Διάβασμα για την σχολή κατά τη διάρκεια της καραντίνας

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Πως περνατε στην καραντίναα; Ειμαι η μόνη που διαβάζω; :'(
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 814 μηνύματα.
Καλησπέρα , όχι διαβάζω και γω , εβδομαδιαίες ασκήσεις και ερχόμενη πρόοδος αχχααχ έχει από όλα το μαγαζί :D .
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,720 μηνύματα.
Παιδιά στο ΟΠΑ πως θα γίνει η τελική εξέταση;
Θέλω να πω (γιατί κανείς δεν ξέρει), ΑΝ γίνει διαδικτυακά, πως ακριβώς γίνεται; Θα πρέπει να συνδεθούμε με MS Meetings με κάμερα και μικρόφωνο και θα μας παρακολουθούν; Θα είναι μήπως προφορική, ή κάτι άλλο; :worry::worry:
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Καλησπέρα , όχι διαβάζω και γω , εβδομαδιαίες ασκήσεις και ερχόμενη πρόοδος αχχααχ έχει από όλα το μαγαζί :D .
Καλησπέρα tsiobieman! Τι σχολή είσαι αν επιτρέπεται; Εγω ευτυχώς δεν εχω προοδο, αλλα έχω το προφίσιενσι και θα πεσει πακετάκι με εξεταστική, οπότε...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά στο ΟΠΑ πως θα γίνει η τελική εξέταση;
Θέλω να πω (γιατί κανείς δεν ξέρει), ΑΝ γίνει διαδικτυακά, πως ακριβώς γίνεται; Θα πρέπει να συνδεθούμε με MS Meetings με κάμερα και μικρόφωνο και θα μας παρακολουθούν; Θα είναι μήπως προφορική, ή κάτι άλλο; :worry::worry:
εισαι πρωτοετής λογικά ε; για να μην γνωρίζεις. Είναι σχεδόν δεδομένο πως θα γινει εξ αποστάσεως. Συνήθως με e-class ή προφορικά ή μέσω εργασιών, αναλόγως, κάθε καθηγητής και σχολή έχει τα δικά του/της
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 814 μηνύματα.
Παιδιά στο ΟΠΑ πως θα γίνει η τελική εξέταση;
Θέλω να πω (γιατί κανείς δεν ξέρει), ΑΝ γίνει διαδικτυακά, πως ακριβώς γίνεται; Θα πρέπει να συνδεθούμε με MS Meetings με κάμερα και μικρόφωνο και θα μας παρακολουθούν; Θα είναι μήπως προφορική, ή κάτι άλλο; :worry::worry:
Εξαρτάται από το μάθημα , ορισμένοι τις 2 προηγούμενες εξεταστικές το κάνανε προφορικά , άλλοι γραπτώς από το eclass κι αν είναι προγραμματιστικό παίζει να γράψεις και εξέταση στην αντίστοιχη γλώσσα από το σπίτι.
Καλησπέρα tsiobieman! Τι σχολή είσαι αν επιτρέπεται; Εγω ευτυχώς δεν εχω προοδο, αλλα έχω το προφίσιενσι και θα πεσει πακετάκι με εξεταστική, οπότε...
1605304793257.png

Πληροφορική ΟΠΑ είμαι :P , ναι και πάλι είναι φόρτος κι αυτό σε καταλαβαίνω απόλυτα :D .
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,720 μηνύματα.
Εξαρτάται από το μάθημα , ορισμένοι τις 2 προηγούμενες εξεταστικές το κάνανε προφορικά , άλλοι γραπτώς από το eclass κι αν είναι προγραμματιστικό παίζει να γράψεις και εξέταση στην αντίστοιχη γλώσσα από το σπίτι.
Γραπτώς από το eclass τι σημαίνει; Ότι ανεβάζουμε απλά τα αρχεία στο eclass από την άνεση του σπιτιού μας, χωρίς προφορικά ή κάμερες και μικρόφωνα; :)
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 814 μηνύματα.
Γραπτώς από το eclass τι σημαίνει; Ότι ανεβάζουμε απλά τα αρχεία στο eclass από την άνεση του σπιτιού μας, χωρίς προφορικά ή κάμερες και μικρόφωνα; :)
Κοίτα το eclass έχει μια λειτουργία που μπορείς να γράφεις μια απάντηση , πατάς υποβολη, αποθηκεύεται και μετά στέλνεται στον καθηγητή. Κάποια μαθήματα ίσως το κάνουν έτσι (για ερωτήσεις ανάπτυξης).
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
View attachment 72213
Πληροφορική ΟΠΑ είμαι :P , ναι και πάλι είναι φόρτος κι αυτό σε καταλαβαίνω απόλυτα :D .
ωωωχχ, πληροφορική. Καλή δύναμη, ελπιζω να τα πας καλά!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γραπτώς από το eclass τι σημαίνει; Ότι ανεβάζουμε απλά τα αρχεία στο eclass από την άνεση του σπιτιού μας, χωρίς προφορικά ή κάμερες και μικρόφωνα; :)
εμας π.χ που ειμαστε θεωρητική σχολή, μας στέλει τα θέματα, λέει να ανοιξουμε ενα word, απανταμε και μετά το αναρτούμε στο ικλας για να το στείλουμε στον καθηγητή, ή το στελνουμε στο ιμειλ του ή και στα δυο. Και παει λέγοντας..
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Πως περνατε στην καραντίναα; Ειμαι η μόνη που διαβάζω; :'(
Φυσικά και δεν είσαι η μόνη!!! Και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Πίστεψε με σε καλό θα μας βγει καθώς είναι πολύ πιο αποδοτικό και σωστό να διαβάζεις κάθε μέρα αυτά που κανείς στις διαλέξεις έτσι ώστε να αποκτάς επαφή με το αντικείμενο παρά να τα έχεις όλα μαζί στο τέλος όπου εκεί σίγουρα θα σου φανούν βουνό τα πράγματα και θα αγχωθείς πολύ.Εύχομαι καλή επιτυχία στις σπουδές σου και σύντομα να επιστρέψουμε πίσω στα αμφιθέατρα!!
 
Top