Διάβασμα στη Γ' Λυκείου

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Οχι δεν ειναι!
Μην ακουω βλακειες τωρα... Και αλλοι δωσαν πανελληνιες! Σιγα! Δεν ειστε ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι!
Μολις περασετε στο πανεπιστημιο, θα ευχεστε να δινατε πανελληνιες για παντα, αντι για τις εξεταστικες και τα δυσκολα μαθηματα (που στις περισσοτερες σχολες ειναι πολλα)
Ας μην βγαινουμε off!
Iσχύει...Αλλά το συστημα στη Γ Λυκείου είναι τόσο πιεστικό και ψυχοφθόρο(εξαιτίας του σχολείου και του φροντιστηρίου).Για αυτό προτιμω ένα δύσκολο μήνα Εξεταστικής παρά αυτό που έρχεται..Και άπαξ και μπούμε στη σχολούλα που θέλουμε,ήσυχοι θα'μαστε(τουλάχιστον για 4-5 χρόνια)...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Αυτό είναι το σωστό αλλά πολλά παιδιά,ανάμεσά τους και φίλοι μου,είναι απίστευτα εξαντλημένοι λόγω των Πανελλαδικών...Και με τρομάζει το ότι συνήθως αυτά τα παιδιά είναι αγχώδη,όπως εγώ...


το άγχος δεν είναι κακό πράγμα ο,τι και αν λένε...
το να έχεις άγχος σημαίνει ότι πραγματικά θέλεις να πετύχεις και ο "φόβος" του να μην σε ανησυχεί.
εγώ προσωπικά όταν να ακούω παιδιά να λένε "έλα μωρέ σιγά μην έχω και άγχος" ξέρω ότι δεν πρόκειται να πετύχουν γιατί πρακτικά δεν ενδιαφέρονται.
όσο άγχος και αν έχεις όταν γραφεις δεν θα το σκέφτεσαι γιατί προσηλώνεσαι τελείως στο γραπτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Iσχύει...Αλλά το συστημα στη Γ Λυκείου είναι τόσο πιεστικό και ψυχοφθόρο(εξαιτίας του σχολείου και του φροντιστηρίου).Για αυτό προτιμω ένα δύσκολο μήνα Εξεταστικής παρά αυτό που έρχεται..Και άπαξ και μπούμε στη σχολούλα που θέλουμε,ήσυχοι θα'μαστε(τουλάχιστον για 4-5 χρόνια)...:p
Καλα μπες πρωτα και μετα βλεπουμε τι θα πεις...
Οι πανελληνιες ειναι μονο η αρχη για την μετεπειτα πορεια μας και δεν την καθοριζουν παντοτε! Αυτο να θυμασαι απο μενα! Καλη σου επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
το άγχος δεν είναι κακό πράγμα ο,τι και αν λένε...
το να έχεις άγχος σημαίνει ότι πραγματικά θέλεις να πετύχεις και ο "φόβος" του να μην σε ανησυχεί.
εγώ προσωπικά όταν να ακούω παιδιά να λένε "έλα μωρέ σιγά μην έχω και άγχος" ξέρω ότι δεν πρόκειται να πετύχουν γιατί πρακτικά δεν ενδιαφέρονται.
όσο άγχος και αν έχεις όταν γραφεις δεν θα το σκέφτεσαι γιατί προσηλώνεσαι τελείως στο γραπτό...

'Εχεις δίκιο...όμως πολλά παιδιά παθαίνουν το black out(προσωπικά δε μου χει συμβεί ποτέ).Έχω όμως το άλλο το κακό..Πριν το τεστ/διαγώνισμα θα βάλω τα κλάματα σπίτι,θα λέω είμαι ''ΑΧΡΗΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ,ΟΥΤΕ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ''(χωρίς να θέλω να προσβάλω τη σχολή) και το σπίτι θυμίζει Δαφνί...:p

Καλα μπες πρωτα και μετα βλεπουμε τι θα πεις...
Οι πανελληνιες ειναι μονο η αρχη για την μετεπειτα πορεια μας και δεν την καθοριζουν παντοτε! Αυτο να θυμασαι απο μενα! Καλη σου επιτυχια!

