Δημόσιο ή Ιδιωτικό; Που πηγαίνετε και τι προτιμάτε;

Πάω σε
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ιδιωτικό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημόσιο

    Ψήφοι: 0 0.0%

maraki362

Νεοφερμένος

Η maraki362 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εμενα η παλια μου δασκαλα μου ειπε πως νια φιλη της εστειλε το παιδι της στο ιδιωτικο και εβγαζε 18 μετα ομως που την εστειλαν στο δημοσιο ο βαθμο της κατεβηκε στο 12. Οι καθηγητες εβαζαν καλο βαθμο γιατι αν ειχε χαμηλο πολυ πιθανο να αλλαζε το παιδι τους σχολειο.Αλλα αν και πηγαινω στο δημοσιο πιστευω πως ειναι καλυτερα στο ιδιωτικο γιατι εκει τα πραγματα ειναι πιο αυστηρα και αυτοι που κανουν μονο φασαρια στα δημοσια στα ιδιωτικα δεν θα πατανε το ποδι τους απο τις αποβολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Κοίτα, δεν είναι όλα τα ιδιωτικά ίδια. Σε μας να δεις 8αράκια και 10ράκια που πέφτουν στα τρίμηνα / τετράμηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnaWolf

Νεοφερμένος

Η AnnaWolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω προτιμω το δημοσιο γιατι νιωθεις ποιο ανετα κατα την γνωμη μου αλλα κ τα 2 εχουν καλα και κακα πραγματα... πχ
στο ιδιοτικο ιπαρχουν περισσοτερες δηνατοτιτες και τα παιδια δεν αναγκαζοντε να πανε αγγλικα σε φροντιστιριο επισης εχουν και δραστιριοτιτες για να επιλεξουν τα παιδια οπως κολιμβιση υπολογιστες σκακι ταβλι και πολλα αλλα πραγματα που ενα παιδι του δημοσιου θα πληρωνε επιπλεον για να παει σε καποια σχολη. τα κακα τωρα ειναι οτι δεν υπαρχει μεγαλη ελευθερια οι καθηγητες ειναι ποιο αφσθηροι ειναι και οι οχι παντα ασχημες στολες...αυτα περι δωροδοκιας για βαυμους δεν ξερω αν ισχιουν ομως και τα λευτα που πληρωνουν οι γονεις ειναι αρκετα και ειναι ενα βαρος!
ψτο διμοσιο μαθενεις ποιο ευκολα και εχεις ελεφθερια!μπορεις να φορεσεις το αγαπημενο σου μπλουζακι το αγαπημενο σου τζιν για να νιωθεις ανετα! σε θεματα τωρα "διασκεδασης" το δικο μου σχολειο εχει πολλα πραγματα Θεατρο Μοντερνο Χορο Παραδοσιακο Ζωγραφικη Χωροδια και Περιβαλλοντικη Ομαδα αλλα διμοσια σχολια μπορει να μην εχουν τετειου ιδους πραγματα..
προτιμο το διμοσιο λογο εμπιριας (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Άννα σε ευχαριστούμε που μας είπες την άποψή σου! :) Πάντως να προσθέσω ότι στα περισσότερα ιδιωτικά η υποχρεωτική στολή είναι ως την ΣΤ δημοτικού, μετά όλοι φοράνε ότι θέλουν (με λίγους περιορισμούς βέβαια- όχι κοντα σορτσάκια κλπ). H στολή σε εμάς γινόταν καθαρά για λόγους οργάνωσης, γιατί υπάρχουν 3 δημοτικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
