Δεν υπάρχουν συνομωσίες!

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σου μάθανε ποτέ στο σχολείο τη διαδικασία λήψης μιας απόφασης σε ένα νομαρχικό συμβούλιο; Τυπικά και ουσιαστικά, όμως, είναι θεμέλιο του διοικητικού κομματιού του συστήματος και καθορίζει τη ζωή σου κάθε μέρα χωρίς βέβαια καν να το φαντάζεσαι. Κι ο φίλος μου ο Μίχας κι ο Σγουρός συνομώτες; Άλλα μου λεγε το καλοκαίρι στο νησί εμένα, κρίμα και μόλις τον είδα λέω "να ένας τίμιος άνθρωπος που δεν συνομωτεί". Κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Αναλυτικά, όχι. Εμένα σχολείο τόσα χρόνια μου λένε πως πάμε και ψηφίζουμε, κουμάντο κάνει η Βουλή κι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας. Αυτά και κάνα δημοψήφισμα (έχουμε 30 χρόνια να κάνουμε, αλλά δε βαριέσαι...).
Για lobbies τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Και στην εκκλησία δεν σου απαγγέλουν όλα τα ευαγγέλια μου αυτά που τους συμφέρει το ίδιο πράμα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η ελληνική μετάφραση του όρου είναι ομάδα πίεσης και προφανώς κάθε ομάδα ανθρώπων είναι εν δυνάμει ομάδα πίεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μα δε σε κυβέρνησε και ποτέ ο Παπανδρέου για να δεις τι είναι. Και αυτό που είπα το τόνισα επειδή κάποιοι μιλάνε για ευφυία, λες και έχουν γνωρίσει ποτέ τον Καραμανλή προσωπικά ή λες και η πολιτική μιας κυβέρνησης 40 υπουργών έχει να κάνει με την ευφυία του πρωθυπουργού της...

μας κυβερνησε και ο παπανδρεου. στην ελλαδα δεν εχουμε μοναρχια να κυβερναει ενα ατομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά τέλος πάντων...

Αναλυτικά, όχι. Εμένα σχολείο τόσα χρόνια μου λένε πως πάμε και ψηφίζουμε, κουμάντο κάνει η Βουλή κι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας. Αυτά και κάνα δημοψήφισμα (έχουμε 30 χρόνια να κάνουμε, αλλά δε βαριέσαι...).
Για lobbies τίποτα;


Και στην εκκλησία δεν σου απαγγέλουν όλα τα ευαγγέλια μου αυτά που τους συμφέρει το ίδιο πράμα είναι.

Όπως δεν σου λένε στη εκκλησία ότι ο Χριστός παντρεύτηκε την μαγδαλινή έτσι δεν σου γράφουν και στα σχολικά βιβλία ποιός κυβερνάει πραγματικά οπότε για lobbies τίποτα.
Παράδειγμα έδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Εμ. Η Εκκλησία δεν το λέει, γιατί δεν υπάρχει κάποια απόδειξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
..
οφ τοπικ βγαινουμε και δεν καταλαβαινομαστε κιολας.

Δεν υπάρχει απόδειξη μέσα στα κείμενα των αποστόλων τα οποία είχε διαλέξει η εκκλησία μέσα από τις οικουμενικές τις συνόδους στην αρχαιότητα. Μερικά κείμενα τα έκρινε αληθή και άλλα όχι. Αυτό δεν σημαίνει ότι έκρινε σωστά και αμερόληπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ούτε στα Απόκρυφα υπάρχει. Με το Απόκρυφο του Φιλίππου πήγαινε να βγει κάτι, αλλά τίποτα τελικά, μούφες.
(Off, λέμεεεεε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Η Μασονία τι ακριβώς είναι; Αίρεση; Σε τι διαφέρει απ' το Χριστιανισμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παγκόσμια οργάνωση κοινωνικοπολιτικού χαρακτήρα. Τι σε τι διαφέρει απ'το Χριστιανισμό, ούτε θρησκεία, ούτε αίρεση είναι η Μασονία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Fousekis προς Θεού, οι συνωμοσίες είναι παραμύθια για μικρά παιδιά. Δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι με τέτοια αρρωστημένα καραγκιοζηλίκια όπως τους illuminati, τους μασόνους (οι οποίοι είναι θρησκεία miv), το blue beam project (!!!!! :P !!!!) κλπ κλπ.

