Δεν έχω φίλους...

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Έχω ανάλογο πρόβλημα και χρειάζομαι και εγώ συμβουλές..Πρόσφατα μάλωσα με την παρέα μου και τελειώσε το όλο θέμα και είμαι ξεκρέμαστη..μόνο εγώ έκανα υποχωρήσεις,η παρέα αποτελούνταν από 3 άτομα εκτός εμού , το ένα ασκούσε αφάνταση επιρροή στα άλλα δύο , και παντα έβγαινα η λάθος της παρέας..το κακό είναι ότι έχω κάποιους γνωστούς αλλά όχι φίλους και κανείς δεν με δέχεται στην παρέα για καφέ..ευτυχως βρήκα 2 άτομα να κάθομαι στο σχολείο αλλά μόνο αυτό..τι να κάνω; και είμαι και γ λυκείου..

Nα κανεις παρεα με ατομα που σεβονται το δικαιωμα της ελευθεριας σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Stroumfotragoudw νομίζω είσαι αρκετά τυχερή που αυτό συνέβη στην τελευταία τάξη του Λυκείου,ενώ άλλοι αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα από την αρχή της σχολικής τους σταδιοδρομίας.

Συμφωνώ κατ'αρχάς με papas.Αλλά μην αγχώνεσαι,ακόμη είναι η αρχή της ζωής σου,δεν καταστράφηκε ο κόσμος όλος.Παρέα νομίζω είναι εύκολο να βριες,πλησιάζεις συγκεκριμένα άτομα και εντάσσεσαι σε ένα σύνολο.Τώρα οι φίλοι είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Cool down,αληθινές φιλίες θα βρεθούν με το πέρας του χρόνου.Να είσαι περισσότερο ανοιχτή και να εμπιστεύεσαι τα σωστά άτομα.Από κει και πέρα δεν έχω κάτι να προσθέσω.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω και εγώ αυτήν την περίοδο!
Δεν έχω κάποιον κολλητό!
Είμαι λίγο απελπισμένος/στεναχωριμένος!Ίσως φταίει και το ότι κανείς από αυτούς που κάνω παρέα δεν μένει κοντά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δε συμβιβάστηκα και /ή κατανόησα την έννοια του "κολλητού". Έχω φίλους , κολλητό δεν είχα ποτέ , δεν ένοιωσα και την ανάγκη. Γενικότερα , ποτέ δεν ένοιωσα ανάγκη για φίλους , απλά για παρέα , να ασχολούμαι με κάτι βρε αδερφέ. 2-3 φίλοι που έχω προέκυψαν από αυτό , αναζήτηση παρέας δηλαδή.

Δεν είναι απαραίτητα κακό να μην έχεις φίλους , αν δεν νοιώθεις ανάγκη να αποκτήσεις , μη βιαστείς ή επιδιώξεις κάτι και αφήσεις τον εαυτό σου να μπει στο καλούπι αυτό του "έχω φίλους κι ειμαι μαγκας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
κι εγώ επίσης... ποτέ δεν είχα "κολλητές' φιλίες... δεν εμπιστεύθηκα ποτέ κάποια φίλη ή φίλο απολυτα ούτε ήμουν συνέχεια μαζί του/της... εξ' άλλου πιστέυω πως οι άνθρωποι χρειάζονται πολλούς φιλούς, όχι μόνο λίγους - "κολλητούς"...

