Δημιουργία Οικογένειας

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
ναι....αλλα αμα εισαι 70 χρονων και μονος τι ακριβως προορισμους θα θεσεις???
μεχρι μια ηλικια εχουμε την καριερα....την διασκεδαση κτλ...αλλα απο μια ηλικια και μετα ο προορισμος του ανθρωπου ειναι η οικογενεια

Συμφωνώ με τον από πάνω

Να ξέρεις, υπάρχουν πολλοί 70άρηδες που είναι πιο "νέοι" και δραστήριοι και από εφήβους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eπισης ειναι και στεναχωρημενοι που στα 70 ειναι μονοι τους.....
τωρα αμα ψαχνουμε την εξαιρεση της εξαιρεσης.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ζησε ευτυχισμενη ζωη και ασε στα 70... αμα ψαχνεις τοτε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ε ενταξει δεν καθοριζεις το μελλον σου συμφωνα με το πως θα εισαι στα 70..αλλα...καθε πραγμα στο καιρο του κι ο κολιος τον αυγουστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφάκι

Νεοφερμένος

Η Σοφάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για μένα ο σκοπός της ζωής είναι να κάνεις μια ευτυχισμένη οικογένεια! Εννοείται, λοιπόν, και παιδιά! Το φύλλο των παιδιών για εμένα δεν έχει σημασία.
Αυτό πιστεύω τώρα...! :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Eπισης ειναι και στεναχωρημενοι που στα 70 ειναι μονοι τους.....
τωρα αμα ψαχνουμε την εξαιρεση της εξαιρεσης.....

Δε αποτελούν εξαίρεση.

Εντάξει δεν είναι πολλοί αυτοί που λέω, αλλά σίγουρα δεν είναι εξαίρεση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Για μένα ο σκοπός της ζωής είναι να κάνεις μια ευτυχισμένη οικογένεια! Εννοείται, λοιπόν, και παιδιά! Το φύλλο των παιδιών για εμένα δεν έχει σημασία.
Αυτό πιστεύω τώρα...! :iagree:
Και γω:yeah:!

Απλά εγώ θέλω να κάνω συγκεκριμένα 3 παιδάκια!!
2 αγοράκια:dog: και 1 κοριτσάκι:kitty:!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Και γω:yeah:!

Απλά εγώ θέλω να κάνω συγκεκριμένα 3 παιδάκια!!
2 αγοράκια:dog: και 1 κοριτσάκι:kitty:!!!

θα τα παραγγειλεις κιολας ελεος...:s:stars:γερα να ΄ναι και οτι να ΄ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θα τα παραγγειλεις κιολας ελεος...:s:stars:γερα να ΄ναι και οτι να ΄ναι...


ακριβως.. γερα να'ναι γιατι τοσα βλεπουν τα ματια μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Είπα τι θέλω....όχι οτι θα φέρω στον κόσμο τα πάνω κάτω για να κανω σώνει και καλά 3 παιδιά κτλ.κτλ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mistirios

Νεοφερμένος

Ο Mistirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγω πάλι θελω να κανω οικογενεια.. εννοώντας παιδι [τι? να χα8ει το ειδος μου?? :P]
τωρα για γαμο δεν ξερω! αν το αποφασισω σίγουρα πολιτικο...
και φυσικα δεν θα το βαφτισω κιολας =)


συμφωνώ.. σίγουρα δεν σκέφτομαι να κάνω οικογένεια τώρα άμεσα.. αλλά κάποια στιγμή όταν θα μπορώ φυσικά..

χεχεχε θα δούμε και εμείς κάποτε πως νοιώθαν οι γονείς μας με τα μικρά τερατάκια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Κι εγώ θα ήθελα να κάνω οικογένεια.. Γιατί όχι?? Άλλωστε είμαι μονογαμικός και μουνογαμικός, όπως έλεγε και ο Πανούσης.. Για τον άνδρα πιστεύω ότι η κατάλληλη ηλικία για γάμο είναι τα 30-32 και για την γυναίκα τα 27-28.. Όσον αφορά τα παιδιά προτιμώ τα κοριτσάκια. Τρία παιδιά πιστεύω είναι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Θέλω πολύ να κάνω οικογένεια στο μέλλον (σε 10-20 χρόνια) έχοντας πρώτα εξασφαλίσει μία δουλειά. Μ' αρέσουν τα παιδάκια και θα ήθελα 2-3 (4,5,6,7,8,9.........:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Αυτο που ξερω ειναι οι οσοι συνηθως λενε δν θα κανω ποτε οικογενεια,δε θελω κτλ.. εναι οι πρωτοι που κανουν,ποτε δε ξερεις πως μπορουν να εξελιχθουν τα πραγματα,γι αυτο μην ειστε απολυτοι..εγω παντως.. θα ηθελα να κανω κ οχι στα 30 η μετα,που λενε οι περισσοτεροι.. δε θα μ'αρεσε..να εχω τοσο μεγαλη διαφορα με τα παιδια μ.. αλλα θα δουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Θέλω πολύ να κάνω οικογένεια στο μέλλον (σε 10-20 χρόνια) έχοντας πρώτα εξασφαλίσει μία δουλειά. Μ' αρέσουν τα παιδάκια και θα ήθελα 2-3 (4,5,6,7,8,9.........:P)

