Δωρεάν Past Papers ECCE/ ECPE

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό λέω! Μεγάλη βλακεία αν γίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
ναι να μην γίνει!!!καλύτερα μόνος σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Τελικα τη γλιτώσαμε!!!
Η προφορική εξέταση θα γίνεται 1-1,δηλ. υποψήφιος-εξεταστής και θα ξεκινάει κλασσικά με κάποιες εισαγωγικές ερωτήσεις[του στυλ ''Πες μας λίγα πράγματα για σένα...''].Στην συνέχεια -και εδώ βρίσκεται η διαφορά- θα δίνεται μια εικόνα στον υποψήφιο,χωρίς όμως να χρειάζεται να την περιγράψει[π.χ.''..βλέπουμε μια γυναίκα με ένα κοριτσάκι και από πίσω ένα κτήριο..''], αλλά να ξεκινήσει αμέσως με το σχολιασμό του θέματος που παρουσιάζεται στην εικόνα.Δηλ.,εάν υπάρχει π.χ. ένα αεροπλάνο ή ένα τραίνο, ο υποψήφιος θα πρέπει να πει[μάλλον ύστερα από ερώτηση του εξεταστή] για το πόσο διευκολύνουν τη ζωή μας τα σύγχρονα μέσα μεταφοράς ή κάτι σχετικό.
Από το 2009 και έπειτα, αν δεν αλλάξει κάτι, η εξέταση θα γίνεται όπως ακριβώς ανέφερα σε προηγούμενο ποστ,δηλ. με εξέταση 2 υποψηφίων ταυτόχρονα που θα κάνουν συζήτηση μεταξή τους.

Εδώ έχει και κάποιες info για το 2009:
https://www.lsa.umich.edu/eli/eli_detail/0,2853,24891%5Farticle%5F57464,00.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Thnx Ilianna με ενδίεφερε πάρα πολύ καθώς δίνω τον άλλο Νοέμβριο proficiency και φοβάμαι μην αλλάξει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johndrim

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Βγάζει το πολύ ωραία μήνυμα 404 page not found.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimbadunas

Νεοφερμένος

Ο μικρος D I C E αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αράχωβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συμφωνώ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όπως λέμε και στο ποδόσφαιρο: "Μόνο στα επίσημα παιχνίδια φαίνεται πώς πάει η ομάδα." ;)


Μου 'χει τύχει και σε μένα να έχω χαμηλότερη απόδοση στα "επίσημα". Αλλιώς είναι στο εξεταστικό κέντρο κι αλλιώς στο σπίτι ή στο φροντηστήριό σου.


Θα με θεωρησετε αντιθετο στους νομους της φυσικης, αλλα συνηθως στο επισημο τα παω καλυτερα! Στο lower φαινοταν οτι τα περναγα με τη βαση (65%) και παω στο τελος και χτυπαω 90%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanapesto

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ, να 'σαι πάντα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanapesto

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Dead Links

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα τα βρειτε στο English Language Institute-University of Michigan. Ψαξτε λιγο στο google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Το άκουσα και εγώ αυτό με τα προφορικά. Θα εφαρμοστει απο το Μαιο του 2009. Αλλα δεν νομίζω οτι θα είναι κάτι το φοβερό.Εξαλλου σπάνια κάποιος κόπηκε στα προφορικά. Μην ανυσυχείτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
παντως υπαρχει ειδικο βιβλιο με ολα τα τεστ απο το 1996 περιπου για το Cambridge
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ουφ! Βγήκαν τα αποτελέσματα πριν λίγες εβδομάδες κ το πέρασα! Πάλι καλά δε θα χρειαστεί να ξαναδώσω! Κουράγιο στους επόμενους!;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatoula

Νεοφερμένος

Η gatoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να διαβάσω τα κείμενα αυτά..δεν μου τα βγάζει ο υπολογιστής..τι να κάνω;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να διαβάσω τα κείμενα αυτά..δεν μου τα βγάζει ο υπολογιστής..τι να κάνω;;;;;

Πρέπει να εγκαταστήσεις το Adobe Reader, είναι Freeware Λογισμικό της Adobe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος

Νεοφερμένος

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Πρέπει να εγκαταστήσεις το Adobe Reader, είναι Freeware Λογισμικό της Adobe.

πως???ΒΑΛΕ ΚΑΝΑ ΛΙΙΝΚ!!!!!!
ΕΠΕΣΗΣ,μηπως εχει κανεις κανα λινκ με αντβανσντ past paper με τις λυσεις????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για Advanced δεν νομιζω να υπάρχει τπτ απο πλευρας Michigan!Θες απο πλευρά Cambridge?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγώ πάντως πέρυσι που πήγα για lower ήμουν χαλαρός και αρακτός
ήξερα πως είχα προεστοιμαστεί κατάλληλα οπότε ......χαλαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ρε σεις, γιατί δεν μου εμφανίζει τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top