ΥΠΕΡΜΑΧΟΣ του Δημόσιου σχολείου, όταν γίνεται σωστή δουλεία.! Υπάρχουν δημόσια σχολεία που είναι μακράν καλύτερα των ιδιωτικών.! Και από υποδομές και από οργάνωση και από καθηγητές.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Έχοντας αποφοιτήσει από Δημόσιο σχολείο έχω να πω οτι υπάρχουν καθηγητές που πραγματικά είναι Άριστοι εκπαιδευτικοί βοηθούν τον μαθητή και κάνουν σωστότατη δουλειά. Από την άλλη μεριά όμως υπάρχουν και οι εφησυχασμένοι καθηγητές που δεν κάνουν τίποτα δεν τους νοιάζει τίποτα και κανείς δεν μπορεί να τους κουνήσει από την θέση τους. Για την ακρίβεια στην πλειοψηφία είναι έτσι.... Όσο για τις καταλήψεις μην εθελοτυφλούμε παιδιά...Μας βολεύει αυτή η κατάσταση και με το παραπάνω, ειδικά τους μαθητές της Τρίτης λυκείου που εκείνες τις μέρες κάνουν επαναλήψεις και μαθήματα...Προσωπικά όμως πιστεύω οτι δεν μπορούμε να πούμε το ιδιωτικό είναι καλύτερο από το δημόσιο γιατί κάθε χρόνο βλέπουμε πόσοι είναι οι Αριστούχοι από τα δημόσια και πόσοι από τα ιδιωτικά. Επομένως σημασία δεν έχει το σχολείο αλλά ο μαθητής άλλωστε δεν θα στα βάλουν με το χωνί μέσα στο κεφάλι για΄τι η εκπαίδευση είναι προσωπική υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Θα ήθελα να επισημάνω και εγώ κάτι σχετικά με το ντύσιμο που είδα να σχολιάζετε στα τελευταία posts. Πολλοί πιστεύουν πως τα παιδιά των ιδιωτικών φορούν "μάρκες" για να το παίξουν πλούσιοι κλπ. Εχοντας τελειώσει ιδιωτικό σχολείο, έχω να πω ότι πρώτον αυτό δεν ισχύει και δεύτερον και κυριότερο: Από πότε κρίνουμε τον άλλον από τα ρούχα??? Μπορεί στο χ, ψ παιδί να αρέσει ένα ρούχο και να το αγοράσει ακόμη κι αν είναι μάρκα.. Δηλαδή από πότε πρέπει να ντρέπεται κάποιος για τα ρούχα που έχει, ό,τι και αν είναι αυτά? Από πότε πρέπει κάποιος να ντρέπεται που μπορεί να βάλει κάτι καλό? Και από πότε πρέπει οι γονείς ενός παιδιού να απολογούνται επειδή του ψωνισαν κάτι καλό? Προσωπικά θεωρώ πως τα παιδιά μπορούν να φορούν ό,τι θέλουν στο σχολείο, αρκεί φυσικά να είναι ευπρεπή. Μάρκα ή όχι, αθλητικό ή μπαλαρίνα, φόρμα ή τζιν... Δεν νομίζω πως ο διαχωρισμός με βάση το ντύσιμο είναι σωστό κριτήριο. Ουτε νομίζω πως είναι ώριμο να κρίνει κανείς τον άλλον αρνητικά και να εξάγει συμπεράσματα για το σύνολο του χαρακτήρα του με βάση τη χ, ψ μάρκα ρούχων που φοράει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patra's_boy

