Δίνω εξετάσεις!

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλή σου επιτυχία.
Ταχυτητα και συγκέντρωση στο Michigan και καλές εκθέσεις στο Edexcel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ναι το edexcel τι διαδικασία περιλαμβάνει; Γράφεις δύο εκθέσεις και 2 ακουστικά;

Το edexcel δεν έχει γραμματική,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μην γράφεις με κεφαλαία.
Ναι το EDEXCEL εχει 2 εκθέσεις και 2 Listening.
Στο ενα ακουστικο συνηθως επιλογης και το αλλο note-taking.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ έδωσα Edexcel το Μάιο.Να προσέξεις πάρα μα πάρα πολύ στο listening γιατί είναι συνήθως δύσκολο και οι τάξεις που δίνουν εξετάσεις δεν ευνοούν. Προσπάθησε να τελειώσεις γρήρορα τις εκθέσεις και όλα θα πάνε μια χαρά!!Καλή επιτυχία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Έδωσα τον Μάιο σαν το παιδί απο πάνω και εγώ θα σου πω τα εξης:
1.Να είσαι απόλυτα συγκεντρωμένη
2.Να γράφεις καλές εκθέσεις χρειάζεται γιατί παίρνεις 20 βαθμούς απο κάθε μια έκθεση
3.Να είσαι απόλυτα συγκεντρωμένη και στα ακουστικά..συνήθως είναι πολύ δύσκολα
4.Μην αγχώνεσαι

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι τελευταία συμβουλή.
Επειδη στην επιτηρηση συνηθως είναι πολύ ελαστικοί άμα λάχει αντιγραφεις κιόλας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Μ αρέσει που παραπονιόσουν οτι όλοι αντέγραφαν απο όλους:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορει οι αλλοι να αντεγραφαν αλλα αντεγραφαν ολοκληρες ασκησεις.
Αν δει να δει 2-3 πράγματα όχι και ολοκληρες ασκήσεις.
Παν μετρον άριστον...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Μετρον αριστον! (οχι παν...):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
δωσε βαση στα κειμενα και στην εκθεση! ετσι θα ανεβεις στα δυσκολα ακουστικα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Και πριν δώσεις προφορικά την προηγούμενη μέρα (γιατί συνήθως γραπτά με προφορικα πέφτουν μαζί )φτιάξε μόνη σου ένα κείμενο που παρουσιάζεις τον εαυτό σου !!!Έτσι έκανα κ εγω και τις (ήταν 2 γυναικες εξετάστριες)ενθουσίασα γιατί έβαλα και λέξεις όπως οτι είμαι εγωίστρια και αλλά ώριμη και τέτοια....θα ανεβείς πολύ αν προσέχεις γραπτά και προφορικά....αμά τα πας σκατά στα ακουστικά μην αποθαρυνθείς γιατί έχεις ακόμα ευκαιρίες να το περάσεις απο τα υπολοιπα..έτσι έκανα κ εγώ κ πάνω απο όλα οταν θα πας να δώσεις προφορικά να είσαι άνετη,χαμογελαστή ,προσπάθησε να μην τρέμεις..να λες κ το αστείο σου...πχ εμενα με ρώτησαν αν υπάρχουν γυναίκες σεφ κ που υπάρχουν??και τους απάντησα :Υπάρχουν παντού!!Και η εξετάστρια γέλαγε..!!!Γενικά δίνε πάσες και στον παρτενερ σου αλλά φρόντισε να δείξεις πόσο καλά αγγλικά ξέρεις επικοινωνόντας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και πριν δώσεις προφορικά την προηγούμενη μέρα (γιατί συνήθως γραπτά με προφορικα πέφτουν μαζί )φτιάξε μόνη σου ένα κείμενο που παρουσιάζεις τον εαυτό σου !!!Έτσι έκανα κ εγω και τις (ήταν 2 γυναικες εξετάστριες)ενθουσίασα γιατί έβαλα και λέξεις όπως οτι είμαι εγωίστρια και αλλά ώριμη και τέτοια....θα ανεβείς πολύ αν προσέχεις γραπτά και προφορικά....αμά τα πας σκατά στα ακουστικά μην αποθαρυνθείς γιατί έχεις ακόμα ευκαιρίες να το περάσεις απο τα υπολοιπα..έτσι έκανα κ εγώ κ πάνω απο όλα οταν θα πας να δώσεις προφορικά να είσαι άνετη,χαμογελαστή ,προσπάθησε να μην τρέμεις..να λες κ το αστείο σου...πχ εμενα με ρώτησαν αν υπάρχουν γυναίκες σεφ κ που υπάρχουν??και τους απάντησα :Υπάρχουν παντού!!Και η εξετάστρια γέλαγε..!!!Γενικά δίνε πάσες και στον παρτενερ σου αλλά φρόντισε να δείξεις πόσο καλά αγγλικά ξέρεις επικοινωνόντας..

