Διαφορές ΗΜΜΥ και Ηλεκτρολογίας

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Μπα,γιατι,ειναι κατωτεροι σου?:lol:Καλο κι αυτο.Ο ηλεκτρολογος απο το ΤΕΙ φιλαρακι,θα βγαλει απειρως περισσοτερα λεφτα απο εσενα που θα βγεις απο το ΗΜΜΥ ΕΜΠ:dance:Και ο ανθρωπος που αποκαλεσες ΤΕΙτζη,ειναι καθηγητης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
.Ο ηλεκτρολογος απο το ΤΕΙ φιλαρακι,θα βγαλει απειρως περισσοτερα λεφτα απο εσενα που θα βγεις απο το ΗΜΜΥ ΕΜΠ:dance:
οτι να ναι...ποιος σου τα ειπε αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Η καθημερινη ζωη ισως?Εκτος κι αν ζεις σε μια πολη που ποτε δε χρειαστηκε ηλεκτρολογο και υδραυλικο;)Ελεος πια με το ΗΜΜΥ σου.Τι να πουν και οι γιατροι ή οι τραπεζιτες δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WaSeRt

Νεοφερμένος

Ο WaSeRt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
sorry φιλε αλλα δεν επιχειρηματολογο με τειτζηδες!


Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ για τον τρόπο που σκέφτεσαι. Είναι κρίμα νέοι άνθρωποι να αντιμετωπίζουν ζητήματα σαν αυτό με γηπεδικό φανατισμό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Η καθημερινη ζωη ισως?Εκτος κι αν ζεις σε μια πολη που ποτε δε χρειαστηκε ηλεκτρολογο και υδραυλικο;)Ελεος πια με το ΗΜΜΥ σου.Τι να πουν και οι γιατροι ή οι τραπεζιτες δηλαδη
ασχετε αυτοι που βγαινουν απο το τει δεν σου αλλαζουν λαμπες!

Τι να πουν και οι γιατροι ή οι τραπεζιτες δηλαδη.τι θες να πεις με αυτο?
-----------------------------------------
Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ για τον τρόπο που σκέφτεσαι. Είναι κρίμα νέοι άνθρωποι να αντιμετωπίζουν ζητήματα σαν αυτό με γηπεδικό φανατισμό..
1)τι εχεις τελειωσει?
2)πειραζει που δεν θελω να αναπτυξω μια συζητηση που το θεμα της γινεται ευκολα αντιληπτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
ασχετε αυτοι που βγαινουν απο το τει δεν σου αλλαζουν λαμπες!

Τι να πουν και οι γιατροι ή οι τραπεζιτες δηλαδη.τι θες να πεις με αυτο?
-----------------------------------------

1)τι εχεις τελειωσει?
2)πειραζει που δεν θελω να αναπτυξω μια συζητηση που το θεμα της γινεται ευκολα αντιληπτο?


Οτι πολυ απλα εσυ θα εχεις το κυρος και οι αλλοι θα ζουν τη ζωη που θα ηθελες εσυ να ζησεις με τις ανεσεις.Μπορει να μην ξερω πολλα για τα ΤΕΙ,αλλα ατομο του κοντινου μου περιββαλοντος που τελειωσε ΤΕΙ,εχει λεφτα να ζησουν και τα εγγονια του πλεον(με τους Ολυμπιακους και τα εργα).

Μπορεις απλα να μη συμμετεχεις στη συζητηση αυτου του thread,οχι να το χαρακτηριζεις @@.
Στο φιλο που ειναι καθηγητης:Μπορειτε απλα να τον αγνοησετε.Που να δειτε τι ελεγε σε ενα αλλο θεμα για το ΗΜΜΥ του ΕΜΠ(ΜΟΝΟ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WaSeRt

Νεοφερμένος

Ο WaSeRt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ασχετε αυτοι που βγαινουν απο το τει δεν σου αλλαζουν λαμπες!

Τι να πουν και οι γιατροι ή οι τραπεζιτες δηλαδη.τι θες να πεις με αυτο?
-----------------------------------------

1)τι εχεις τελειωσει?
2)πειραζει που δεν θελω να αναπτυξω μια συζητηση που το θεμα της γινεται ευκολα αντιληπτο?