Ευχαριστω! Καλή επιτυχία και σε σένα με τις εξετάσεις :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μην σκευτεσε οτι υπαρχουν παιδια που παθενουν black-out, υπαρχουν και αλλα που ειναι λογικα και μετριμενα και για αυτον ακριβος τον λογο τα πανε πολυ καλα. Η υπερβολες και τα δραματα μονο κακο κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
'Εχεις δίκιο...όμως πολλά παιδιά παθαίνουν το black out(προσωπικά δε μου χει συμβεί ποτέ).Έχω όμως το άλλο το κακό..Πριν το τεστ/διαγώνισμα θα βάλω τα κλάματα σπίτι,θα λέω είμαι ''ΑΧΡΗΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ,ΟΥΤΕ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΩ''(χωρίς να θέλω να προσβάλω τη σχολή) και το σπίτι θυμίζει Δαφνί...:p


από τη στιγμή που δεν έχεις πάθει ποτε black out δεν πρόκειται να πάθεις ούτε στις πανελλήνιες, στο λέω γιατί και γω φοβόμουν τίποτα τέτοιο...τελοσπάντων άμα θες να κλάψεις κάντο να ξέρεις ότι όταν πάρεις το γραπτό στα χερια σου δεν θα σκέφτεσαι τίποτα άλλο παρα το μάθημα που δίνεις...
τώρα ok λίγο παραπάνω εμπιστοσύνη στον εαυτό σου δεν βλάπτει ,εγώ όλη τη χρονια φέτος ανεξάρτητα από το διάβασμα μου και από τα αρνητικά σχόλια έλεγα μέσα μου ότι θα τους αποδείξω όλους λάθος,,,και μέχρι στιγμής φαίνεται ότι πάω πολύ καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
από τη στιγμή που δεν έχεις πάθει ποτε black out δεν πρόκειται να πάθεις ούτε στις πανελλήνιες, στο λέω γιατί και γω φοβόμουν τίποτα τέτοιο...τελοσπάντων άμα θες να κλάψεις κάντο να ξέρεις ότι όταν πάρεις το γραπτό στα χερια σου δεν θα σκέφτεσαι τίποτα άλλο παρα το μάθημα που δίνεις...
τώρα ok λίγο παραπάνω εμπιστοσύνη στον εαυτό σου δεν βλάπτει ,εγώ όλη τη χρονια φέτος ανεξάρτητα από το διάβασμα μου και από τα αρνητικά σχόλια έλεγα μέσα μου ότι θα τους αποδείξω όλους λάθος,,,και μέχρι στιγμής φαίνεται ότι πάω πολύ καλά...


Άντε,καλή επιτυχία και σε σένα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Θα εξαρτηθεί και από το πόσο γράφεις στο άγνωστο, την έκθεση και από τις ικανότητές σου στο να αφουγγράζεσαι ένα άγνωστο λογοτεχνικό κομμάτι ανεξαρτήτως δυσκολίας. Η νομική απαιτεί πολλά μόρια, οπότε πρέπει να εστιάσεις σε 3 βασικούς άξονες: Συστηματικό διάβασμα σε όλα τα μαθήματα, τρελή εξάσκηση στο άγνωστο των αρχαίων (ίσως και 200-300 κείμενα μέσα στη χρονιά), (πολλή) δουλειά στην έκθεση. Ο πρώτος θα σε βοηθήσει να έχεις ένα ταβάνι αποτυχίας (ακόμα και αν πάνε όλα σκατά να μη γράψεις κάτω από 17) και οι άλλοι δύο θα αποτελέσουν τα διαφοροποιά στοιχεία που θα σε διαχωρίσουν από τους υπόλοιπους υποψηφίους και θα σου επιτρέψουν την είσοδο στη σχολή που ζητάς-ζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Θα εξαρτηθεί και από το πόσο γράφεις στο άγνωστο, την έκθεση και από τις ικανότητές σου στο να αφουγγράζεσαι ένα άγνωστο λογοτεχνικό κομμάτι ανεξαρτήτως δυσκολίας. Η νομική απαιτεί πολλά μόρια, οπότε πρέπει να εστιάσεις σε 3 βασικούς άξονες: Συστηματικό διάβασμα σε όλα τα μαθήματα, τρελή εξάσκηση στο άγνωστο των αρχαίων (ίσως και 200-300 κείμενα μέσα στη χρονιά), (πολλή) δουλειά στην έκθεση. Ο πρώτος θα σε βοηθήσει να έχεις ένα ταβάνι αποτυχίας (ακόμα και αν πάνε όλα σκατά να μη γράψεις κάτω από 17) και οι άλλοι δύο θα αποτελέσουν τα διαφοροποιά στοιχεία που θα σε διαχωρίσουν από τους υπόλοιπους υποψηφίους και θα σου επιτρέψουν την είσοδο στη σχολή που ζητάς-ζητάμε.

