Είναι αργά να ξαναδώσω Πανελλήνιες;

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μην ακουω πιπες!!
ποτε δεν ειναι αργααα......αρκει να εχεις παρει σωστη αποφαση!!
αν εισαι σιγουρος δηλαδη!
και αν θες την γνωμη μου καλο θα ηταν να εδινες απο εσπερινο γενικο λυκειο!
ειναι καλυτερα τα πραγματα εκει....πιστεψε με ειμαι σε εσπερινο λυκειο στην τελευταια ταξη!!
λιγοτερη υλη και χαμηλοτερες βασεις!!
ειναι μια χαραα αρκει να εχεις χαρτι οτι δουλευεις το πρωι!
οποτεεε παρε σωστη αποφαση και πραξε αναλογως!!
:)))))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Για φετος ειναι πολυ δυσκολο...καλως ή κακως ειναι 6 μαθηματα με 3 απο αυτα δεν εχεις τα τελευταια χρονια καθολου τριβη(εκθεση,μαθηματικα,φυσικη) και μην ξεχνας οτι η κτηνιατρικη ειναι μια υψηλοβαθμη σχολη...


Υ.Γ Τελειωνοντας και εγω τη σχολη πριν 4 χρονια ενιωθα καπως....εκει που παντα διαβαζες τωρα πια πρεπει να κανεις κατι αλλο...αλλαζει η ζωη σου...για το λογο αυτο και πιθανον θες να σπουδασεις εκ νεου(προσωπικα αυτο ειχα περασει)...αν θες να συνεχισεις κατι πηγαινε εξω και ασχολησου με το αντικειμενο σου...αν σου αρεσει βεβαια...αλλιως δωσε πανελληνιες να αλλαξεις εντελως πορεια...εισαι μικρη και επιτρεπονται ολα...

Σωστά. Γιατί δεν κάνεις κάτι τέτοιο αλήθεια?

Όσο για το να δώσεις τώρα,θεωρώ ότι είναι κάπως αργά.
Γιατί θέλει στρώσιμο και συστηματικό διάβασμα,όσο και αν "κατέχεις" κάποια μαθήματα.
Μην ξεχνάς ότι έχουν περάσει και κάποια χρόνια από τότε που έδωσες.
Η Κτηνιατρική είναι μόνο δύο σχολές που παίρνουν περιορισμένο αριθμό ατόμων από όσο ξέρω,
οπότε δεν είναι και ότι πιο εύκολο.


Επίσης πολλοί ξεχνάτε ότι η Κτηνιατρική είναι και δύσκολη σχολή.
Έχω ακούσει ότι θέλει αρκετό διάβασμα και είναι αρκετά χρόνια επίσης. Δεν μπορείς να την βγάλεις μόνο σε 4 χρόνια,i guess.

Good luck σε ότι και αν αποφασίσεις πάντως. =)

Και εμενα με προβληματιζει το χρονικο περιθωριο και εχετε μεγαλο δικιο σε αυτο που λετε.
Απο την αλλη σκεφτομαι σα γρια οτι θα περασουν τα χρονια κ δεν θα εχω κανει αυτο που θελω! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Και εμενα με προβληματιζει το χρονικο περιθωριο και εχετε μεγαλο δικιο σε αυτο που λετε.
Απο την αλλη σκεφτομαι σα γρια οτι θα περασουν τα χρονια κ δεν θα εχω κανει αυτο που θελω! :(
aria89, δεν έχεις τίποτα να χάσεις.
Αφού αυτό θες, προσπάθησέ το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ειναι καλυτερα τα πραγματα εκει....πιστεψε με ειμαι σε εσπερινο λυκειο στην τελευταια ταξη!!
λιγοτερη υλη και χαμηλοτερες βασεις!!
ειναι μια χαραα αρκει να εχεις χαρτι οτι δουλευεις το πρωι!
οποτεεε παρε σωστη αποφαση και πραξε αναλογως!!
:)))))
Tα εσπερινά λύκεια δεν είναι 4 χρόνια?

Λογικά θα υπάρχει κάποια διαδικασία για να δώσει κάποιος που τέλειωσε γενικό από εσπερινά.
Αλλιώς όσοι είναι μεγαλύτεροι και δίνουν μετά από χρόνια, χαζοί είναι για να μην πάνε εκεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
το θεμα ειναι να το παρεις αποφαση και να προσπαθησεις πολυ...αν το 9ελεις εσυ,μη σε νοιαζει τιποτα..
ασφαλως και δεν ειναι αργα..
αργα 9α μπορουσε να ηταν μονο αν ειχε τελειωσει η περιοδος δηλωσεων για τις πανελληνιες ,η οποια ουτε καν εχει αρχισει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αμα εχεις ορεξη και μπορεις go for it :)

κατι σχετικο και ασχετο: με κατατακτηριες δεν θα γινοταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
το θεμα ειναι να το παρεις αποφαση και να προσπαθησεις πολυ...αν το 9ελεις εσυ,μη σε νοιαζει τιποτα..
ασφαλως και δεν ειναι αργα..
αργα 9α μπορουσε να ηταν μονο αν ειχε τελειωσει η περιοδος δηλωσεων για τις πανελληνιες ,η οποια ουτε καν εχει αρχισει!;)

μιας και το ανεφερες, ποτε ξεκινανε? Νομιζω διαβασα καπου για Φεβρουαριο...