Δεν έχω τελειώσει ΤΕΙ αν αυτό είναι που θέλεις να ρωτήσεις. Είμαι πτυχιούχος του τμήματος πληροφορικής του οικον. πανεπιστημίου Αθηνών έχω μεταπτυχιακό , το ετήσιο παιδαγωγικό πρόγραμμα της ασπαιτε και δουλεύω σαν αναπληρωτής καθηγητής

Δεν καταλαβαίνω όμως το τόσο μεγάλο πρόβλημα σου να αναπτύξεις επιχειρηματολογία για αυτό το θέμα.
Σκοπός της συζήτησης δεν είναι να συγκρίνουμε επί ίσης όροις ΤΕΙ πολυτεχνείο , απλά να εξηγήσουμε σε κάποιους ανθρώπους που έχουν άγνοια επί του θέματος ότι οι πτυχιούχοι των τει είναι και αυτοί μηχανικοί και μπορούν να διεκδικήσουν μία καλή θέση στην αγορά εργασίας.

2 χρόνια στην εκπαίδευση ( αινιαίο λύκειο και τεε ) έχω γνωρίσει ηλεκτρολόγους μηχανικούς τεχνολογικής εκπαίδευσης με αρκετά καλό γνωστικό επίπεδο και με πολύ μεγάλη επαγγελματική εμπειρία σε μελέτες και υλοποιήσεις διαφόρων έργων.

Όσων αφορά για αυτό που είπες πως δεν μιλάς με τειτζήδες φαντάζομαι ότι δεν το εννοείς πραγματικά. τέτοιες φασιστικές αντιλήψεις δεν ταιριάζουνε σε μορφωμένους ανθρώπους. Από όλους τους ανθρώπους όσο και αν αδυνατούμε να το πιστέψουμε μπορούμε να πάρουμε κάτι καλό
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν έχω τελειώσει ΤΕΙ αν αυτό είναι που θέλεις να ρωτήσεις. Είμαι πτυχιούχος του τμήματος πληροφορικής του οικον. πανεπιστημίου Αθηνών έχω μεταπτυχιακό , το ετήσιο παιδαγωγικό πρόγραμμα της ασπαιτε και δουλεύω σαν αναπληρωτής καθηγητής

Δεν καταλαβαίνω όμως το τόσο μεγάλο πρόβλημα σου να αναπτύξεις επιχειρηματολογία για αυτό το θέμα.
Σκοπός της συζήτησης δεν είναι να συγκρίνουμε επί ίσης όροις ΤΕΙ πολυτεχνείο , απλά να εξηγήσουμε σε κάποιους ανθρώπους που έχουν άγνοια επί του θέματος ότι οι πτυχιούχοι των τει είναι και αυτοί μηχανικοί και μπορούν να διεκδικήσουν μία καλή θέση στην αγορά εργασίας.

2 χρόνια στην εκπαίδευση ( αινιαίο λύκειο και τεε ) έχω γνωρίσει ηλεκτρολόγους μηχανικούς τεχνολογικής εκπαίδευσης με αρκετά καλό γνωστικό επίπεδο και με πολύ μεγάλη επαγγελματική εμπειρία σε μελέτες και υλοποιήσεις διαφόρων έργων.

Όσων αφορά για αυτό που είπες πως δεν μιλάς με τειτζήδες φαντάζομαι ότι δεν το εννοείς πραγματικά. τέτοιες φασιστικές αντιλήψεις δεν ταιριάζουνε σε μορφωμένους ανθρώπους. Από όλους τους ανθρώπους όσο και αν αδυνατούμε να το πιστέψουμε μπορούμε να πάρουμε κάτι καλό
ξερεις γιατι το τεε δεν δεχεται τους αποφοιτους τει?μαθαιτω και ελα μετα να μιλησουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ για τον τρόπο που σκέφτεσαι. Είναι κρίμα νέοι άνθρωποι να αντιμετωπίζουν ζητήματα σαν αυτό με γηπεδικό φανατισμό..

Ή με θρησκευτικό φανατισμό (οφτόπικ), οντόπικ δεν έχω κάτι να πω, ο ρίμπο είναι καθυστερημένος, αυτάαααα.