είχα πάντοτε παρέες, γιατί δεν μπορουμε να είμαστε και ολομόναχοι, αλλά ποτέ δεν είχα τόσο αποκλειστικές σχέσεις, όσο φαίνεται πως είναι οι κολλητές φιλίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οταν εισαι κυριολεκτικα "κολλητα" με εναν ανθρωπο, εχει αποδειχθει οτι θα σκοτωνεσαι διαρκως μαζι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ναι...για τις γυναίκες ισχύει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οχι, ισχυει για ολους τους ανθρωπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δεν νομίζω!
Οι γυναίκες όλο σκοτώνεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Για ολους παιδι μου ισχυει δεν το ακουσες , αφου το 'πε η ρανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ανα μπραβο. :p
Εσυ δηλαδη σιλεντ_κιλλερ εχεις συμβιωσει με αντρα και εχεις δει οτι δεν σκοτωνεστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ανα μπραβο. :p
Θαρρω πως εδω θα μπορουσα να χρησιμοποιησω το γνωστο αστειο της ταμπελας σαρκασμου του the big bang theory , να σε κανω να γελασεις και να παρατηρησεις τι ευστοχα που χρησιμοποιω το χιουμορ μου και να σου απαντησω δινοντας θαρρος να μου μιλησεις παραπανω , ομως εγω σου εφιστω την προσοχη απο τωρα δεν εισαι εσυ για τα κυβικα μου κοριτσακι μου :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Θαρρω πως εδω θα μπορουσα να χρησιμοποιησω το γνωστο αστειο της ταμπελας σαρκασμου του the big bang theory , να σε κανω να γελασεις και να παρατηρησεις τι ευστοχα που χρησιμοποιω το χιουμορ μου και να σου απαντησω δινοντας θαρρος να μου μιλησεις παραπανω , ομως εγω σου εφιστω την προσοχη απο τωρα δεν εισαι εσυ για τα κυβικα μου κοριτσακι μου :cool:

Καταλαβαινω ποτε καποιος σηκωνει το ταμπελακι σαρκασμου, και απανταω αναλογως. Γι αυτο και το ":P".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Καταλαβαινω ποτε καποιος σηκωνει το ταμπελακι σαρκασμου, και απανταω αναλογως. Γι αυτο και το ":P".
Αφου δεν το σηκωσα ,δεν το κρατουσα καν και το χρησιμοποιησες , χαζη εισαι? :what::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Οταν εισαι κυριολεκτικα "κολλητα" με εναν ανθρωπο, εχει αποδειχθει οτι θα σκοτωνεσαι διαρκως μαζι του.

Βασικά αυτό εγώ γιατί δεν το έχω ζήσει; Με την καλύτερή μου φίλη είχαμε διαφωνίες και καυγάδες μέχρι 13ων χρονών max. Βασικά μοιάζουμε σε πολλά αλλά διαφέρουμε και σε πολλά. Χμ. Πάντως δεν σκοτωνόμαστε πλέον. Ίσως γιατί εγώ ειδικά μαζί της είμαι υπερβολικά ήρεμη και ό,τι και να πει/κάνει δεν ταράζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ανα μπραβο. :p
Εσυ δηλαδη σιλεντ_κιλλερ εχεις συμβιωσει με αντρα και εχεις δει οτι δεν σκοτωνεστε;
Μισό....εδώ το θέμα πάει αλλού!Δεν έχω συμβιώσει με άντρα!Να έχω κολλητό ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Βασικά αυτό εγώ γιατί δεν το έχω ζήσει; Με την καλύτερή μου φίλη είχαμε διαφωνίες και καυγάδες μέχρι 13ων χρονών max. Βασικά μοιάζουμε σε πολλά αλλά διαφέρουμε και σε πολλά. Χμ. Πάντως δεν σκοτωνόμαστε πλέον. Ίσως γιατί εγώ ειδικά μαζί της είμαι υπερβολικά ήρεμη και ό,τι και να πει/κάνει δεν ταράζομαι.

Κοίτα για μένα ο όρος κολλητός δεν υφίσταται καν,εάν εννοούμε πολύ καλούς φίλους οκ το δέχομαι.Η σχέση με φίλους διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο,αλλά όσον αφορά τη συμβίωση που είπε η Ράνια,νομίζω ότι αναπόφευκτα δημιουργούνται διαμάχες.Ή έστω μικρές διαφωνίες.Αλλά επαναλαμβάνω,εξαρτάται από τις προκείμενες,και εν προκειμένω,εσύ που θεωρείσαι περισσότερο ήρεμη ισορροπείς τις καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οταν λεω κολλητα, εννοω κολλητα. Οχι σε βλεπω 7 ωρες στο σχολειο και αλλες δυο το απογευμα, αλλα ζουμε μερες μαζι στο ιδιο σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Οταν λεω κολλητα, εννοω κολλητα. Οχι σε βλεπω 7 ωρες στο σχολειο και αλλες δυο το απογευμα, αλλα ζουμε μερες μαζι στο ιδιο σπιτι.

Αυτό εννοώ κι εγώ. Απλά ίσως επειδή έχουμε περάσει πολλά δύσκολα μαζί τελευταία της έχω αδυναμία. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top