To μονο που θα πρεπει να προσεξεις ειναι να φανείς πειστική οταν θα παρουσιαζεις τον εαυτο σου γιατι αν το παπαγαλισεις και πεις το κειμενο μονοκοπανια θα το καταλαβουν και δεν θα παρεις και πολλους ποντους απο αυτό.Να το λες σιγα-σιγα με χρωματισμενη φωνη-οχι σαν να βαριεσαι να ζεις- για να δειχνει ενδιαφερον και ελκυστικό.Δειξε συναισθηματα και ενδιαφερον όπως και ενθουσιασμο αλλα μην το παρακανεις όμως.
Εγω απο τον αυθορμητισμό μου είπα "Kisses" στις εξεταστριες του ΚΠγ.
Αλλα παλι καλα 17/20 πήρα...:P
Iσως να τους άρεσε και λίγο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
σιγά βρε τεό μην της έλεγες 'your beauty is outstanding':P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To Kisses μου ξεφυγε στο τελος εντελώς αυθόρμητα πριν κλείσω την πόρτα πίσω μου!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
οκ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Δεν έχω πάει ποτέ φροντιστήριο και τόσα χρόνια έκανα μόνο στο σχολείο.Όμως από του χρόνου θα αρχίσω ξανά σε φροντιστήριο θα δώσω εξετάσεις και θέλω να περάσω στο pre lower ή στη d σίνιορ.Θα κάνω θερινά μαθήματα για να προετοιμαστώ και να γράψω καλά. Θα ήθελα όμως να είμαι λίγο προετοιμασμένη για να προχωρήσω πιο γρήγορα τα μαθήματα.Εδώ θα σας κάνω ερωτήσεις και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε...Πόσοι είναι οι χρόνοι στα αγγλικά συνολικά και ποιοι;Προκαταβολικά ευχαρτιστώ.:)Επείσης αν περάσατε την δ σίνιορ ή την πρι λόουερ τι πρέπει να έχω μάθει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Λοιπόν το βρήκα για τους χρόνους. Αλλά τόσοι το διαβάσατε.Δεν μπορείτε να βοηθήσετε σας είναι δύσκολο; Μια ερώτηση και παρακαλώ πολύ να μου την απαντήσετε. Τι πρέπει να έχω μάθει για να μπω;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λογικά θα πρέπει να ξέρεις γραμματική, λεξιλόγιο, να γράφεις καμιά καλή έκθεση κλπ. Μία συζήτηση με την υπεύθυνη του φροντιστηρίου θα σου έλυνε πολλές απορίες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ.ενοώ τι γνώσεις γραμματικής.π.χ. πλάγιο λόγο; παθητική; Όλους τους χρόνους;Και τελικά δεν βρήκα τους χρόνους μπορεί να ξοδέψει κάποιος 5 λεπτά και να μου πει;Σας παρακαλώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top