Στην περίπτωση που ο ρίμπο έχει όντως μπει ΗΜΜΥ though θα περίμενε κανείς ότι το Υπέροχο Σύστημά μας θα φίλτραρε έστω τους κρετίνους που γράφουν το "μάθε το" ως γράφτηκε από πάνω.

P.S.: WaSeRt, φαίνεσαι σοβαρός άνθρωπος, αμόλα τον τον παπάρα μπας και βαρεθεί κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WaSeRt

Νεοφερμένος

Ο WaSeRt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ξερεις γιατι το τεε δεν δεχεται τους αποφοιτους τει?μαθαιτω και ελα μετα να μιλησουμε!

Δεν δέχεται το τεε τους αποφοίτους ΤΕΙ???? Φίλε μου να σε ρωτήσω γνωρίζεις τίποτα για τα θέματα που συζητάμε η τσάμπα χάνω τον χρόνο μου??

https://e-aitisi.sch.gr/eniaiosd_2008/index.html
Μπές στο συγκεκριμένο site του υπουργείου παιδείας πήγαινε στις ειδικότητες ΠΕ των ΤΕΙ 17.01 17.02 17.03 17.04 κ.τ.λ και δες αν δέχονται τα τεε απο τα τει για καθηγητές. Καλά τώρα ρε φίλε χωρίς να έχεις την παραμικρή ιδέα γιατί λες ότι ναναι??
Οι περισσότεροι καθηγητές στα τεε έχουν τελειώσει ΤΕΙ και ασπαιτε (πρώην σελετε)

https://www.ypepth.gr/el_ec_page3948.htm
Εδώ θα βρεις της εγκύκλιο αναπληρωτών 2008 2009 για ρίξε μια ματιά να δεις τις ειδικότητες που μπορούν να γίνουν καθηγητές στα ενιαία και τα τεε.

Τώρα καταλαβαίνω γιατι αδυνατείς να επιχειρηματολογήσεις φίλε μου :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μιλάει για το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος (www.tee.gr) ο ribo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WaSeRt

Νεοφερμένος

Ο WaSeRt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μιλάει για το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος (www.tee.gr) ο ribo.

οκ αλλά αυτό δεν είχε να κάνει με την συζήτησή μας . του είχα αναφέρει την λέξη τεε (τεχνικά λύκεια) και θεώρησα ότι αναφερόταν εκεί.

Όσων αφορά τώρα το γιατί το τεχνικό επιμελ. ελλαδος τεε δεν δέχεται πτυχιούχους των τει δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να νομίζει ότι αυτό οφείλεται στο θέμα γνώσεων. από πίσω είναι πάρα πολλά τα συμφέροντα μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

Αλλά και πάλι το συγκεκριμένο πράγμα δεν λέει τίποτα. το συγκεκριμένο γεγονός δεν αναιρεί τίποτα από αυτά που ανέφερα παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αλλά και πάλι το συγκεκριμένο πάγμα δεν λέει τίποτα. το συγκεκριμένο γεγονός δεν αναιρεί τίποτα από αυτα που ανέφερα παραπάνω
Σαφώς, αλλά ο ribo προφανώς δεν μπορεί να το συνειδητοποιήσει αυτό. Δεν αξίζει να ασχολείσαι μαζί του, έχει τις κολλημένες (και λανθασμένες) αντιλήψεις του και δεν αλλάζει γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Σαφώς, αλλά ο ribo προφανώς δεν μπορεί να το συνειδητοποιήσει αυτό. Δεν αξίζει να ασχολείσαι μαζί του, έχει τις κολλημένες (και λανθασμένες) αντιλήψεις του και δεν αλλάζει γνώμη.
ως αγγελος εξ ουρανου εχω ερθει για να σας ανοιξω τα ματακια σας και εσεις με αντιμετωπιζεται ετσι,ευχαριστω!
οσον αφορα τον καθηγητη(ο θεος να τον κανει με αυτα που λεει),απορω πως ενας που εχει τελειωσει το α-σ-σ-ο-ε ειναι σε θεση να μιλαει για θεματα μηχανικου!το τεε δεν δεχεται τους τειτζηδες γιατι πολυ απλα ειναι υπομηχανικοι!και σε παρακαλω μην γραφεις πραγματα που δεν ειναι απολυτα οπως''από πίσω είναι πάρα πολλά τα συμφέροντα''κτλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
ως αγγελος εξ ουρανου εχω ερθει για να σας ανοιξω τα ματακια σας και εσεις με αντιμετωπιζεται ετσι,ευχαριστω!
Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να απελπιστώ.