Νεοφερμένος

Ο patra's_boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Συνήθως αρκετοί μαθητές επιλέγουν ένα ή δύο εξ αυτών, γνωρίζοντας ότι μόνο σε ένα δημόσιο σχολείο-αν μπορεί να χαρακτηριστεί σχολείο αυτό το πράγμα- δεν πρόκειται να μάθουν απολύτως τίποτα.

Εσείς τι προτιμάτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p0p@k!

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
έχω πήγα σε ιδιωτικό σχολείο και έκανα εκεί όλα τα φροντιστήρια που χρειαζόμουν και έμεινα πολύ ευχαριστημένη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
εγώ σε δημόσιο!!! και πραγματικά οι καθηγητές της κατευθυνσης έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά...
και δεν συμφωνώ με την άποψη-προκατάληψη μερικών ότι οι καθηγητές στα δημόσια σχολεία δεν κάνουν δουλειά, δεν μαθαίνουν τπτ στα παιδιά κ διάφορα άλλα τέτοια!!!


"γνωρίζοντας ότι μόνο σε ένα δημόσιο σχολείο-αν μπορεί να χαρακτηριστεί σχολείο αυτό το πράγμα"

Για αυτό π λες... τι να σου πω;;; άποψη σου!!! εγώ δεν συμφωνώ!!!
για να το λες όμως κάτι θα ξέρεις, κάτι θα έχεις ακούσει κτλ:) δεν αμφιβάλλω!!!
ίσως πάλι εγώ να ήμουν τυχερή και να έπεσα σ καλούς καθηγητές!
Αυτά... τώρα ο καθένας ας κρίνει αναλογα με τις δικές τ εμπειρίες...τι να πω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
Συνήθως αρκετοί μαθητές επιλέγουν ένα ή δύο εξ αυτών, γνωρίζοντας ότι μόνο σε ένα δημόσιο σχολείο-αν μπορεί να χαρακτηριστεί σχολείο αυτό το πράγμα- δεν πρόκειται να μάθουν απολύτως τίποτα.
Εσείς τι προτιμάτε?
Πάντα υπάρχουν οι μύθοι. Και στο δημόσιο και στο ιδιωτικό τα ίδια "μαθαίνουν" οι μαθητές. Και στα δύο υπάρχουν καλοί, μέτριοι και κακοί καθηγητές. Τα ίδια φροντιστήρια κάνουν οι μαθητές και των δημόσιων και των ιδιωτικών. (Μόνο που σε κάποια ιδιωτικά κάνουν τα φροντιστήρια μέσα στο σχολείο, όπως είπε η φίλη πιο πάνω). Ουσιαστικές διαφορές δεν υπάρχουν.
Όσο για το τι προτιμώ (έχω περάσει και από ιδιωτικό) απαντώ: ΔΗΜΟΣΙΟ και με διαφορά. Τους λόγους τους έχω αναλύσει παλαιότερα σε σχετικό θέμα (αν θέλεις αναζήτησε το).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
κοιταξτε το δημοσιο δεν ειναι και τοσο χαλια οσο τα λετε τοσα ατομα πηγαν σε δημοσια σχολεια και τοσα ατομα μπηκαν στα πανεπιστημια...καλως η κακως πολλα παιδια πανε φροντιστηριο και αυτο κρινει την εισαγωγη τους στο πανεπιστημιο και οχι το σχολειο αποδειξη οτι στο φροντιστηριο μου ειχαμε παιδια που εκαναν φροντιστηριο ακομα και φυσικη ενω στο σχολειο που πηγαιναν(αρσακειο αν θυμαμαι καλα) ειχαν καθηγητη εναν απο τους μαθιουδακη παναγιωτακοπουλο...και ενας φιλος μου απο λεοντειο παλι πηγαινε φροντιστηριο και αλλα τοσα παιδια...αρα το ερωτημα ειναι οχι δημοσιο ή ιδιωτικο, σαφως ιδιωτικο θα προτιμουσα, αλλα αρχισε να ψαχνεις και κανα καλο φροντιστηριο...εκει ειναι το μυστικο στο φροντιστηριο δυστυχως :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Συνήθως αρκετοί μαθητές επιλέγουν ένα ή δύο εξ αυτών, γνωρίζοντας ότι μόνο σε ένα δημόσιο σχολείο-αν μπορεί να χαρακτηριστεί σχολείο αυτό το πράγμα- δεν πρόκειται να μάθουν απολύτως τίποτα.

Εσείς τι προτιμάτε?
:worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry:
wtf.jpg
:confused::confused::confused::confused::confused::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Αναρωτιεμαι τι σου εχουν πει και θεωρεις το δημοσιο ΠΡΑΓΜΑ!!
:eek::eek::eek::eek::eek:
Ισως εμεις που δεν εχουμε την οικονομικη δυνατοτητα να παμε σε ιδιωτικο να μαθαμε κατι παραπανω.Κατι παραπανω απο παιδια,συζητησεις με καθηγητες,να μαθαμε κατι παραπανω οταν βλεπαμε εναν φιλο μας να παιρνει μονοημερη αποβολη ή οταν ειδαμε τις αψυμαχιες καθηγητων-μαθητων.Κατι παραπανω απ την ιδια την ζωη!!Βλεπεις στο δημοσια (σε εμας την πλεμπα ,πες μας οπως θες)μαθαμε να μην κρινουμε τον συμμαθητη απο την DC ή απο την WESC μπλουζα αλλα απο τα κοτσια που εχει ,απο αυτα που ελεγε,απο αυτα που εκρυβε μεσα του,απο αυτο που ηταν....

Ξερω δεν εχει να κανει με το σχολειο αυτο...Εχει να κανει με την δια βιου μαθηση οπως λενε...Τι παιρνεις απο τον καθενα...
Ξερεις...οι καθηγητες ισως να μην ειναι καλοι πολλες φορες....ισως να μην αξιζουν τις θεσεις τους...αλλα μας εδειξαν κατι γι αυτο που θα δουμε εκει εξω διχως να μας χαιδευουν τα αυτια.:/:Γινομαι σκληρη?Κυνικη?Το ξερω.

Στο δημοσιο βλεπεις πολλα..Τσιγαρα,αποβολες,τρελες,φωνες,βλεπεις μια ολοκληρη μαθητικη ζωη μπροστα σου που δεν εχει να κανει με το αν εχουμε εργαστηρια χημεια ή αιθουσα πληροφορικης!Στα δημοσια βλεπεις καθε καρυδιας καρυδι που λενε....Στο ιδιωτικο?



