Δίνω εξετάσεις!

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θυμάμαι τι πρέπει να ξέρεις ακριβώς στη γραμματική! Πάνε 3 χρόνια που 'χω δώσει και δεν θυμάμαι τι ακριβώς κάναμε. Σου προτείνω να μιλήσεις με μια καθηγήτρια του φροντιστηρίου, για να πάρεις έγκυρες απαντήσεις στα ερωτήματά σου. ;)

Οι χρόνοι είναι:

Simple Present, Present Continuous, Simple Past, Past Continuous, Present Perfect, Present Perfect Continuous, Past Perfect, Past Perfect Continuous, Simple Future, Future Continuous, Future Perfect, Future Perfect Continuous
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ποτέ φροντιστήριο και τόσα χρόνια έκανα μόνο στο σχολείο.Όμως από του χρόνου θα αρχίσω ξανά σε φροντιστήριο θα δώσω εξετάσεις και θέλω να περάσω στο pre lower ή στη d σίνιορ.Θα κάνω θερινά μαθήματα για να προετοιμαστώ και να γράψω καλά. Θα ήθελα όμως να είμαι λίγο προετοιμασμένη για να προχωρήσω πιο γρήγορα τα μαθήματα.Εδώ θα σας κάνω ερωτήσεις και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε...Πόσοι είναι οι χρόνοι στα αγγλικά συνολικά και ποιοι;Προκαταβολικά ευχαρτιστώ.:)Επείσης αν περάσατε την δ σίνιορ ή την πρι λόουερ τι πρέπει να έχω μάθει;

θα πρέπει να μάθεις πολύ καλά όλους τους χρόνους όπως και λεξιλόγιο. επίσης πρέπει να γράφεις καλά εκθέσεις και να κάνεις εξάσκηση στα ακουστικά. στην έκθεση και στα ακουστικά σημαντικό ρόλο παίζει το λεξιλόγιο .στην έκθεση εκτός από το λεξιλόγιο πρέπει να ξέρεις καλά και γραμματική.
ελπίζω να σε βοήθησα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά δεν είναι και τόσο δύσκολα. Απλά θα πρέπει να ξέρεις το πώς κλίνεται ο κάθε χρόνος, πότε τον χρησιμοποιούμαι, να ξέρεις τα βασικά για την παθητική φωνή.
Χμμ... τι άλλα?
Να ξέρεις και λεξιλόγιο εννοείται, για να κατανοείς και τα κείμενα. Άλλα δεν γίνεται να τα μάθεις μέσα σε μια μέρα. Τα περισσότερα τα μαθαίνεις με τον καιρό και με εξάσκηση μέσα από προτάσεις/κείμενα κτλ.., αλλά αφού όπως λες θα κάνεις θερινά μαθήματα, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. 'Ο,τι απορία έχεις θα στην λύσουν οι καθηγητές στο φροντιστήριο.

Επίσης, όταν με το καλό πας στην pre, προσπάθησε να μην δημιουργήσεις κενά, γιατί έτσι την πατάνε πολλά παιδιά και τα αφήνουν για τη lower.
Αυτά.