Μάλλον για να trollάρεις ήρθες εδώ απλά, γιατί αν τα πιστεύεις αυτά που γράφεις είσαι τουλάχιστον γελοίος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία. Όταν τελειώσεις το ΗΜΜΥ (όποτε και αν) έλα να μου ξαναπεις που θα είσαι. Τώρα που ούτε καν ξέρεις περί τίνος πρόκειται απλά μπορείς να μη μιλάς ή να λες παπαριές, όπως και ο οποιοσδήποτε άλλος που δεν γνωρίζει. Όσο για το ΤΕΕ, είναι κλίκα στην οποία πληρώνεις για να μπεις. Δεν τρέχει και τίποτα αν δεν είσαι μέσα. Το ότι είσα εντελώς άσχετος από επιχειρήσεις και αγορά εργασίας είναι προφανές. Αλλιώς θα ήξερες ότι σε μία μεγαλομεσαία τεχνικη εταιρεία (και δεν δέχομαι καμία αμφισβήτηση, 30 χρόνια οικογενειακή παράδοση, μπορώ να ξέρω τι γίνεται στις τεχνικές καλύτερα απο σένα, believe me) σε 25 μηχανικούς, οι 20 είναι του ΤΕΙ επειδή παίρνουν 100 ευρώ λιγότερα. Αν, λοιπόν, μια εταιρεία κάνει προκήρυξη για 25 μηχανικούς, αν είσαι του ΤΕΙ (σιγά τη διαφορά, ανώτατο ίδρυμα είναι και μάλιστα πρακτικά πολύ πιο αποδοτικό) θα έχεις μία από 20 θεσεις να διεκδικήσεις, όταν από πολυτεχνείο θα έχεις 5. Πέραν τούτου, σου υπενθυμίζω ότι ένας απόφοιτος ΤΕΙ (μιλάμε πάντα για καλούς φοιτητές) είναι έτοιμος να δουλέψει και πριν πάρει το πτυχίο του, αντίθετα με τους υπολοίπους...
Τέλος πάντων, το γεγονός ότι είσαι ένα φυτό με πολλά κόμπλεξ που σκίστηκε για να περάσει ΗΜΜΥ (ΕΜΠ μάλιστα) για τα μάτια του κόσμου και για χάρη του μπαμπά, όπως και για να το παίζεις υπερανω σ'εκείνους που μπηκαν σε σχολή με λιγότερα μόρια (πόσα κιλά ηλίθιος πρέπει να είσαι για να κάνεις τέτοιους συσχετισμούς?) είναι κάτι παραπάνω από προφανές. Έχω σταματήσει προ πολλού να σε παίρνω στα σοβαρά, όπως και όλοι οι άλλοι. Αν νομίζεις ότι σε υπολογίζει κανένας με τις βλακείες που λες, ειδικά εδώ μέσα, έχεις διαλέξει το λάθος μέρος και απατάσαι. Αλλού τράβα να το παίξεις. Και τα κόμπλεξ σου να τα σκιαγραφήσεις με τη βοήθεια ψυχολόγου, γιατί αν τα διατηρήσεις και ως απόφοιτος πολυτεχνείου (καλά δεν παίζει, αλλά λέμε...), πάλι ζώον θα είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Για να τελειώνουμε με αυτή την ιστορία. Όταν τελειώσεις το ΗΜΜΥ (όποτε και αν) έλα να μου ξαναπεις που θα είσαι. Τώρα που ούτε καν ξέρεις περί τίνος πρόκειται απλά μπορείς να μη μιλάς ή να λες παπαριές, όπως και ο οποιοσδήποτε άλλος που δεν γνωρίζει. Όσο για το ΤΕΕ, είναι κλίκα στην οποία πληρώνεις για να μπεις. Δεν τρέχει και τίποτα αν δεν είσαι μέσα. Το ότι είσα εντελώς άσχετος από επιχειρήσεις και αγορά εργασίας είναι προφανές. Αλλιώς θα ήξερες ότι σε μία μεγαλομεσαία τεχνικη εταιρεία (και δεν δέχομαι καμία αμφισβήτηση, 30 χρόνια οικογενειακή παράδοση, μπορώ να