Εντάξει τα 9 είναι πολλά.:) Δεν είσαι και κουνέλα... Τα 3 εμένα μου φαίνονται πολύ καλά. Ή και τέσσερα για να πάρεις και επίδομα πολυτέκνου...:D

εγω παντως.. θα ηθελα να κανω κ οχι στα 30 η μετα,που λενε οι περισσοτεροι.. δε θα μ'αρεσε..να εχω τοσο μεγαλη διαφορα με τα παιδια μ.. αλλα θα δουμε..

σωστή!!:no1: ειδικά οι γυναίκες πρέπει κατ' εμέ να κάνουν οικογένεια πριν τα 30... και οι άνδρες δεν πρέπει να είναι πολύ μεγαλύτεροι από τα 30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τι να πει ο ένας μου παππούς που έκανε τη μάνα μου 42 ετών. Αλλά τι να πει και η γιαγιά μου που έκανε τον πατέρα μου στα 15 της και στα 24 της είχε κάνει άλλα δυο παιδιά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Θα θελατε να κανετε στο μελλον? Αν ναι πως τη φανταζεστε? Αν οχι,γιατι?





Εμπνευσμενο απο το τοπικ στο Διασκεδαση :P

Εγώ θέλω να παντρευτώ εσένα και μόνο.
Από τότε που παίζαμε φάιναλ φάντασυ στην τετάρτη δημοτικού:'(
Αλλά δεν με θες. :(

Ντάξει σοβαρά τώρα.
Αν καταφέρω ποτέ να σοβαρευτώ με τα αγόρια και να πέσω σε κάποιον φυσιολογικό άνθρωπο που θα με σεβαστεί..βασικά 18 χρονών και μιλάω για γάμους και χαρές? Δεν ξέρω..ενώ πριν κανα δυο χρόνια είχα μια εικόνα για την οικογένεια που θα θελα στο μυαλό μου, κάποιες καταστάσεις έκαναν την εικόνα αυτή θολή και πολύυυ μακρινή. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ θέλω να παντρευτώ εσένα και μόνο.
Από τότε που παίζαμε φάιναλ φάντασυ στην τετάρτη δημοτικού:'(
Αλλά δεν με θες. :(

Ντάξει σοβαρά τώρα.
Αν καταφέρω ποτέ να σοβαρευτώ με τα αγόρια και να πέσω σε κάποιον φυσιολογικό άνθρωπο που θα με σεβαστεί..βασικά 18 χρονών και μιλάω για γάμους και χαρές? Δεν ξέρω..ενώ πριν κανα δυο χρόνια είχα μια εικόνα για την οικογένεια που θα θελα στο μυαλό μου, κάποιες καταστάσεις έκαναν την εικόνα αυτή θολή και πολύυυ μακρινή. :(

χαχαχ πεμπτη ηταν νομιζω!


ελα εισαι μικρη ακομα δε σημαινει οτι επειδη οι καταστασεις αυτες εγιναν τωρα θα καθορισουν το μελλον σου σε 10-20 χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Αυτο που ξερω ειναι οι οσοι συνηθως λενε δν θα κανω ποτε οικογενεια,δε θελω κτλ.. εναι οι πρωτοι που κανουν,ποτε δε ξερεις πως μπορουν να εξελιχθουν τα πραγματα,γι αυτο μην ειστε απολυτοι..εγω παντως.. θα ηθελα να κανω κ οχι στα 30 η μετα,που λενε οι περισσοτεροι.. δε θα μ'αρεσε..να εχω τοσο μεγαλη διαφορα με τα παιδια μ.. αλλα θα δουμε..

Ε εντάξει, εγώ έχω 35 χρόνια διαφορά από τους γονείς μου.

Ίσως αν αποκτήσεις τέτοιου είδους ευθύνες σε μικρή ηλικία, δηλαδή κάτω των 30, να το μετανιώσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εγω θα συμφωνησω με τους περισσοτερους...οικογενεια και παιδια γυρω στα 30..τωρα φυλα παιδιων ,αριθμο και τετοια δν τα σκεφτομαι προς το παρον(ουτε θελω :P)..γερα κ ευτυχισμενα να ειναι .μν κολλαμε σε λεπτομερειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top