Καλή επιτυχία.:D


edit: Θα πρέπει να μάθεις τα ανώμαλα ρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ποτέ φροντιστήριο και τόσα χρόνια έκανα μόνο στο σχολείο.Όμως από του χρόνου θα αρχίσω ξανά σε φροντιστήριο θα δώσω εξετάσεις και θέλω να περάσω στο pre lower ή στη d σίνιορ.Θα κάνω θερινά μαθήματα για να προετοιμαστώ και να γράψω καλά. Θα ήθελα όμως να είμαι λίγο προετοιμασμένη για να προχωρήσω πιο γρήγορα τα μαθήματα.Εδώ θα σας κάνω ερωτήσεις και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε...Πόσοι είναι οι χρόνοι στα αγγλικά συνολικά και ποιοι;Προκαταβολικά ευχαρτιστώ.:)Επείσης αν περάσατε την δ σίνιορ ή την πρι λόουερ τι πρέπει να έχω μάθει;
΄
Αρχικά θα ήθελα να σε ενθαρρύνω έτσι ώστε να μην μείνεις μόνο στο Pre-lower αλλά να συνεχίσεις και στο Lower και γιατί όχι και στο Proficiency! Όλοι στις μέρες μας δεν θεωρούν τα Αγγλικά προσόν γιατί πιστεύουν ότι είναι δεδομένο να έχεις επάρκεια. Γι αυτό το λόγο,κυρίως, επειδή βοηθούν πολύ στην επαγγελματική αποκατάσταση, μην τα αφήσεις καθώς θα σε αφήσουν και αυτά!:)
Λοιπόν το πτυχίο για το οποίο ενδιαφέρεσαι είναι στην κλίμακα το Β1.Αρκετά αξιόπιστο πτυχίο και με προοπτικές εξασφάλισης του Lower.Εγώ θα σου πρότεινα το Preliminary English Test ( PET-'pre lower'- Cambridge) ή αν θες κάτι πιο απλό και user-friendly θα σου σύστεινα το Basic Communication Certificate in English(B.C.C.E-Hellenic American University-είναι και αυτό 'pre-lower').
Eπειδή έχω πάρει και τα 2 πτυχία θα σου έλεγα ότι θέλουν-
-Βασικές γραμματικοσυντακτικές γνώσεις (δλδ να ξέρεις να χειρίζεσαι με ευχέρεια όλα σχεδόν τα γρ.φαινόμενα-ιδίως Passive Voice,Indirect Speech,Conditional Tenses, Modals-Semi Modals,Pronouns,Relative Classes and ALL the Tenses)
-Καλό Λεξιλόγιο προκειμένου να 'ελίσσεσαι' στις Εκθέσεις και να καταλαβαίνεις το νόημα των Reading passages.Επίσης και στα 2 πτυχία υπάρχουν ασκήσεις εφαρμογής του Λεξιλογίου που κατέχεις.Γι αυτό άρχισε να διαβάζεις απλά textbooks ή αγγλ.λογοτεχνία σε επίπεδο αρχάριων αρχικά.Θα δεις μεγάλη βελτίωση!
-Όσον αφορά στο Listening και στο Speaking πιστεύω ότι θέλει πολλή προσπάθεια γιατί όπως προανέφερες δεν έχεις κάνει ποτέ μάθημα αγγλικά..μάλλον έχεις πολλά κενά στην Κατανόηση Πρ. Λόγου
γιατί απλώς δεν έχεις εμπειρία.Πάντως στο φρ. θα σε ετοιμάσουν όπως πρέπει καλύπτοντας τα ενδεχόμενα κενά σου!Θέλουν προσοχή αυτά τα parts.

Hope I have helped you.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Eυχαριστώ πάρα πολύ...Για όλα και για την ενθάρυνση και για τις πληροφορίες....Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτόν τον χρόνο; Future Perfect Continuous
Για listening μπορώ να ακούω τραγούδια π.χ. και για λεξιλόγιο να τα μεταφράζω. Καλή εξάσκηση δεν θα ήταν;;;;;; Επίσης θα δανειστώ όλα τα βιβλία a junior, b junior, a-b-c-d cinior........ Θα τα διαβάσω όλα...:) Μπορείτε καμιά φορά να με βοηθάτε αν χρειαστώ βοήθεια;;; Λέτε να τα καταφέρω;;;;;;;;; Θέλω να μπω στην pre lower γιατί μετά από αυτήν την τάξη θα δώσω για lower:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον θετικη σκέψη πανω απο ολα και αργα και σταθερα βήματα.
Δοκιμασε κάποια τεστ σε επιπεδο Α2 αρχικα που ειναι το Cambridge Key English Test.
Αν δεις πως καπως μπορεις να τα καταφερεις,εχεις ηδη ενα καλο background για το Β1 και το Preliminary English Test που αναφερε και ο Σοφιστης.
Πολλες και καλες επαναληψεις σε αυτα που θα μαθεις,και ολα θα πάνε καλα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Που θα βρω αυτά τα τεστ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτόν τον χρόνο; Future Perfect Continuous

Τον Future Perfect Continuous τον χρησιμοποιούμε όταν θέλουμε να δηλώσουμε ότι κάτι θα συνεχιστεί μέχρι ένα συγκεκριμένο γεγονός ή μια στιγμή στο μέλλον. Οι διάρκειες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν σ' αυτό τον χρόνο είναι: για πέντε λεπτά, για δυο βδομάδες, για ένα μήνα, από Παρασκευή κλπ. Με τον Future Perfect Continuous οι διαδικασίες σταματούν κατά τη διάρκεια ή πριν από ένα σημείο αναφοράς στο μέλλον.

Ο χρόνος μπορεί να συνταχθεί με το will have been...

[will have been + present participle]

και το be going to...

