Είναι αργά να ξαναδώσω Πανελλήνιες;

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Φετος αποφοιτησα απο τη σχολη που ειχα περασει πριν 4 χρονια (Νοσηλευτικη ΑΕΙ), χωρις καμια καθυστερηση, χωρις να χρωσταω μαθηματα κλπ. Εχει τελειωσει σχεδον ο Νοεμβριος και εμενα μου εχει κολλησει η ιδεα να ξαναδωσω Πανελληνιες φετος μετα απο 4 χρονια. Δεν με πηραν τα χρονια (22 ειμαι), αλλα και παλι δεν τολμαω.
Πιστευετε πως ειναι αργα να ξεκινησω το διαβασμα και πως αν ξεκινησω θα ειναι τσαμπα κοπος? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Γιατί να είναι αργά καλέ;

Αν έχεις όρεξη για διάβασμα τόλμα το. Βέβαια θα δεσμευτείς για τα υπόλοιπα 4 χρόνια της ζωής σου.
Από την άλλη πλευρά ένα ακόμα πτυχίο δεν θα σε βλάψει, σε τόσο δύσκολες εποχές που ζούμε θα σου είναι χρήσιμο μιας και έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις μια δουλειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,164 μηνύματα.
ενημερωτικά:

Ένα 2ο πτυχίο δεν είναι παίξε-γέλασε.

Εδώ για το 1ο πτυχίο, φτύνει ο κόσμος αίμα..αλλά και πάλι, εξαρτάται τι επιστήμη επιλέγεις να σπουδάσεις, τι βύσματα έχεις, ... κτλ. Ελλάδα ζούμε, σοβαρότης μηδέν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εξαρτάται τη σχολή.αν δεν έχει πολλές υποχρεώσεις μια χαρά μπορείς να το συνδυάσεις και με δουλειά.αν όχι και αν δεν υπάρχει οικονομική άνεση το βρίσκω λάθος να σε συντηρούν οι γονείς σου και για 2ο πτυχίο.καλύτερα κάνε μεταπτυχιακό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Φετος αποφοιτησα απο τη σχολη που ειχα περασει πριν 4 χρονια (Νοσηλευτικη ΑΕΙ), χωρις καμια καθυστερηση, χωρις να χρωσταω μαθηματα κλπ. Εχει τελειωσει σχεδον ο Νοεμβριος και εμενα μου εχει κολλησει η ιδεα να ξαναδωσω Πανελληνιες φετος μετα απο 4 χρονια. Δεν με πηραν τα χρονια (22 ειμαι), αλλα και παλι δεν τολμαω.
Πιστευετε πως ειναι αργα να ξεκινησω το διαβασμα και πως αν ξεκινησω θα ειναι τσαμπα κοπος? :(
Εξαρτάται από το ποια σχολή στοχεύεις, τα μόρια που θέλει κλπ. Το ότι τελείωσες τη σχολή σου στην ώρα σου, είναι καλό σημάδι.
Καλό θα ήταν να επιλέξεις μία επιστήμη που θα σχετίζεται με το πρώτο πτυχίο και θα του δίνει έξτρα δυνατότητες. Επίσης καλό θα ήταν να επιλέξεις ΑΕΙ, χωρίς υποχρεωτικές παραδόσεις.
Όπως κατάλαβες, αξίζει να το τολμήσεις.

ενημερωτικά:

Ένα 2ο πτυχίο δεν είναι παίξε-γέλασε.

Εδώ για το 1ο πτυχίο, φτύνει ο κόσμος αίμα..αλλά και πάλι, εξαρτάται τι επιστήμη επιλέγεις να σπουδάσεις, τι βύσματα έχεις, ... κτλ. Ελλάδα ζούμε, σοβαρότης μηδέν.
Είσαι τελείως λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
τι βύσματα έχεις, ... κτλ. Ελλάδα ζούμε, σοβαρότης μηδέν.

Όταν ακούω ή διαβάζω κάτι τέτοια μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. :mad:
-----------------

Στο θέμα μας τώρα, τι θα ήθελες να περάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γιατί να είναι αργά καλέ;

Αν έχεις όρεξη για διάβασμα τόλμα το. Βέβαια θα δεσμευτείς για τα υπόλοιπα 4 χρόνια της ζωής σου.
Από την άλλη πλευρά ένα ακόμα πτυχίο δεν θα σε βλάψει, σε τόσο δύσκολες εποχές που ζούμε θα σου είναι χρήσιμο μιας και έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις μια δουλειά...

