Δίνει κανείς Γερμανικά;

overthirty

Νεοφερμένος

Η overthirty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αν ναι πως σας φαινονται τα θεματα???
Ποσα μορια συγκεντρωσατε? Ειναι καλλη σχολη η γερμανικη φιλολογια?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

overthirty

Νεοφερμένος

Η overthirty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
απο οτι βλεπω μονο εγω δινω γερμανικα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
αχ μη στεναχωριεσαι!πιο πριν μιλουσα με μια κοπελα που επιασε γερμανικη φιλολογια και αναρωτιοταν αν ειναι να παει θεσσαλονικη η αθηνα!!αλλα δεν ειναι τωρα μεσα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
:bye:και εγω δινω γερμανικα!!! δεν ειστε μονοι:D ενδιαφερεται καποιος για μεταφραστικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
εγω παω για παιδαγωγικα....αλλα πες μου!πιανεις μεταφραστικο κερκυρα??????ουαου...ονειρικη σχολη!τι σε ενδιαφερει να κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εγω παω για παιδαγωγικα....αλλα πες μου!πιανεις μεταφραστικο κερκυρα??????ουαου...ονειρικη σχολη!τι σε ενδιαφερει να κανεις?[/quo
κοιταξε με οποιο και απο τα δυο να ασχοληθω θα μου αρεσει. βεβαια τεινω περισσοτερο προς διερμηνεια γιατι μου φαινεται πιο ενδιαφερον. ξερεις επιανα και εγω παιδαγωγικο και ολοι με πιεζαν να παω εκει. ασε βρισκομουν σε τεραστιο διλλημα αλλα τεικα προτιμησα το μεταφραστικο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αν ναι πως σας φαινονται τα θεματα???
Ποσα μορια συγκεντρωσατε? Ειναι καλλη σχολη η γερμανικη φιλολογια?:)
Η αδερφή μου τελείωσε τη γερμανική φιλολογία. Κοίτα, αν σου αρέσουν τα γερμάνικα θα τη λατρέψεις τη σχολή. Από 'κει και πέρα παίζουν πολλά ρόλο που μπορεί να σε επηρεάσουν. Τα μαθήματα τα οποία διδάσκεσαι είναι μεγάλο παλούκι ιδιαίτερα αν δεν είχες ποτέ σου άμεση επαφή με το αντικείμενο (να ζήσεις Γερμανία κτλ). Αν και η αδερφή μου είχε τέτοια επαφή (για 5 χρόνια!) της φάνηκαν αρκετά δύσκολα και ιδιαίτερα τώρα στις μεταπτυχιακές της σπουδές. Όπως και να 'χει, φέτος έδωσε για ΑΣΕΠ και κατόρθωσε να περάσει στους διοριστέους μολονότι διορίζεται από το χρόνου. Η επαγγελματική αποκατάσταση είναι αμφιλεγόμενη. Σίγουρα θα μπορείς να βρεις για ιδιαίτερα αλλά τα φροντιστήρια ως επί το πλείστον σε εκμεταλλεύονται και για πολύ λίγα λεφτά. Αν θες να ακολουθήσεις το δρόμο της μετάφρασης/διερμηνείας και εκεί μπορείς να διαπρέψεις αλλά θέλει πάρα πολύ δουλειά, αυτό στο εγγυώμαι. Από την άλλη υπάρχουν ήδη πολλοί που περιμένουν στη σειρά για διορισμούς κτλ και η ψαλίδα του ΑΣΕΠ όσο περνούν οι χρονιές κλείνει ολοένα και περισσότερο αλλά η σχολή είναι γενικότερα αρκετά αξιόλογη ιδιαίτερα αν αναλογιστούμε το χαμηλό βαθμό εισαγωγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rockNroll

Νεοφερμένος

Η rockNroll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κι εγώ δίνω φέτος! Το επίπεδο που πρέπει να γράψουμε για να μπούμε στη σχολή μου φαίνεται μια χαρά. Τώρα δεν ξέρω μέσα τι γίνεται!:D Θέλω πολύ να καταφέρω να πάω Γερμανία πριν αρχίσει η σχολή για να εξοικιωθώ περισσότερο.... πάντως κοιτούσα την ιστοσελίδα (https://www.gs.uoa.gr/gr/gr.htm) και τα μαθήματα (https://www.gs.uoa.gr/gr/gr.htm) και ήδη την έχω λατρέψει τη σχολή!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top