', εσείς το α και το β θα διαβάσετε για πανελλέλε
Επίσης καθηγητές λένε ότι διδάσκουν όλη την κλασική εποχή για να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους.
Ναι, αυτοί θα το έχουν, εσείς θα το έχετε όμως;

Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν κάποιοι έχουν καθήσει να διαβάσουν τον ΦΕΚ. Πέντε λεπτά από την ζωή τους θα πάρει.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 579 μηνύματα.
Άσε τις μπαρούφες που σας λένε οι καθηγητές γιατί οι μισοί και παραπάνω δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Αν η ανακοίνωση του υπουργείου λέει την Κλασική εποχή: α' και β', εσείς το α και το β θα διαβάσετε για πανελλέλε

Ναι, αυτοί θα το έχουν, εσείς θα το έχετε όμως;

Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν κάποιοι έχουν καθήσει να διαβάσουν τον ΦΕΚ. Πέντε λεπτά από την ζωή τους θα πάρει.
Έλα ντε; Το ΦΕΚ είναι σαφές. Δηλαδή υπάρχουν καθηγητές, φιλόλογοι μάλιστα, που δεν διάβασαν ή δεν κατανοούν τι γράφει το ΦΕΚ και φορτώνουν τα παιδιά με επιπλέον διάβασμα; Καλύτερα να αλλάξουν επάγγελμα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Έλα ντε; Το ΦΕΚ είναι σαφές. Δηλαδή υπάρχουν καθηγητές, φιλόλογοι μάλιστα, που δεν διάβασαν ή δεν κατανοούν τι γράφει το ΦΕΚ και φορτώνουν τα παιδιά με επιπλέον διάβασμα; Καλύτερα να αλλάξουν επάγγελμα.
Κλασική βλακεία που βαράει τους φιλολόγους όταν αναλαμβάνουν Γ' λυκείου. Προσπαθήστε να τους το εξηγήσετε μπας και καταλάβουν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top