Δεύτερη φορά πανελλήνιες

elenicar

Νεοφερμένος

Η elenicar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!
Ξέρω πως αυτό θα ακουστεί χαζό, κυρίως γιατί οι πανελλήνιες δεν έχουν λάβει μέρος ακόμα, επομένως δεν μπορώ να πω κάτι σχετικά με βαθμούς. Ξέρω, όμως, πως η προσπάθεια μου φέτος ήταν μέτρια έως και πολύ χάλια θα πω. Μέχρι τον Δεκέμβριο διάβαζα αρκετά αλλά μετά το νέο έτος τα παράτησα τελείως( κυρίως λόγω κακής ψυχολογίας) με αποτέλεσμα να ξέρω πώς δεν περνάω σίγουρα στο Πανεπιστήμιο και τμήμα που θέλω, το οποίο είναι το τμήμα ψυχολογίας στην Κρήτη. Έχω κάποιο ενδιαφέρον σε άλλες σχολές με λιγότερα μόρια, αλλά ξέροντας πως η ψυχολογία είναι αυτό που θέλω πραγματικά θα ξανά δώσω πανελλήνιες του χρόνου. Το θέμα μου είναι πως λόγω οικονομικής, κυρίως, κατάστασης αλλά και ψυχολογικής δεν θα παρακολουθήσω φροντιστήρια καθώς νιώθω πως με πιέζουν και μου φέρνουν περισσότερο κακό πάρα καλό, εάν τελικά παρακολουθήσω θα είναι το γνωστό καθώς η μεγάλη ύλη με μπερδεύει αρκετά. Μπορώ να τα καταφέρω για μια σχολή 17.075 χωρίς φροντιστήριο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε απάντηση. :worship:
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας!
Ξέρω πως αυτό θα ακουστεί χαζό, κυρίως γιατί οι πανελλήνιες δεν έχουν λάβει μέρος ακόμα, επομένως δεν μπορώ να πω κάτι σχετικά με βαθμούς. Ξέρω, όμως, πως η προσπάθεια μου φέτος ήταν μέτρια έως και πολύ χάλια θα πω. Μέχρι τον Δεκέμβριο διάβαζα αρκετά αλλά μετά το νέο έτος τα παράτησα τελείως( κυρίως λόγω κακής ψυχολογίας) με αποτέλεσμα να ξέρω πώς δεν περνάω σίγουρα στο Πανεπιστήμιο και τμήμα που θέλω, το οποίο είναι το τμήμα ψυχολογίας στην Κρήτη. Έχω κάποιο ενδιαφέρον σε άλλες σχολές με λιγότερα μόρια, αλλά ξέροντας πως η ψυχολογία είναι αυτό που θέλω πραγματικά θα ξανά δώσω πανελλήνιες του χρόνου. Το θέμα μου είναι πως λόγω οικονομικής, κυρίως, κατάστασης αλλά και ψυχολογικής δεν θα παρακολουθήσω φροντιστήρια καθώς νιώθω πως με πιέζουν και μου φέρνουν περισσότερο κακό πάρα καλό, εάν τελικά παρακολουθήσω θα είναι το γνωστό καθώς η μεγάλη ύλη με μπερδεύει αρκετά. Μπορώ να τα καταφέρω για μια σχολή 17.075 χωρίς φροντιστήριο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε απάντηση. :worship:
Στην θεωρητική ναι μπορείς χωρίς φροντιστήριο.... Παπαγαλια είναι όλα... Μόνο το άγνωστο κοίτα γιατί μέχρι του χρόνου θα το ξεχάσεις
 

mathboi

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας!
Ξέρω πως αυτό θα ακουστεί χαζό, κυρίως γιατί οι πανελλήνιες δεν έχουν λάβει μέρος ακόμα, επομένως δεν μπορώ να πω κάτι σχετικά με βαθμούς. Ξέρω, όμως, πως η προσπάθεια μου φέτος ήταν μέτρια έως και πολύ χάλια θα πω. Μέχρι τον Δεκέμβριο διάβαζα αρκετά αλλά μετά το νέο έτος τα παράτησα τελείως( κυρίως λόγω κακής ψυχολογίας) με αποτέλεσμα να ξέρω πώς δεν περνάω σίγουρα στο Πανεπιστήμιο και τμήμα που θέλω, το οποίο είναι το τμήμα ψυχολογίας στην Κρήτη. Έχω κάποιο ενδιαφέρον σε άλλες σχολές με λιγότερα μόρια, αλλά ξέροντας πως η ψυχολογία είναι αυτό που θέλω πραγματικά θα ξανά δώσω πανελλήνιες του χρόνου. Το θέμα μου είναι πως λόγω οικονομικής, κυρίως, κατάστασης αλλά και ψυχολογικής δεν θα παρακολουθήσω φροντιστήρια καθώς νιώθω πως με πιέζουν και μου φέρνουν περισσότερο κακό πάρα καλό, εάν τελικά παρακολουθήσω θα είναι το γνωστό καθώς η μεγάλη ύλη με μπερδεύει αρκετά. Μπορώ να τα καταφέρω για μια σχολή 17.075 χωρίς φροντιστήριο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε απάντηση. :worship:
Μη φοβάσαι πάλεψε το και θα πετύχεις έστω κάτι νιανια! Για τη δοκιμασία και μόνο!
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεις να τα καταφερεις την 2η φορα και χωρις φροντιστηριο ( αλλα με καποια βοηθηματα η εξτρα βιντεο/ σημειωσεις καθως τα σχολικα βιβλια δεν αρκουν ) αρκει να εχεις μαθει κατι απο την φετινη προσπαθεια. Πρεπει αν εισαι πολυ πιο αφοσιωμενος,να εχεις καποιο σχεδιο μαθησης και να μην χαλαρωσεις στη μεση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top