[am/is/are + going to have been + present participle]


Που θα βρω αυτά τα τεστ;

Εδώ μπορείς να βρεις θέματα, για να εξασκηθείς! :)


Λέτε να τα καταφέρω;;;;;;;;;

Δεν είναι και πολύ εύκολο, γιατί μέχρι τώρα δεν έχεις ξαναπάει σε φροντιστήριο και το σχολείο, δυστυχώς, δεν προσφέρει την καλύτερη προετοιμασία για πτυχία. Δεν ξέρω τις γνώσεις σου πάνω στα αγγλικά και κατά πόσο είσαι ικανή, αλλά θα μπορούσες να κάνεις εγγραφή στην A senior ας πούμε, για να έχεις το περιθώριο να προετοιμαστείς, να πάρεις κι άλλα πράγματα και να 'χεις το περιθώριο να καλυτερεύσεις στην γραμματική, την έκθεση και τα ακουστικά. Ειδάλλως, μπορείς να συνεννοηθείς με την καθηγήτρια του φροντιστηρίου και να κάνεις θερινά μαθήματα και να πράξεις αναλόγως. Εγώ σου εύχομαι ό,τι καλύτερο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Το KET και το PET είναι εξετάσεις! Δεν είναι test όπως π.χ αυτά στο σχολείο. Παρόλα αυτά υπάρχουν testbooks προετοιμασίας για αυτές τις εξετάσεις.Κατ'εμέ τα καλύτερα είναι του Longman αλλά εσύ ίσως τα βρεις λίγο απαιτητικά γιατί όπως είπαμε δεν έχεις εμπειρία.Καλύτερα ξεκίνα από το KET που αντιστοιχεί στο Α2 γιατί ίσως δυσκολευτείς στο PET.
Και καλό θα ήταν να κάνεις εντατικά ιδιαίτερα παρά φροντιστήριο καθώς εκεί θα 'αντιμετωπίσεις' παιδιά που κάνουν χρόνια αγγλικά..Σκέψου το και συμβουλέψου τους γονείς σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Γεια!!!!! Αρχικά συγχαρητήρια για την επιλογή σου να ασχοληθείς με τα αγγλικά ακόμα και αν δεν πήγαινες παλιότερα…. Για βιβλία με λεξιλόγιο και κείμενα δεν ξέρω να σου πω όμως ξέρω ένα φοβερό βιβλίο γραμματικής που προσωπικά μου κάλυψε όλα τα κενά που είχα στην γραμματική.. είναι το A COMPREHENSIVE GUIDE TO ENGLISH GRAMMAR FOR GREEK STUDENTS από LELA TSOUKALA- SMYRNI…
Έχει μέσα όλη τη γραμματική και πάαααααααααααααρα πολλές ασκήσεις…. Απλά θα διαβάζεις το κεφάλαιο π.χ. του Μέλλοντα κ μετά θα πηγαίνεις να κάνεις τις ασκήσεις του… είναι φοβερό… Κ να θες να χεις κενά δεν θα σ αφήσει αυτό το βιβλίο!!! :Ρ τώρα για να ανεβάσεις το λεξιλόγιο σου ζήτησε από κάποιο φίλο ή φίλη σου αν έχει ριντεράκια (βιβλία στα αγγλικά είναι μυθιστορήματα και τέτοια που ανάλογα με το επίπεδο έχει κ ανάλογο λεξιλόγιο αλλά και σελίδες!!!) για το επίπεδο σου ή μπορείς να πάρεις από ένα βιβλιοπωλείο… σε βοηθάνε πολύ στην κατανόηση κειμένου κ φυσικά στο λεξιλόγιο… όταν ήμουν στην τάξη σου είχα διαβάσει πάρα πολλά που πραγματικά με βοήθησαν πολύ…. Για listening άρχισε τα αγγλικά τραγούδια… καλός τρόπος εξάσκησης είναι ότι ακούς να το γράφεις… δηλαδή τους στίχους… θα σε βοηθήσει να αποκτήσεις ένστικτο στη γλώσσα να ʽʼφτιάξεις το αυτίʼʼ σου αλλά και την προφορά σου… επίσης άρχισε να βλέπεις ταινίες στα αγγλικά με αγγλικούς ή και χωρίς καθόλου υπότιτλους…. Για αρχή πάρε παιδικές ταινίες της Disney νομίζω έχουν πιο απλό λεξιλόγιο από μια κανονική ταινία… κοίτα για να μην σε τρομάζω τα παραπάνω δεν είναι απαραίτητα να τα κάνεις μπορείς να προχωρήσεις κ με ένα βιβλίο απλά τα παραπάνω σε βοηθάνε να κρατάς συνέχεια επαφή με τη γλώσσα και να τη βελτιώνεις… όμως το 100% απαραίτητο είναι το βιβλίο της γραμματικής… μπορείς να πας σ ένα βιβλιοπωλείο με ξενόγλωσσα βιβλία κ να τους πεις να σου δώσουν να δεις μερικά πως είναι κ να επιλέξεις ανάλογα με το τι σε βολεύει… πάντως σου προτείνω το παραπάνω βιβλίο γιατί πίστεψέ με αγόρασα αρκετά βιβλία γραμματικής που πραγματικά δεν με βοήθησαν καθόλου… ήταν το μόνο που πραγματικά είδα αποτέλεσμα…