Κι εσύ Νομική,ε; Άντε,όσοι κουραστούμε να μπούμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μάλλον κι εγώ, αμφιταλαντεύομαι μεταξύ νομικής και μέσων. Αν δεν έχω αποφασίσει μέχρι την τελευταία στιγμή θα τις δηλώσω σβάρνα κι ό,τι πιάσω.

Θα δούμε μωρέ, κάτσε να δούμε πώς θα κυλήσει η χρονιά.
Δε μπαίνουν όσοι κουράζονται, στις ψηλόβαθμες σχολές μπαίνουν όσοι γράφουν καλά, ανεξαρτήτως αν κουράστηκαν ή όχι. Υπάρχουν κάτι μπουμπούκια που και 24ωρα να κλείσουν πάνω από τα βιβλία τους, με το ζόρι θα καταφέρουν να περάσουν σε καμια φιλολογία ρεθύμνου, ενώ τώρα διατείνονται μετά μεγάλης χαράς ότι θέλουν να μπουν στη νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μάλλον κι εγώ, αμφιταλαντεύομαι μεταξύ νομικής και μέσων. Αν δεν έχω αποφασίσει μέχρι την τελευταία στιγμή θα τις δηλώσω σβάρνα κι ό,τι πιάσω.

Θα δούμε μωρέ, κάτσε να δούμε πώς θα κυλήσει η χρονιά.
Δε μπαίνουν όσοι κουράζονται, στις ψηλόβαθμες σχολές μπαίνουν όσοι γράφουν καλά, ανεξαρτήτως αν κουράστηκαν ή όχι. Υπάρχουν κάτι μπουμπούκια που και 24ωρα να κλείσουν πάνω από τα βιβλία τους, με το ζόρι θα καταφέρουν να περάσουν σε καμια φιλολογία ρεθύμνου, ενώ τώρα διατείνονται μετά μεγάλης χαράς ότι θέλουν να μπουν στη νομική.
Συνήθως αυτά είναι τα παιδιά που δεν ''το'χουν''...Βεβαίως,μπορεί να σου'ρθει μια στραβή και να μην έχεις τα αναμενόμενα καλά αποτελέσματα...Πάντως,όσο πιο πολύ διαβάζεις/επιμελής είσαι,τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να μπεις σε μια υψηλόβαθμη σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συνήθως αυτά είναι τα παιδιά που δεν ''το'χουν''...Βεβαίως,μπορεί να σου'ρθει μια στραβή και να μην έχεις τα αναμενόμενα καλά αποτελέσματα...Πάντως,όσο πιο πολύ διαβάζεις/επιμελής είσαι,τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να μπεις σε μια υψηλόβαθμη σχολή...

Γι' αυτό πρωτύτερα σου είπα καλό και επιμελές διάβασμα, είναι αυτό που θα αποτρέψει έναν μαθητή με ικανότητες από το να γράψει κάτω από 17. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γι' αυτό πρωτύτερα σου είπα καλό και επιμελές διάβασμα, είναι αυτό που θα αποτρέψει έναν μαθητή με ικανότητες από το να γράψει κάτω από 17. ;)

Eίθε! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κάνετε καθόλου επαναλήψεις? Εγώ δεν προλαβαίνω..κι αυτό είναι που με αγχώνει..όλες οι καθημερινές μου είναι full..και τα Σ/κ πρέπει να διαβάσω αυτά που έχω για την εβδομάδα που θα ακολουθήσει..θέλω να κάνω επανάληψη,όμως δε βρίσκω χρόνο και φοβάμαι ότι θα τα ξεχάσω αργά ή γρήγορα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Κάνετε καθόλου επαναλήψεις? Εγώ δεν προλαβαίνω..κι αυτό είναι που με αγχώνει..όλες οι καθημερινές μου είναι full..και τα Σ/κ πρέπει να διαβάσω αυτά που έχω για την εβδομάδα που θα ακολουθήσει..θέλω να κάνω επανάληψη,όμως δε βρίσκω χρόνο και φοβάμαι ότι θα τα ξεχάσω αργά ή γρήγορα.. :(