Ναι το ξερω πως θα δεσμευτω, αλλα αν δεν ειχα αποφοιτησει στην ωρα μου δεν θα το σκεφτομουν τοσο πιστευω...

ενημερωτικά:

Ένα 2ο πτυχίο δεν είναι παίξε-γέλασε.

Εδώ για το 1ο πτυχίο, φτύνει ο κόσμος αίμα..αλλά και πάλι, εξαρτάται τι επιστήμη επιλέγεις να σπουδάσεις, τι βύσματα έχεις, ... κτλ. Ελλάδα ζούμε, σοβαρότης μηδέν.

Το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο το δευτερο. Ουτε το πρωτο ηταν!

εξαρτάται τη σχολή.αν δεν έχει πολλές υποχρεώσεις μια χαρά μπορείς να το συνδυάσεις και με δουλειά.αν όχι και αν δεν υπάρχει οικονομική άνεση το βρίσκω λάθος να σε συντηρούν οι γονείς σου και για 2ο πτυχίο.καλύτερα κάνε μεταπτυχιακό

Ουτε για το πρωτο με συντηρουσαν αν και ειχαν/εχουν...

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Υπαρχει καποιος που να επιχειρησε κατι αναλογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όταν ακούω ή διαβάζω κάτι τέτοια μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. :mad:
-----------------

Στο θέμα μας τώρα, τι θα ήθελες να περάσεις;
απλα αγνοεις;) οντως εξαρταται απο τον στοχο που εχει στο μυαλο της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Όταν ακούω ή διαβάζω κάτι τέτοια μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. :mad:
-----------------

Στο θέμα μας τώρα, τι θα ήθελες να περάσεις;

Κτηνιατρικη! Κουλο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος που να επιχειρησε κατι αναλογο?
Ούτε ένας, ούτε δυο. Αντίθετως μυριάδες. ;)

Εξαιρετική επιλογή για δέυτερο πτυχίο. Απαιτεί αρκετά μόρια, ξεκίνα από χθες διάβασμα. Το μόνο πρόβλημα, τα εργαστήρια που θα σε δεσμεύουν κάπως. Όμως με καλή διάθεση όλα λύνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Αν αυτο σου αρεσει...
Νομιζω πως μπορεις να τα καταφερεις! Εχεις δωσει ξανα πανελληνιες και σαν τους αλλους αποφοιτους πιστευεις (νομιζω) πως οι πανελληνιες μπροστα σε εξεταστικες, δεν πιανουν μια!
Πρεπει να κυνηγουμε τα ονειρα μας!
Ποτε δεν ειναι αργα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

19DiMiTriS94

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ποτε δεν ειναι αργα...Ενα παιδι απο το φροντιστηριο μου ηταν 22 χρονων και εβγαλε 17.000 μορια περυσι!!
Δεν θα χασεις τιποτα αν προσπαθησεις!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
σε τετοια ηλικια δεν ειναι αργα καλο θα ειναι να προσπαθησεις και που ξερεις μπορει και να πιασεις καποια πολυ καλη σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Κτηνιατρικη! Κουλο ε?

Ρητά και κατηγορηματικά ΠΗΓΑΙΝΕ. :clapup:

Ήταν το όνειρο μου να περάσω εκεί αλλά δεν μπορώ. :(
Αν μπορείς εσύ μην το αφήσεις. :)

Μπορείς να δώσεις και κατατακτήριες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ρητά και κατηγορηματικά ΠΗΓΑΙΝΕ. :clapup:

Ήταν το όνειρο μου να περάσω εκεί αλλά δεν μπορώ. :(
Αν μπορείς εσύ μην το αφήσεις. :)

Μπορείς να δώσεις και κατατακτήριες. ;)

Το ενδεχομενο Κατακτηριων δεν το σκεφτομαι, διοτι ειναι πολυ πιο δυσκολες απο τις Πανελληνιες κατα την αποψη μου και θα ειχα μικροτερες πιθανοτητες επιτυχιας!

