Εικόνα γραπτού στην έκθεση - δυσανάγνωστα γράμματα

gazaki voutaniou

Νεοφερμένος

Η gazaki voutaniou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 113 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αν κάθε φορά που η φιλόλογός μου μου έκανε επίπληξη για τα γράμματά μου έπαιρνα πέντε λεπτά του ευρώ, σήμερα θα μπορούσα άνετα να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο τογιότα κορόλα (σε πολυκαιρισμένη κατάσταση).
η ίδια ισχυρίζεται ότι το δυσανάγνωστο γραπτό μπορεί να κοστίσει πολλές πολύτιμες μονάδες. οκέι. γνωρίζω ότι οι διορθωτές των πανελλαδικών τείνουν να είναι στραβόξυλα ειδικά στην έκθεση, αλλά αυτό μου ακούγεται κάπως. εμ. υπερβολικό. κι όμως. αυτή επιμένει. μου είχε κάνει παρατήρηση και η καθηγήτρια της έκθεσης στο σχολείο, αλλά με διαβεβαίωσε ότι εφόσον διαβάζονται, δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
παραθέτω κάποια δείγματα του γραφικού μου χαρακτήρα παρακάτω για αξιολόγηση. όρεξη να τον αλλάξω δεν πολυέχω για να είμαι ειλικρινής, αλλά αν όντως ισχύουν τα παραπάνω τότε μάλλον θα χρειαστεί να κάνω το σκατό μου παξιμάδι και να στρωθώ και σε αυτό τον τομέα. λοιπόν. am i cooked
IMG_20240628_232234.jpg

IMG_20240628_231829.jpg
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,964 μηνύματα.
αν κάθε φορά που η φιλόλογός μου μου έκανε επίπληξη για τα γράμματά μου έπαιρνα πέντε λεπτά του ευρώ, σήμερα θα μπορούσα άνετα να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο τογιότα κορόλα (σε πολυκαιρισμένη κατάσταση).
η ίδια ισχυρίζεται ότι το δυσανάγνωστο γραπτό μπορεί να κοστίσει πολλές πολύτιμες μονάδες. οκέι. γνωρίζω ότι οι διορθωτές των πανελλαδικών τείνουν να είναι στραβόξυλα ειδικά στην έκθεση, αλλά αυτό μου ακούγεται κάπως. εμ. υπερβολικό. κι όμως. αυτή επιμένει. μου είχε κάνει παρατήρηση και η καθηγήτρια της έκθεσης στο σχολείο, αλλά με διαβεβαίωσε ότι εφόσον διαβάζονται, δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
παραθέτω κάποια δείγματα του γραφικού μου χαρακτήρα παρακάτω για αξιολόγηση. όρεξη να τον αλλάξω δεν πολυέχω για να είμαι ειλικρινής, αλλά αν όντως ισχύουν τα παραπάνω τότε μάλλον θα χρειαστεί να κάνω το σκατό μου παξιμάδι και να στρωθώ και σε αυτό τον τομέα. λοιπόν. am i cooked
View attachment 134428
View attachment 134427
Μερικά σημεία είναι όντως δυσανάγνωστα. Δούλεψέ το τώρα που μπορείς. Όχι γενικά και αόριστα να κάνεις καλύτερα γράμματα, αλλά ενώ γράφεις ταχύτατα. Με είχε επιπλήξει άπειρες φορές η δικιά μου για το συγκεκριμένο ζήτημα.

Βέβαια, να ξέρεις πως οι διορθωτές έχουν διαβάσει άπειρα γραπτά. Θα βγάλουν νόημα. Το θέμα είναι να μην κουράζεις πολύ, αλά γραμμική Β.
 

gazaki voutaniou

Νεοφερμένος

Η gazaki voutaniou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 113 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το θέμα είναι να μην κουράζεις πολύ, αλά γραμμική Β.
άκουω πιο συχνά παρομοιώσεις με σανσκριτικά, οπότε η γραμμική β με εξέπληξε ευχάριστα. θενκς για την απάντηση πάντως 🤝
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,265 μηνύματα.
Ο γραφικός σου χαρακτήρας είναι ακριβώς στο μεταίχμιο ευανάγνωστος-δυσανάγνωστος.

Προτείνω να δουλέψεις ενεργά να τον καλυτερέψεις, παίζει πολύ παραπάνω ρόλο από όσο νομίζεις.