ξέρω τι γίνεται στις τεχνικές καλύτερα απο σένα, believe me) σε 25 μηχανικούς, οι 20 είναι του ΤΕΙ επειδή παίρνουν 100 ευρώ λιγότερα. Αν, λοιπόν, μια εταιρεία κάνει προκήρυξη για 25 μηχανικούς, αν είσαι του ΤΕΙ (σιγά τη διαφορά, ανώτατο ίδρυμα είναι και μάλιστα πρακτικά πολύ πιο αποδοτικό) θα έχεις μία από 20 θεσεις να διεκδικήσεις, όταν από πολυτεχνείο θα έχεις 5. Πέραν τούτου, σου υπενθυμίζω ότι ένας απόφοιτος ΤΕΙ (μιλάμε πάντα για καλούς φοιτητές) είναι έτοιμος να δουλέψει και πριν πάρει το πτυχίο του, αντίθετα με τους υπολοίπους...
Τέλος πάντων, το γεγονός ότι είσαι ένα φυτό με πολλά κόμπλεξ που σκίστηκε για να περάσει ΗΜΜΥ (ΕΜΠ μάλιστα) για τα μάτια του κόσμου και για χάρη του μπαμπά, όπως και για να το παίζεις υπερανω σ'εκείνους που μπηκαν σε σχολή με λιγότερα μόρια (πόσα κιλά ηλίθιος πρέπει να είσαι για να κάνεις τέτοιους συσχετισμούς?) είναι κάτι παραπάνω από προφανές. Έχω σταματήσει προ πολλού να σε παίρνω στα σοβαρά, όπως και όλοι οι άλλοι. Αν νομίζεις ότι σε υπολογίζει κανένας με τις βλακείες που λες, ειδικά εδώ μέσα, έχεις διαλέξει το λάθος μέρος και απατάσαι. Αλλού τράβα να το παίξεις. Και τα κόμπλεξ σου να τα σκιαγραφήσεις με τη βοήθεια ψυχολόγου, γιατί αν τα διατηρήσεις και ως απόφοιτος πολυτεχνείου (καλά δεν παίζει, αλλά λέμε...), πάλι ζώον θα είσαι.
1)ο πατερας σου τι ειναι?και τι ειδους επιχειρηση εχει?
2)το γεγονος οτι υπαρχει ισοπεδωση του μηχανικου στην ελλαδα ειναι γνωστο!και γιαυτο εγω οταν τελειωσω παω αμερικα!συμφωνω με αυτα που γραφεις περι αποφοιτων τει και μου προκαλει οργη η νοοτροπια καποιον!
3)απο το να με λες μαλακα καλυτερα θα ηταν να επειχηρηματολογουσες μαζι μου και να με εκανες να αλλαζω τις τυχον λαθος αντιληψεις μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Το τει ηλεκτρολογιας ειναι πολυ καλο,με καλες προοπτικες αλλα χρειαζονται γερα νευρα: ελπιζω να συναντησετε οσο το δυνατον λιγοτερα ατομα σαν το ribo..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red7genius

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
και γιαυτο εγω οταν τελειωσω παω αμερικα!


Ναι να πας, μυαλα σαν και εσενα δεν χωρανε στην Ελλαδα.
Στην Αμερικη, οπου η βλακεια βασιλευει, μπορει να συνταντησεις ομοίους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
sorry φιλε αλλα δεν επιχειρηματολογο με τειτζηδες!

Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ για τον τρόπο που σκέφτεσαι. Είναι κρίμα νέοι άνθρωποι να αντιμετωπίζουν ζητήματα σαν αυτό με γηπεδικό φανατισμό..

Ασαι ραι φηλαι κε αισοι τορα. Ω Ρημπω δαιν αιπηχιροιματωλωγοι μαι Τειτζειδαις και αγραμματους.

ΤΕΛΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top