Διαγραφή από σχολή - επιστρέφω τα βιβλία στον Εύδοξο;

serenata00

Νεοφερμένος

Η serenata00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Είχα κάποιες απορίες και ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζεται, θέλω να κάνω διαγραφή από το τμήμα μου και να δώσω πανελλήνιες για άλλη σχολή,
Είχα παρακολουθήσει την σχολή για 1 χρόνο και είχα πάρει κάποια βιβλία από ευδοξος , τώρα που θα κάνω διαγραφή δεν τα επιστρέψω έτσι δεν είναι;
Επίσης ο λογαριασμός μου στον ευδοξο διαγράφεται και δηλώνω εκ νέου βιβλια για την νέα σχολή που ελπίζω να εισαχθώ;( Από την στιγμή που δεν έχω κανένα πτυχίο εννοείται).
Εγώ στην ουσία κάνω αίτηση για διαγραφή επιστροφή ΠΑΣΟΥ παίρνω τη βεβαίωση διαγραφής και τέλος από αυτή τη σχολή έτσι δεν είναι ;
Σας ευχαριστώ πολύ!!!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 919 μηνύματα.
Δε θα κάνεις καμμία διαγραφή! Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό;;
Θα δώσεις κανονικά πανελλήνιες χωρίς να πειραξεις τη σχολή σου κ αν τελικά περάσεις εκεί που θες, τότε όταν θα εγγραφείς στη νέα σχολή, η γραμματεία της σχολής αυτής θα φροντίσει για τη διαγραφή σου απ' την παλιά σχολή.
Αν τελικά δεν περάσεις εκεί που θες, έχεις την επιλογή να το ξανασκεφτείς και να επιστρέψεις στην παλιά σου σχολή, ή να το ψάξεις με τις μετεγγραφές.
Με λίγα λογια, δε χρειάζεται να διαγράφεις για να δώσεις πανελληνιες.
 

serenata00

Νεοφερμένος

Η serenata00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν μπορω να την συνεχίσω στη συγκεκριμένη λόγο οικονομικών και θέλω να περάσω στο μέρος μου.
αλλα σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση μήπως γνωρίζεις για τον ευδοξο;
σε ευχαριστώ και πάλι!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 919 μηνύματα.
Δε νομίζω πως ζητάνε τα βιβλία πισω, αλλά ας μας πει κάποιος με αντίστοιχη εμπειρία για σιγουριά.
Δεν υπάρχει δυνατότητα μετεγγραφής απ' τη σχολή σου προς κάποια πιο κοντινή; Υπάρχει επίσης και η επιλογή της μετακίνησης προς κάποια απ' τις σχολές που έπιανες τα μόρια τους και τις είχες δηλώσει στο μηχανογραφικό σου. Το χεις ψάξει το θεμα;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,001 μηνύματα.
Όχι δεν ζητάνε πίσω τα βιβλία.
Τη διαγραφή μπορείς να την κάνεις κατά την εγγραφή στη νέα σχολή, δε χρειάζεται να την κάνεις τώρα και μπορείς να έχεις και τα οφέλη της φοιτητικής ιδιότητας από την τρέχουσα σχολή μέχρι να ξεκινήσεις την καινούργια :)
 

serenata00

Νεοφερμένος

Η serenata00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και την άμεση απάντηση!!!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,001 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και την άμεση απάντηση!!!
Όταν θα κάνεις την αίτηση εγγραφής στη νέα σχολή, online, θα έχει ένα κουτάκι που θα σου λέει ότι επιθυμείς να διαγραφτείς αυτόματα από την παλιά σχολή. Όλα μετά γίνονται αυτόματα, δεν χρειάζεται καν να τρέχεις σε γραμματείες για διαγραφή και το υπουργείο σε γράφει στη νέα σχολή χωρίς κολλήματα.

Καλή επιτυχία!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,378 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Είχα κάποιες απορίες και ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζεται, θέλω να κάνω διαγραφή από το τμήμα μου και να δώσω πανελλήνιες για άλλη σχολή,
Είχα παρακολουθήσει την σχολή για 1 χρόνο και είχα πάρει κάποια βιβλία από ευδοξος , τώρα που θα κάνω διαγραφή δεν τα επιστρέψω έτσι δεν είναι;
Επίσης ο λογαριασμός μου στον ευδοξο διαγράφεται και δηλώνω εκ νέου βιβλια για την νέα σχολή που ελπίζω να εισαχθώ;( Από την στιγμή που δεν έχω κανένα πτυχίο εννοείται).
Εγώ στην ουσία κάνω αίτηση για διαγραφή επιστροφή ΠΑΣΟΥ παίρνω τη βεβαίωση διαγραφής και τέλος από αυτή τη σχολή έτσι δεν είναι ;
Σας ευχαριστώ πολύ!!!
τα βιβλια δεν τα ζητα πισω ο ευδοξος , δικα σου ειναι
αλλα μην κανεις την βλακεια και διαγραφεις απο την σχολη.... οταν με το καλο μπεις στην αλλη τοτε κατα την ηλεκτρονικη εγραφη τους λες διαγραψτε με και απο εκεινη την παλια μου.
ετσι απλα και ξεκουραστα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top