Προσπάθησε να πάρεις λεπτότερα στιλό και να "πιέζεις" κάτω για να γράφεις.
 

gazaki voutaniou

Νεοφερμένος

Η gazaki voutaniou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 113 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Προσπάθησε να πάρεις λεπτότερα στιλό
τα κείμενα και των δύο φωτογραφιών γράφθηκαν με 0.4mm needle tip 🥲🥲🥲 θα προσπαθήσω όμως να πιέζω περισσότερο το στυλό για να μην ενώνονται υπερβολικά τα γράμματα a la cursive της κακιάς ώρας. ευχαριστώ για το σχόλιο.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,964 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 572 μηνύματα.
Όπως αναφέρθηκε τα γράμματα σου διαβάζονται αλλά είναι στο όριο. Συνήθως όταν βιαζόμαστε, όπως στις πανελλαδικές, ο γραφικός χαρακτήρας χειροτερεύει. Αν τα δείγματα που έστειλες είναι το χειρότερο σου πάει και έρχεται. Αν δεν είναι πρέπει να εξασκηθείς.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Βγαίνουν τα γράμματα απλά επειδή δυσκολεύομαι να διαβάσω δεν μπορώ με τη μια να καταλάβω τι θες να πεις , προσπάθησε να τα βελτιώσεις οσο μπορείς γιατί δυστυχώς μετράει και ο γραφικός χαρακτήρας
 

Panatha mono

Νεοφερμένος

Ο Panatha mono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αν κάθε φορά που η φιλόλογός μου μου έκανε επίπληξη για τα γράμματά μου έπαιρνα πέντε λεπτά του ευρώ, σήμερα θα μπορούσα άνετα να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο τογιότα κορόλα (σε πολυκαιρισμένη κατάσταση).
η ίδια ισχυρίζεται ότι το δυσανάγνωστο γραπτό μπορεί να κοστίσει πολλές πολύτιμες μονάδες. οκέι. γνωρίζω ότι οι διορθωτές των πανελλαδικών τείνουν να είναι στραβόξυλα ειδικά στην έκθεση, αλλά αυτό μου ακούγεται κάπως. εμ. υπερβολικό. κι όμως. αυτή επιμένει. μου είχε κάνει παρατήρηση και η καθηγήτρια της έκθεσης στο σχολείο, αλλά με διαβεβαίωσε ότι εφόσον διαβάζονται, δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
παραθέτω κάποια δείγματα του γραφικού μου χαρακτήρα παρακάτω για αξιολόγηση. όρεξη να τον αλλάξω δεν πολυέχω για να είμαι ειλικρινής, αλλά αν όντως ισχύουν τα παραπάνω τότε μάλλον θα χρειαστεί να κάνω το σκατό μου παξιμάδι και να στρωθώ και σε αυτό τον τομέα. λοιπόν. am i cooked
View attachment 134428
View attachment 134427
Δεν υπαρχει περίπτωση με αυτα τα γραμματα να εχεις θεμα στις Πανελληνιες.Εγω τα διαβαζω πολυ ευκολα.Και μαλιστα κανω χειροτερα γραμματα απο εσενα.Και τωρα που εδωσα με βαση τον βαθμο που πηρα δεν νομιζω πως ειχαν θεμα με γραφικο χαρακτηρα.
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Και γω έκανα χάλια γράμματα και καθώς πλησίαζαν οι πανελλήνιες προσπάθησα να τα φτιάξω. Το είχα αρκετή έγνοια γενικά. Η στρατηγική που ακολούθησα ήταν επειδή μια καθηγήτρια στο φροντιστήριο μας έγραφε πολύ θεωρία στον πίνακα και μου άρεσαν τα γράμματά της, καθώς κρατούσα σημειώσεις προσπαθούσα τα γράμματα που δεν τα έκανα ωραία να τα κάνω όπως εκεινη(χελπ😭). Ξεκίνησα στη β λυκείου και μέχρι να δώσω είχα βελτιωθεί πολύ χαχαχαχ.
Γενικα δεν ξέρω κατά ποσό ισχύει αν το λαμβάνουν υπόψην αλλά γενικά επειδή η έκθεση είναι και λίγο ανάλογα τον εξεταστή και όπως είπαν και άλλοι είσαι στο όριο να δυσκολευτεί κάποιος να τα διαβάσει μπορείς να προσπαθήσεις λιιιγο να τα βελτιώσεις για να μην το έχεις στο μυαλό σου.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,604 μηνύματα.
Εμένα ευανάγνωστα μου φαίνονται τα γράμματα σου
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,989 μηνύματα.
Έχω δει και πιο δυσανάγνωστα γράμματα από αυτά σίγουρα, δεν είχα ιδιαίτερη δυσκολία να διαβάσω τα συγκεκριμένα. Το πρόβλημα είναι περισσότερο στα σημεία που είναι κολλημένα τα γράμματα. Αν έχεις διάθεση προσπάθησε να τα βελτιώσεις λίγο. Δεν είναι ότι θα σου κόψουν επίτηδες μονάδες από τα γράμματα, αλλά επηρεάζουν την ψυχολογία του εξεταστή τον οποίο σίγουρα θέλουμε με το μέρος μας.

Καλά είδα κι εγώ που κάνω ωραία γράμματα στον α' βαθμολογητή της έκθεσης το σωτήριον έτος 2022, αλλά μην αρχίσω να γκρινιάζω πάλι. Να 'ναι καλά ο β'.
 
Top