Διαγώνισμα στα Αρχαία

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ναι παραγραφους εννοω...οποιος μπορει να βοηθησει

ειναι ΑΝΑΓΚΗ...ΜΗΝ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Το ξερω βρε :P.

Απλα βαριομουν να ανοιξω το βιβλιο μου...(προτυπο μαθητη :p)

Οκ...μπορεις να μου δωσεις την σελιδα απο το κανονικο βιβλιο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
85(κατι λιγα) 86 και 87 απο το βιβλιο της Α λυκειου...θα περιμενω...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Sosαρα ειναι το 54-56.

Επισης,μαθε γτ η δικη ονομαστηκε παρωδια δικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ok ευχαριστω πολυ παπα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λευτέρης

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
βασικά..διαγώνισμα τετραμήνου και θα έχει μόνο μετάφραση;
δεν θα είναι λίγο εύκολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
βασικά..διαγώνισμα τετραμήνου και θα έχει μόνο μετάφραση;
δεν θα είναι λίγο εύκολο;

Οταν αναφερει ενοτητα 50-56,σημαινει οτι πρεπει να μαθει μεταφραση αυτην,ερμηνευτικα σχολια....Γραμματικη και συντακτικο αυτα ειναι που γνωριζει και απο προηγουμενες ταξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ακριβως!!εχει δικιο ο παπας...απο γραμματικη τι λετε να βαλει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λευτέρης

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οταν αναφερει ενοτητα 50-56,σημαινει οτι πρεπει να μαθει μεταφραση αυτην,ερμηνευτικα σχολια....Γραμματικη και συντακτικο αυτα ειναι που γνωριζει και απο προηγουμενες ταξεις...

το ξέρω,αλλά και πά΄λι είνια λίγα για διαγώνισμα τετραμήνου.
Εμάς μας βάζει και από το εγχειρίδιο να κλίνουμε τίποτα,δευτερεύουσες κτλ.
Σε μετάφραση(που θα έχει σίγουρα και ερμηνευτικά,συντακτικό,γραμματική του κειμένου) γράφουμε τεστ..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
παιδια help γραφουμετην τριτη διαγωνισμα και θα ηθελα να ρωτησω μηπως μπορει να μου πει καποιος στο πρωτο κειμενο ποια παραγραφος ειναι πιο sos ???? :help::read:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
παιδια help γραφουμετην τριτη διαγωνισμα και θα ηθελα να ρωτησω μηπως μπορει να μου πει καποιος στο πρωτο κειμενο ποια παραγραφος ειναι πιο sos ???? :help::read:

Αν εννοείς 16-32 (αυτό θα εννοείς αλλά τέσπα:P) μάλλον πιο sos είναι εκεί με το τέλος του Πελοποννησιακού πολέμου...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Άσε άσε .... αύριο γράφουμε τετραμήνου διαγώνισμα ... και διαβάζω από το πρωί ... αλλά δεν έχω βγάλει άκρη !!

Είμαι για κλάματα !:'(

Ευτυχως που είναι αργία σήμερα και δεν έχω αγγλικά ... αλλιώς κουλούρα θα έγραφα :'(

συναδελφε...!!!! σε καταλαβαινω απολυτα!!!!
-----------------------------------------
Αν εννοείς 16-32 (αυτό θα εννοείς αλλά τέσπα:P) μάλλον πιο sos είναι εκεί με το τέλος του Πελοποννησιακού πολέμου...:xixi:

αααα thx....θα το μελετησω πιο πλ αυτο το κομματι!!!!ειναι τ πρωτο διαγωνισμα τετραμηνου που γραφω και θελω να παω καλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
αχχ εμεις γραφουμε τη δευτερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.

MarakiG

Νεοφερμένος

Η MarakiG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ξέρετε πως είναι η δομή του διαγωνίσματος στα αρχαία;:hmm:;:s:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ξέρετε πως είναι η δομή του διαγωνίσματος στα αρχαία;:hmm:;:s:jumpy:


μεταφραση 30 μον.

2 ερμηνευτικες 15 μον. η καθεμια

λεξιλογικες 10 μον.

ετυμολογικες 10 μον.

γραμματικη 10 μον.

συντακτικο 10 μον.

χμμ...ετσι ειναι νομιζω :hmm: αν κανω λαθος διορθωστε με!
-----------------------------------------
καλη τυχη !!!!!:no1:

εχω ασχημο προαισθημα...δεν εγραψα καλα ..ηταν και διαγωνισμα τετραμηνου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Λοιπόν αν και εγώ είμαι τυπάκι της Θετικής Κατεύθυνσης έχω έφεση στα Αρχαία! συνολικά έχουμε γράψει 2 τεστ και 1 διαγώνισμα τετραμήνου.
Στο πρώτο τεστ (συνηρημένα) πήρα 20(ακριβώς).:D
Στο δεύτερο τεστ(κάτι σαν προσομοίωση διαγωνίσματος) πήρα 19(18,5).
Στο διαγώνισμα τετραμήνου πήρα 90/100=18/20.
Εντάξει μπορούσα να τα είχα πάει καλύτερα στο διαγώνισμα αλλά στο μάθημα ό,τι με ρωτά του το απαντάω άψογα(το είπε στη μητέρα μου)
Περιμένω κάνα 19 στο τεράμηνο.. ΜΑΚΑΡΙ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenakibaby

Νεοφερμένος

Η elenakibaby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια γραφω αυριο αρχαια :jumpy:κεφάλαιο 1 παραγραφοι 20-29 μηπως μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι τα πιο sos και τι επεσε σε εσας μεταφραση γραμματικη ?ευχαριστω:)
-----------------------------------------
καλη τυχη εμεις γραφουμε αυριο και εχω τρελο ανχος
-----------------------------------------
παιδια εγω νομιζω οτι 25 26 ειναι το πιο Sos με τον αλκιβιαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Αύριο διαγώνισμα τετραμήνου στα Αρχαία..... ωχ ......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenakibaby

Νεοφερμένος

Η elenakibaby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω εχο 20 -29
-----------------------------------------
αστααα:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top