Μην αγχώνεσαι. Δεν είναι αναγκαίες οι επαναλήψεις τώρα. Κοίτα μην αφήνεις κενά σε αυτά που κάνεις τώρα.
Επαναλήψεις θα κάνεις με αφορμή τα διαγωνίσματα που θα ρθουν σε λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Κάνετε καθόλου επαναλήψεις? Εγώ δεν προλαβαίνω..κι αυτό είναι που με αγχώνει..όλες οι καθημερινές μου είναι full..και τα Σ/κ πρέπει να διαβάσω αυτά που έχω για την εβδομάδα που θα ακολουθήσει..θέλω να κάνω επανάληψη,όμως δε βρίσκω χρόνο και φοβάμαι ότι θα τα ξεχάσω αργά ή γρήγορα.. :(

δικιο εχει η tsoufou μην αγχωνεσαι..εγω θυμαμαι την πρωτη επαναληψη την εκανα τα χριστουγεννα..τωρα διαβασε τελεια τα μαθηματα της ημερασ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Στο διαγώνισμα,όμως,θα είναι σα να τα μαθαίνω από την αρχή...και θα χρειάζεται αρκετός χρόνος... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στο διαγώνισμα,όμως,θα είναι σα να τα μαθαίνω από την αρχή...και θα χρειάζεται αρκετός χρόνος... :/:

Όχι δα! Μην ανησυχείς δεν ξεχνιούνται τόσο εύκολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γεια σας,
εχω ενα προβλημα που με απασχολει. Οταν αρχισα τη χρονια επειδη ειχα βλεψεις για Θετικη/Τεχνολογικη κατευθυνση εκανα πολλα Μαθηματικα και Φυσικη και μονο 1 ωρα στα Αρχαια. Ομως, επειδη αλλαξα γνωμη, η μια ωρα στα Αρχαια δε μου φτανει. Οι γονεις μου δεν θελουν να σταματησω τα αλλα σε περιπτωση που ξανααλλαξω γνωμη (δεν προκειται αλλα τεσπα...). Το θεμα ειναι οτι ο φιλολογος μου ερχεται απο Λαμια (περιπου 30 λεπτα απο εδω που μενω) γιατι εχει κοσμο να κανει μαθημα. Όμως δεν εχει αλλες ωρες οποτε μου λεει να παω Λαμια κατι το οποιο δεν θελω ουτε εγω ουτε οι γονεις μου διοτι νοικιαζουμε σπιτι στην Αμφικλεια επειδη εχει φροντιστηρια και αν ειναι να κανω μαθηματα στη Λαμια να παμε εκει. (σημ. αφησαμε το σπιτι μας γιατι δεν ειχε καλο σχολειο η περιοχη και ειχε σχεδον ανυπαρκτα φροντιστηρια). Ακομη, οι δυο φιλολογοι που ειναι καλοι στην Αμφικλεια δεν εχουν καθολου ωρες... Οποτε, το πηρα αποφαση να μην κανω παραπανω Αρχαια. Τι, ομως, πρεπει να διαβαζω μονος μου για να αναπληρωσω τις ωρες που δεν κανω γιατι οσοι θελουν Θεωρητικη πανε παραπανω ωρες;.. Ελπιζω να μη σας κουρασα.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Άγγελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Είμαι β λυκείου, θεωρητική.


Μέχρι φέτος δεν έκανα μάθημα ούτε μια φορά στα αρχαία. Απλώς βεβαιωνόμουν ότι δεν είχα κενά στη γραμματική και το συντακτικό και όποια απορία είχα χωρίς καμιά ντροπή στην καθηγήτριά μου. Ένας πολύ καλός τρόπος να κάνεις εξάσκηση είναι να αρχίσεις να κλίνεις οτιδήποτε υπάρχει μέσα στο κείμενο των αρχαίων σου. Πέρυσι, μόνο για τις εξετάσεις είχα γεμίσει ένα τετράδιο 4 θεμάτων έτσι.
Αν πάλι έχεις κενά να πας να βρεις τη καθηγήτριά σου και να της εξηγήσεις την κατάσταση ως έχει, θα σε βοηθήσει.
Καλό κουράγιο κ επιτυχία στους στόχους σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top