Δημιουργία Οικογένειας

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βαλτε και μια δημοσκοπηση να δουμε γενικα ποιοι ενδιαφέρονται και ποιοι όχι στο μέλλον τους να κανουν οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Petros ορκισμένος εργένης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
στο σόι μας έχουμε αρρενογέννεση. Ενδεικτικά:

27 άνδρες (ζουν οι 19)
1 γυναίκα (δε ζει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επειδή γέννησε 26 άνδρες (ο 27ος ηταν ο αντρας μαλλον) δεν ζει η γυναίκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
50-50 ειναι οι πι8ανοτητες και μην ξεχνας οτι δεν θα το κανεις μονος το παιδι.
Καλα καμια γυναικα δεν εχετε? Ουτε η μανα σου? θεια τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιώργο, αν η γυναίκα σου είναι πιο σκουρόχρωμη απο σένα μάλλον τα δικά της γονίδια θα επικρατήσουν, οπότε αν στο σόι της έχει θηλεογένεση, την πάτησες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κρού, το σόι του πατέρα μου είναι έτσι. Η μάνα μου επειδή είναι και από γυναικοκρατούμενο νησί (Λέσβος) έχει περίπου ίδιο αριθμό αντρών με γυναικών. Νομίζω είναι λίγο περισσότεροι οι άντρες αν υπολογίσω και έναν αδερφό του παππού μου που πέθανε πέρυσι. (θεία δεν έχω, απλά παντρεύτηκε ο θείος μου και γένησε πάλι αγόρι :p )

Μιβ, τελικά η φύση ξέρει τι κάνει :!: Το πιστεύεις ότι δε μου αρέσουν οι σκουρόχρωμες? Προτιμώ τις καστανές με σχετικά λευκό δέρμα. (σαν το δικό μου :p )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κρού, το σόι του πατέρα μου είναι έτσι. Η μάνα μου επειδή είναι και από γυναικοκρατούμενο νησί (Λέσβος) έχει περίπου ίδιο αριθμό αντρών με γυναικών. Νομίζω είναι λίγο περισσότεροι οι άντρες αν υπολογίσω και έναν αδερφό του παππού μου που πέθανε πέρυσι. (θεία δεν έχω, απλά παντρεύτηκε ο θείος μου και γένησε πάλι αγόρι :p )

Μιβ, τελικά η φύση ξέρει τι κάνει :!: Το πιστεύεις ότι δε μου αρέσουν οι σκουρόχρωμες? Προτιμώ τις καστανές με σχετικά λευκό δέρμα. (σαν το δικό μου :p )

Ναι, επειδή ομως εσύ δεν εισαι και πολύ καστανός, αλλά προς το καστανόξανθος και πάλι τα δικά της γονίδια μάλλον θα επικρατήσουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
εγω πάλι θελω να κανω οικογενεια.. εννοώντας παιδι [τι? να χα8ει το ειδος μου?? :P]
τωρα για γαμο δεν ξερω! αν το αποφασισω σίγουρα πολιτικο...
και φυσικα δεν θα το βαφτισω κιολας =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ δε θέλω να κάνω οικογένεια.

Και να ήθελα, δηλαδή, νοιώθω ότι είμαι πολύ ανεύθυνος για μια τέτοια απόφαση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Δεν ακούγεται άσχημο,αλλά μετά τα 30 σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δε νομίζω να θεωρεί κανείς τον εαυτό του αρκετά υπεύθυνο για οικογένεια σε τέτοια ηλικία. Θα ωριμάσεις σίγουρα πολύ στα επόμενα 10 χρόνια και ίσως αισθανθείς έτοιμος να κάνεις κάτι τέτοιο.
Όταν είμαστε μικροί λογικό είναι να μη θέλουμε να κάνουμε οικογένεια γιατί θέλουμε να είμαστε ελεύθεροι, οι περισσότεροι όμως αλλάζουν γνώμη αργότερα στη ζωή τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάντως αυτο που έχω παρατηρήσει ειναι οτι συνηθως η οικογένεια που ονειρευόμαστε δεν εχει και μεγαλη διαφορά απο αυτη που μεγαλώσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Δε νομίζω να θεωρεί κανείς τον εαυτό του αρκετά υπεύθυνο για οικογένεια σε τέτοια ηλικία. Θα ωριμάσεις σίγουρα πολύ στα επόμενα 10 χρόνια και ίσως αισθανθείς έτοιμος να κάνεις κάτι τέτοιο.
Όταν είμαστε μικροί λογικό είναι να μη θέλουμε να κάνουμε οικογένεια γιατί θέλουμε να είμαστε ελεύθεροι, οι περισσότεροι όμως αλλάζουν γνώμη αργότερα στη ζωή τους :P

Μπορεί:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
προτιμώ να φάω μεγάλη μπουκιά,παρά να πω μεγάλο λόγο..όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια,η μοίρα γελάει.. ναι,θα ήθελα οικογένεια..όχι στο κοντινό μέλλον..κάπου κοντά στα 28-30 μου,αλλά σίγουρα θα ήθελα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσικα και θελω οικογενεια...εξαλλου αυτος ειναι ο προορισμος του ανθρωπου...
αλλα οταν θα ειναι η καταλληλη ηλικια....και οταν θα υπαρχουν και τα λεφτα για την ανατροφη παιδιων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ποιος το λεει οτι ειναι ο προορισμος του ανθρωπου? Ο καθενας στη ζωη του θετει αυτος τους προορισμους του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι....αλλα αμα εισαι 70 χρονων και μονος τι ακριβως προορισμους θα θεσεις???
μεχρι μια ηλικια εχουμε την καριερα....την διασκεδαση κτλ...αλλα απο μια ηλικια και μετα ο προορισμος του ανθρωπου ειναι η οικογενεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπορει να εχεις φιλους ή συντροφο, αλλα δε σημαινει οτι η οικογενεια ειναι και προσδιορισμος... εξαλλου ειναι επιλογη του καθενος να κανει οικογενεια για να μην ειναι μονος, εκεινος το κανει προσδιορισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ναι....αλλα αμα εισαι 70 χρονων και μονος τι ακριβως προορισμους θα θεσεις???
μεχρι μια ηλικια εχουμε την καριερα....την διασκεδαση κτλ...αλλα απο μια ηλικια και μετα ο προορισμος του ανθρωπου ειναι η οικογενεια

δεν το νομιζω αλλωστε και ο Καβαφης στο ποιημα του μιλαει για Ιθακες και οχι για Ιθακη αρα εχει πολλους προορισμους σε ολη σου τη ζωη ακομη και οταν εισαι 70:D:xalara::ntomata:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top