Γιατι δεν μπορεσες (αν επιτρεπεται)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimakos82

Νεοφερμένος

Ο jimakos82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μα τι κάθεσαι και σκέφτεσαι; ενοοειται πως δεν είναι αργά, εγώ είμαι 29 και πριν 2 χρονια περασα σε ΤΕΙ πληροφορικής, είναι δύσκολο βέβαια να το συνδιάζω με τη δουλειά λόγω εργαστηρίων αλλα με ευχαριστεί τόσο που δεν με πειράζει. Εισαι 22 και το σκέφτεσαι; εχεις όλη τη ζωή μπροστά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μα τι κάθεσαι και σκέφτεσαι; ενοοειται πως δεν είναι αργά, εγώ είμαι 29 και πριν 2 χρονια περασα σε ΤΕΙ πληροφορικής, είναι δύσκολο βέβαια να το συνδιάζω με τη δουλειά λόγω εργαστηρίων αλλα με ευχαριστεί τόσο που δεν με πειράζει. Εισαι 22 και το σκέφτεσαι; εχεις όλη τη ζωή μπροστά σου...

ναι εχεις δικιο...
αλλα εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι αν προλαβαινω μεχρι το Μαιο. Ενταξει Βιολογιες και Εκθεση δεν θελω πολυ προσπαθεια, αλλα ειδικα Φυσικη και Μαθηματικα πιστευω θα ειναι παλουκια για μενα μετα απο τοσο καιρο!
Βεβαια τωρα εχω πιο στρωμενο μυαλο κ εχω συνηθισει το βαρυ το διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomikarios

Νεοφερμένος

Ο oikonomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για φετος ειναι πολυ δυσκολο...καλως ή κακως ειναι 6 μαθηματα με 3 απο αυτα δεν εχεις τα τελευταια χρονια καθολου τριβη(εκθεση,μαθηματικα,φυσικη) και μην ξεχνας οτι η κτηνιατρικη ειναι μια υψηλοβαθμη σχολη...


Υ.Γ Τελειωνοντας και εγω τη σχολη πριν 4 χρονια ενιωθα καπως....εκει που παντα διαβαζες τωρα πια πρεπει να κανεις κατι αλλο...αλλαζει η ζωη σου...για το λογο αυτο και πιθανον θες να σπουδασεις εκ νεου(προσωπικα αυτο ειχα περασει)...αν θες να συνεχισεις κατι πηγαινε εξω και ασχολησου με το αντικειμενο σου...αν σου αρεσει βεβαια...αλλιως δωσε πανελληνιες να αλλαξεις εντελως πορεια...εισαι μικρη και επιτρεπονται ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
...αν θες να συνεχισεις κατι πηγαινε εξω και ασχολησου με το αντικειμενο σου...αν σου αρεσει βεβαια...αλλιως δωσε πανελληνιες να αλλαξεις εντελως πορεια...εισαι μικρη και επιτρεπονται ολα...

Σωστά. Γιατί δεν κάνεις κάτι τέτοιο αλήθεια?

Όσο για το να δώσεις τώρα,θεωρώ ότι είναι κάπως αργά.
Γιατί θέλει στρώσιμο και συστηματικό διάβασμα,όσο και αν "κατέχεις" κάποια μαθήματα.
Μην ξεχνάς ότι έχουν περάσει και κάποια χρόνια από τότε που έδωσες.
Η Κτηνιατρική είναι μόνο δύο σχολές που παίρνουν περιορισμένο αριθμό ατόμων από όσο ξέρω,
οπότε δεν είναι και ότι πιο εύκολο.


Επίσης πολλοί ξεχνάτε ότι η Κτηνιατρική είναι και δύσκολη σχολή.
Έχω ακούσει ότι θέλει αρκετό διάβασμα και είναι αρκετά χρόνια επίσης. Δεν μπορείς να την βγάλεις μόνο σε 4 χρόνια,i guess.

Good luck σε ότι και αν αποφασίσεις πάντως. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αν έχει όρεξη να περάσει άλλα 4-5 χρόνια στα φοιτητικά έδρανα, εγώ θα έλεγα να το τολμήσει. Δεν έχει κάτι να χάσει. Δηλαδή για μια πτυχιούχο που τελείωσε τη σχολή της στα προβλεπόμενα έτη και έχει εξεταστεί σε πολύ μεγαλύτερη ύλη από αυτή των Πανελλαδικών, δεν νομίζω ότι θα την δυσκόλευε και τόσο να ξαναδώσει πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top