Πηγαινω σε δημοσιο...και το σχολειο μου,μου προσφερε και μου προσφερει πολλα...Και ας φορανε μερικοι της ιδιες ξεβαμμενες μπλουζες καθε μερα,και ας κυκλοφορουν οι θεουσες και οι ξεπεταγμενες,και ας μην εχουν τα κοριτσια στην τριχα μαλλια ή κυριλε στολες.Μου προσφερε πολλα και γι αυτο δεν ειναι πραγμα!!!
Τ πραγματα συνηθως τα κρατας για λιγο και τα ξεχνας,τα χρησιμοποιεις οπως σου αρεσει για να κανεις την δουλεια σου.Το σχολειο δν ειναι πραγμα ομως φιλε μου.ειναι αναμνησεις...τσακωμοι ,γελια,δακρυα,κουταμαρες...Μπορει να ειναι μια σαχλαμαρα..Μα προπαντων δεν ειναι πραγμα(και ειδικα τα δημοσια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • wtf.jpg
    wtf.jpg
    30.4 KB · Εμφανίσεις: 202

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Συνήθως αρκετοί μαθητές επιλέγουν ένα ή δύο εξ αυτών, γνωρίζοντας ότι μόνο σε ένα δημόσιο σχολείο-αν μπορεί να χαρακτηριστεί σχολείο αυτό το πράγμα- δεν πρόκειται να μάθουν απολύτως τίποτα.

Εσείς τι προτιμάτε?
Δεν νομιζω οτι στο δημοσιο σχολειο οι μαθητες δεν μαθαινουν τιποτα. Εξαλλου το να μαθει κανεις ή να μη μαθει εξαρταται βασικα απο τον ιδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
Στο ιδιωτικό έχεις εξασφαλισμένο καλό απολυτήριο (που μετράει) , δε χρειάζται να διαβάζεις ενδοσχολικά....


Με το καινούριο σύστημα που θα μπουν και εργασίες..... η λύση ιδιωτικό σχολείο όντως είναι πολύ καλή. Μη ξεχνάμε και το προφορικό βαθμό 20ρι δαγκωτό .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ναι μην κουραστείτε! ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,065 μηνύματα.
Στο ιδιωτικό έχεις εξασφαλισμένο καλό απολυτήριο (που μετράει) , δε χρειάζται να διαβάζεις ενδοσχολικά....
Με το καινούριο σύστημα που θα μπουν και εργασίες..... η λύση ιδιωτικό σχολείο όντως είναι πολύ καλή. Μη ξεχνάμε και το προφορικό βαθμό 20ρι δαγκωτό .......
Αν αυτά τα θεωρείς πλεονεκτήματα, λυπάμαι. Για μένα είναι χοντρά μειονεκτήματα. (-1 και από μένα).

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί ΕΔΩ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ναι βασικά φόκε κάνεις λάθος , αυτό μπορεί να ισχύει κάπου αλλά όχι παντού.
τέλος.

btw, μιας και το θέμα μπήκε εδώ:
έκανα δημοτικό σε δημόσιο, γυμνάσιο και λύκειο σε ιδιωτικό.
και απ' το ιδιωτικό κέρδισα πολλά. αγάπη για το θέατρο, την λογοτεχνία, την ποίηση, τ'Αγγλικά...είχε και τ αρνητικά του φυσικά. όπως όλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Συνήθως αρκετοί μαθητές επιλέγουν ένα ή δύο εξ αυτών, γνωρίζοντας ότι μόνο σε ένα δημόσιο σχολείο-αν μπορεί να χαρακτηριστεί σχολείο αυτό το πράγμα- δεν πρόκειται να μάθουν απολύτως τίποτα.

Εσείς τι προτιμάτε?
Αν υπάρχει αρκετό μαρούλι και γίνεις δεκτός σε καλό ιδιωτικό, αξίζει. Αλλιώς βρίσκεις το καλύτερο δημόσιο της περιοχής σου και κάνεις φροντιστήρια στα μαθήματα που είσαι αδύνατος, διότι τα κενά δε συγχωρούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,120 μηνύματα.
Αν αυτά τα θεωρείς πλεονεκτήματα, λυπάμαι. Για μένα είναι χοντρά μειονεκτήματα. (-1 και από μένα).

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί ΕΔΩ.


Το θεωρώ αναγκαίο κακό. Προσωπικά δε συμφωνώ με το προφορικό βαθμό για αυτόν τον λόγο. Τώρα που θα μπουνε και εργασίες στην βαθμολογία εκεί είναι που θα γίνεται της τρελής.

Είμαι σίγουρος οτι στην γ λυκείου όλα τα παιδιά στα ιδιωτικά παίρνουν στα ιδιωτικά άριστους θαθμούς (2ορια 19ρια). Αυτό είναι μεγάλη αδικία αλλά δεν είμαι ηθικολόγος.

Το να πας σε ιδιωττικό σχολείο κακά τα ψέματα σε βοηθάει ... και επίσης κερδίζεις και χρόνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top