Παιδια, εγω ξεκινησα κουτσα κουτσα το διαβασμα. Καποιοι θα σκεφτεστε "Που πας ρε Καραμητρο?" Ομως, αν δεν προσπαθησω ισως το μετανιωνω μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
αν μπορείς να δώσεις κατατακτήριες δώσε αυτές τις εξετάσεις! αλλιώς νυχτερινό..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οπως ειπαν και οι απο πανω...Τολμα το(Εσυ ξερεις καλυτερα απο τον καθενα τι θελεις). Τωρα στο θεμα του διαβασματος,εισαι τουλαχιστον 4 μηνες πισω με 6 μηνες μπροστα σου. Δεν θα ειναι ευκολο, πρεπει να διαβαζεις μερα νυχτα για να καλυψεις το χαμενο εδαφος. Η συμβουλη μου...Κανε ενα εβδομαδιαιο προγραμμα αναλυτικα για καθε μερα(ωρα κατα ωρα) οπου θα το τηρεις με στρατιωτικη πειθαρχεια. Να βαλεις και αρκετα διαλειμματα(αλλα μην το παρακανεις). Και εαν δεν τα καταφερεις τον Ιουνιο..μην απογοητευτεις...Την επομενη χρονια θα εισαι πιο ετοιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Tα εσπερινά λύκεια δεν είναι 4 χρόνια?

Λογικά θα υπάρχει κάποια διαδικασία για να δώσει κάποιος που τέλειωσε γενικό από εσπερινά.
Αλλιώς όσοι είναι μεγαλύτεροι και δίνουν μετά από χρόνια, χαζοί είναι για να μην πάνε εκεί?

2009

HMMY θέσεις από εσπερινά: 1 :)



εγώ σου προτείνω να ξαναδώσεις δεν χάνεις τπτ αντιθέτως.. :)
Ελενα τα εσπερινα ειναι οντως 4 χρονιες αλλα εφοσον εχει τελειωσει ομως το λυκειο ειναι ή 1 ή 2 χρονιες!!!
4 χρονιες ειναι για αυτους που δεν εχουν τελειωσει καν το λυκειοο!!!

Νανσυ οι θεσεις που δεινουν τα πανεπηστιμια ειναι οτνως λιγες αλλα αν σκεφτεις οτι στα πρωινα δινουν 70000 χιλιαδες μαθητες πανελληνιες τα πανεπιστημια δινουν 60000 θεσεις οποτε καποιοι μαθητες (αυτοι που δεν εχουν γραψει καλα ετσι....) δεν θα περασουν καπου!!
αντιθετα στα εσπερινα σε ολη την ελλαδα δινουν 500 μαθητες πανελληνιες και τα πανεπιστημια δινουν 1000 και θεσεις....οποτε ολοι λιγο πολυ περνανε...!!
αυτη ειναι η διαφορα σε οτι εχει να κανει με τις θεσεις!!
εχουμε πλεονεκτημα οτι ειναι λιγοτερη η υλη...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
το παν ειναι να κανεις αυτο που αγαπας.αν δν σου αρεσει αυτο που σπουδασες τοτε πανε μαθε κατι αλλο γιατι μετα στη ζωη σου θα βασανιζεσαι..βεβαια,εκανες βλακεια που σπουδασες 4 ολοκληρα χρονια και δν ξαναδωσες.βεβαια αμα σου αρεσε η σχολη σου και απλα θες κατι αλλο,σε αυτην τν περιπτωση δν πειραζει.τελος επειδη πανω απο ολα ειμαστε ρεαλιστες αμα θες κτηνιατρικη υπολογιζε γυρω στα 30 να αποφοιτησεις γιατι η σχολη ειναι δυσκολη οπως και οι πανελληνιες..εν ολιγοις,αν εισαι διατεθημενη να περασεις μια χρονια μονο διαβασμα αλλα και αλλες 4-5(δν ξερω ποσες ακριβως) χρονιες στο πανεπιστημιο το οποιο ειναι και δυσκολο τοτε πηγαινε να το επιχειρησεις και ο θεος μαζι σου.παρεπιπτοντως τα χρονια δν σ πηραν και πολυ και εννοειται πως οσα περισσοτερα πραγματα ξερεις τοσο το καλυτερο γιατι ολα μα ολα ανηκουν σε μια αλυσιδα.αυτη ειναι η γνωμη ενος 16.5χρονου οποτε ακου καλυτερα τν γνωμη κανενος φοιτητη ή των γονιων σου(προτεινω γονεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας.
Υπαρχει καποιος απο την Κτηνιατρικη σχολη να μου πει την αποψη του για τη σχολη? Θα το εκτιμουσα πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top