Πρέπει να εξασφαλίσω τα προς το ζην (νέκταρ, αμβρωσία, καταφύγιο από τον Κακό Λύκο κλπ κλπ)

[Ο Falcon αναρωτιέται: άραγε από παραγγέλνουμε τα μπλε και κόκκινα χάπια του Matrix?]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Fousekis προς Θεού, οι συνωμοσίες είναι παραμύθια για μικρά παιδιά. Δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι με τέτοια αρρωστημένα καραγκιοζηλίκια όπως τους illuminati, τους μασόνους (οι οποίοι είναι θρησκεία miv), το blue beam project (!!!!! :P !!!!) κλπ κλπ.

Πρέπει να εξασφαλίσω τα προς το ζην (νέκταρ, αμβρωσία, καταφύγιο από τον Κακό Λύκο κλπ κλπ)

[Ο Falcon αναρωτιέται: άραγε από παραγγέλνουμε τα μπλε και κόκκινα χάπια του Matrix?]

Ναι, οι συνωμοσίες μπορεί να είναι παραμύθια για μικρά παιδιά. Δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε εύκολα αν υπάρχουν η όχι. Όμως οι κλειστές ομάδες, υπάρχουν. Δεν ξέρω για τους Illuminati, όμως οι Τέκτονες υπήρξαν. Και υπάρχουν. Επίσης, ΔΕΝ είναι θρησκεία. Έχεις δει σε καμιά θρησκευτική καταμέτριση, 30%(πχ) χριστιανοί, 10% μουσουλμάνοι 20% ΤΕΚΤΟΝΕΣ, 50% άλλες θρησκείες;;;;
Εγώ ποτέ. Δεν είναι θρησκεία. Για να γίνει κανείς Τέκτονας, ΠΡΕΠΕΙ να πιστεύει σε μια θρησκεία. Είναι ένα βασικό στοιχείο του τεκτονισμού το να πιστεύεις στην ύπαρξη ενός ανώτερου όντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είτε υπάρχουν συνωμοσίες είτε όχι, όλα γίνονται για κάποιον σκοπό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παιδια δειτε τα ντοκυμαντερ-ταινιες zeitgeist
Ειναι δωρεαν στο : https://www.zeitgeistmovie.com

Πραγματικα μετα απο αυτα ξυπνας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Παιδια δειτε τα ντοκυμαντερ-ταινιες zeitgeist
Ειναι δωρεαν στο : https://www.zeitgeistmovie.com

Πραγματικα μετα απο αυτα ξυπνας!!!

αν και οι περισσοτερες πηγες τους ειναι αβασιμες εχω δει και τα δυο και ωφειλω να πω οτι κατι παει να γινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Fousekis προς Θεού, οι συνωμοσίες είναι παραμύθια για μικρά παιδιά. Δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι με τέτοια αρρωστημένα καραγκιοζηλίκια όπως τους illuminati, τους μασόνους (οι οποίοι είναι θρησκεία miv), το blue beam project (!!!!! :P !!!!) κλπ κλπ.

Πρέπει να εξασφαλίσω τα προς το ζην (νέκταρ, αμβρωσία, καταφύγιο από τον Κακό Λύκο κλπ κλπ)

[Ο Falcon αναρωτιέται: άραγε από παραγγέλνουμε τα μπλε και κόκκινα χάπια του Matrix?]

Δεν είναι θρησκεία, οι ίδιοι θεωρούν ως ανώτερο ον τον ΜΑΤΣ χωρίς να προσδιορίζουν αυτόν με κανένα όνομα που χρησιμοποιείται σε θρησκεία και δίνουν την εξήγηση ότι συμμετέχουν άτομα όλων των θρησκειών στις στοές πράγμα που δημιουργεί την ανάγκη να μην δημιουργούνται προστριβές σχετικά με το αν το ανώτερο αυτό ον είναι ο Αλλάχ, ο Θεός, ο Βούδας κλπ.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση δίνω μεγαλύτερη σημασια στο πως αυτοπροσδιορίζεται η ομάδα, παρά στο τι πιστεύουν άλλες ομάδες γι'αυτήν, η Ορθόδοξη Εκκλησία τη θεωρεί θρησκεία αλλά το θεωρώ σαν μια παραβίαση του δογματικού ασύλου της Μασονείας την οποία η Εκκλησία δεν έχει δικαίωμα να κάνει σε καμία περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top