Για οποιαδήποτε βοήθεια ρώτα αν ξέρω θα είναι χαρά μου να σου απαντήσω…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
θα ηθελα να μου ξεκαθαρίσει κάποιος τη διαφορά ανάμεσα στον present perfect simple present perfect continuous.
Και τέλος τη διαφορά ανάμεσα στον past perfect simple kai past perfect continuous(δεν πολυχρησιμοπιοιείται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους όλους δεν ξέρετε πόσο σας ευχαριστώ και εσένα προσωπικά bj.eirini.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Μην ανησυχεις.Για ο,τι θες ρωτα εδω.Παντως αυτο με την μεταφραση καντο για αρχη ,αλλα να διαβασεις τοσα αγγλικα κειμενα και λοιπα αργοτερα ωστε να μην χρεαιζεται να σταματας και να μεταφραζεις.Σιγα σιγα θα φτασεις σε επιπεδο που θα σου ρχονται λες και ειναι η μητρικη σου γλωσσα και ουτε καν θα μεταφραζεις.Απλα θα τα ξερεις.Χαιρομαι παντως απο την επιμονη σου και ελπιζω να πετυχεις αυτο που θες.Απλα μεινε στο στοχο σου.Οταν λες να σε βοηθησουμε με τον Future Perfect Continuous τι ακριβως θελεις;Πως κλινεται;Που χρησιμοποιειται;Παντως ειναι της μορφης will have been + -ing.Για παραδειγμα ''Ι will have been waiting for two hours by the time she comew home'',ποθ σημαινει ''Θα την περιμενω δυο ωρες μεχρι να ρθει''.Η αληθεια ειναι οτι η ακριβης μεταφραση δε βοηθα και πολυ.Το νοημα ειναι οτι ας πουμε εσυ ξεκινας με το αεροπλανο απο Γερμανια στις 6 και φτανεις στην Αθηνα στις 9,ωραια;Εγω παω στις 7 στο αεροδρομιο.Επομενως ,οταν εσυ φτασεις εγω θα 'χω περιμενει δυο ωρες.Ελπιζω να σε βοηθησα και να το καταλαβες με το παραδειγμα καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
οι continuous χρονοι εχουν διαρκεια.Αυτη ειναι η κυρια διαφορα τους.Παντως,μην ξεκινας απο τα δυσκολα.Σιγα σιγα.Παρε Present Simple και Continuous και μετα τα υπολοιπα.Γιατι αν δεν ξερεις αρχικα πολυ καλα αυτουσ θα δυσκολευτεις και στους αλλους.Εμενα οταν ειχα πρωτοαρχισει αγγλικα με ειχε βοηθησει το εξης.Ελυνα ας πουμε ασκησεις κανονικα εκει περα και μετα αμα γραφαμε κανενα μεγαλο τεστ ή και το καλοκαιρι περα απο το να διαβασω καλα τη θεωρια που ειναι απαραιτητο αντεγραφα καποιες απο τις ασκησεις που θεωρουσα καλες και σημαντικες σε προχειρο χαρτι(χωρις τις απαντησεις,δηλαδη αλυτες) και εγραφα τις απαντησεις για επιπλεον εξασκηση και με ειχε βοηθησει παρα πολυ.Ακουγτεαι κουραστικο αλλα ειναι πολυ καλο.Ωραια βιβλια Γραμματικης ειναι τα profile ,αλλα αν αυτο που σου προτεινε η bj.eirini ειναι οντως οπως σου το περιεγραψε τοτε τρεξε να το παρεις!:)

Οι φίλοι μου μου έδωσαν όλα τα βιβλία που είχαν μέχρι τώρα στο φροντηστήριο και είναι profile.... Επίσης μου έδωσαν τα βιβλία εκθέσεων κλπ. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Συγγνώμη για την ανακρίβειά μου, ζητάω τη διαφορά στη χρήση, γιατί δεν είναι και πολύ εμφανής και από αυτά που γράφουν τα βιβλία γραμματικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ameda1234

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια χαρά. Εγώ είμαι μαθήτρια b senior τάξης και ετοιμάζομαι να δώσω το κετ. Έχω βρει πάρα πολλά φυλλάδια και άμα θες στα στέλνω σε ηλεκτρονική μορφή και άμα θες μετά εκτύπωσε τα . Επίσης έχω ασκήσεις για όλους τους χρόνους, τις θες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maraki_xaidari

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
To Σαββατο 8/5.Lower,Michigan,Γραπτα.
Την Τεταρτη 12/5.Β1,Γαλλικα,Προφορικα.
Την Κυριακη 16/5.Β1,Γαλλικα,Γραπτα.
Την Κυριακη 23/5.Lower,Michigan,Προφορικα.

Εχετε γεια βρυσουλες. :P
Δεν θα περασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top